Jeden dzień dłużej

„Jeden dzień dłużej” (2020)

Film dokumentalny Moniki Meleń o znaczeniu miłości w życiu codziennym. Dokument „Jeden dzień dłużej” to historia związku trwającego pomimo skrajnych przeciwności losu.

Opis filmu
Opowieść o niezwykłej miłości pomiędzy bohaterami, o pogodzeniu się z nieuchronnością śmierci, o inności oraz o rozdźwięku między marzeniami a rzeczywistością. Małgorzata urodziła się z zanikiem mięśni, kilka lat temu przestała już nawet poruszać palcami. Wraz ze swoim życiowym partnerem Krystianem, miłośnikiem motocykli, wybiera się w podróż życia, aby powoli oswajać nadchodzącą śmierć. Parę poznajemy tuż przed rozpoczęciem podroży do Rumunii, kiedy Małgosia z nostalgią marzy, by ktoś mógł zilustrować to, co dzieje się w jej głowie. Jak postrzega siebie?

Reżyseria
Film dokumentalny „Jeden dzień dłużej” wyreżyserowała Monika Meleń. Dokumentalistka specjalizuje się w tematyce społecznej. „Film dla Stasia” i „Kobieta skała” to wielokrotnie nagradzane dokumenty Moniki Meleń, która jest również autorką serialu dokumentalnego „Moje 600 gramów szczęścia”.

Scenariusz
Autorką scenariusza do filmu „Jeden dzień dłużej” jest Monika Meleń.

Rok i kraj produkcji
Polski dokument „Jeden dzień dłużej” wyprodukowano w 2021 roku.

Zdjęcia
Autorem zdjęć do filmu „Jeden dzień dłużej” jest Roman Piotrowski.

Czas trwania
„Jeden dzień dłużej” trwa 77 minut.

Gdzie obejrzeć film „Jeden dzień dłużej”?
Cały film „Jeden dzień dłużej” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl