Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty

„Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty” (2012)

Dokument Piotra Kota przypomina radosne i zabawne wypowiedzi Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Film przedstawia wyjątkowy portret papieża, który prowadził miliony ludzi i pozostawił trwały ślad we współczesnej historii.

Opis filmu:
– Papież jest najbardziej poganianą postacią na świecie. Wszędzie mu mówią, że jest za późno – mawiał Jan Paweł II. 16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na papieża, a dzięki swojej prostocie, skromności, wrażliwości na ludzkie cierpienie i poczuciu humoru pokochał go wkrótce cały świat.

– W Rzymie mówią, że najlepsze jest to, co papież mówi poza tekstem – wyznał podczas jednej z mszy Papież Polak. Film bez lektorskiego komentarza przypomina radosne i zabawne wypowiedzi Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Większość tych mniej formalnych spotkań, mimo że miało zabarwienie humorystyczne, zawsze w jakiś sposób odnosiło się do postaw Polaków. Film przedstawia wyjątkowy portret Jana Pawła II, papieża, który prowadził miliony ludzi i pozostawił trwały ślad we współczesnej historii.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorem scenariusza dokumentu „Gen miłosierdzia” jest Piotr Kot, który ma w swoim dorobku takie filmy jak „Gen miłosierdzia” „Jan Paweł II – syn tej ziemi”, „Jezus w Afryce” i „Kalkuta Matki Teresy”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty” miał swoją premierę na antenie TVP1 w Wielkanoc 8 kwietnia 2012 roku.

Czas trwania filmu
Film „Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty” trwa 41 minut.

Gdzie obejrzeć film „Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty”?
Cały film „Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl