Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości

„Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości” (2014)

Film dokumentalny w reżyserii Piotra Dziubaka prezentuje historie osób, które były świadkami cudów dokonanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Opis filmu:
Twórcy zadają pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością Papieża.

Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie. W filmie zaprezentowano m.in. świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki, kobiety uzdrowionej za wstawiennictwem Jana Pawła II. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. W dokumencie uwiecznione zostały także malownicze miejsca i krajobrazy. To niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i scenarzystą filmu „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości” jest Piotr Dziubak.

Data premiery, kraj produkcji
Dokument „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości” miała swoją światową premierę 2 maja 2014 roku. Film jest koprodukcją polsko-włoską.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu jest Volker Tittle.

Tytuł oryginalny
„Jan Paweł II - Santo Subito”

Czas trwania filmu
„Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości” trwa 95 minut.

Gdzie obejrzeć film „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości”?
Cały film „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa Świętości” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl