Helmut Newton. Piękno i bestia

„Helmut Newton. Piękno i bestia” (2020)
Jaki naprawdę był fotograf modowy Helmut Newton? Czy rzeczywiście zasługuje na miano geniusza fotografii i wizjonera? A może swoją popularność zawdzięcza głównie skandalom, jakie wywoływały jego zdjęcia? Reżyser Gero von Boehm stara się opowiedzieć o prawdziwym obliczu fotografa.

Opis filmu:

Światowej sławy aktorki, modelki i celebrytki (Claudia Schiffer, Catherine Deneuve, Charlotte Rampling, Grace Jones, Isabella Rossellini) ujawniają jak wyglądała praca z Helmutem Newtonem, niemiecko-australijskim fotografem, który sławę zyskał dzięki oryginalnym zdjęciom kobiecych aktów.

Jego fotografie były publikowane w najważniejszych magazynach modowych jak „Vogue”, „Harper's Bazaar”, „Elle”, ale także w „Stern” i „Playboyu”.

Obsada filmu:

Charlotte Rampling
Anna Wintour
Claudia Schiffer
Grace Jones
Isabella Rossellini
Marianne Faithfull

Reżyseria
Reżyserem dokumentu „Helmut Newton. Piękno i bestia” jest Gero von Boehm. Filmowiec ukończył na Uniwersytecie w Heidelbergu prawo, historię sztuki i nauki społeczne. W 1978 roku założył własne studio filmowe. Do tej pory zrealizował ponad 100 filmów dokumentalnych.

Scenariusz
Za scenariusz filmu dokumentalnego „Helmut Newton. Piękno i bestia” odpowiada reżyser Gero von Boehm. Niemiec ma w swoim portfolio obrazy poświęcone m.in. Karolowi Wojtyle, Umberto Eco, Karlowi Lagerfeldowi.

Data premiery i kraj produkcji:
„Helmut Newton. Piękno i bestia” jest filmem niemieckim. Jego światowa premiera odbyła się 22 lutego 2020 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Do kin w Polsce film trafił 12 lutego 2021 roku.

Zdjęcia:

Za kamerami „Helmut Newton. Piękno i bestia” stanęli Marcus Winterbauer, Uli Fischer, Alexander Hein, Sven Jakob-Engelmann, Pierre Nativel, Pauline Pénichout oraz Pierre Nativel.

Tytuł angielski:
„Helmut Newton: The Bad and the Beautiful”

Czas trwania filmu:
„Helmut Newton. Piękno i bestia” trwa 93 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Helmut Newton. Piękno i bestia”?
Cały film online oglądaj w vod.tvp.pl