Gry domowe

„Gry rodzinne” (2017)

20-letnia Alina stawia opór przeciwnościom losu dzięki swojej pasji futbolowej, która pomogła jej z blokowego podwórka przedostać się do młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Przed osiemnastką Alina została jedną z najlepszych piłkarek w kraju. Musi jednak wrócić do swojej rodziny.
Opis filmu:
Matka Aliny jest alkoholiczką. Po wyjściu z więzienia urodziła dwoje nowych dzieci i nie potrafi się o nie zatroszczyć. Kiedy dzieci poszły do pierwszej klasy, nie miały żadnego wsparcia dorosłych. Matka wciąż piła i nierzadko znikała z domu. Niewidoma babcia też nie była w stanie im pomóc. Alina bardzo to przeżywa i uświadamia sobie, że prócz niej nikogo to nie obchodzi.

Sytuacja staje się skrajnie dramatyczna, kiedy matka Aliny umiera w wieku 39 lat, osierocając pięcioosobową rodzinę, gnieżdżącą się w maleńkim jednopokojowym mieszkaniu. Alina porzuca treningi, aby zaopiekować się młodszym rodzeństwem. Futbol zostaje wyparty przez inne troski. Sytuacja w domu jest coraz gorsza. Pieniądze zaoszczędzone na operację oczu babci pochłaniają koszty pogrzebu. Ojca dzieciaków wyrzucają z pracy, więc zaczyna więcej pić.

Czy Alina powinna zastąpić matkę swojemu bratu i siostrze? Czy powinna ratować rodzinę, czy też dążyć do samorealizacji w sporcie? Czy jest zdolna do takich rozstrzygnięć? Ma przecież zaledwie 20 lat!

Reżyseria:
Reżyserką filmu „Gry rodzinne” jest Alisa Kowalenko.

Data produkcji i kraj produkcji:
Film „Gry rodzinne” wyprodukowano w 2017 roku w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie.

Czas trwania filmu:
Film „Gry rodzinne” trwa 57 minut.

Tytuł oryginalny:
Home Games

Gdzie obejrzeć film „Gry rodzinne”?
Cały film „Gry rodzinne” online oglądaj w vod.tvp.pl.