Gołas, absolutnie!

„Gołas, absolutnie!” (2016)

Film dokumentalny o Wiesławie Gołasie z okazji jego 85. urodzin. Zamiarem autorki jest ukazanie osobowości aktora, poznanie jego przemyśleń o sztuce, aktorstwie, dotarcie do sekretu artystycznego rzemiosła i kunsztu Wiesława Gołasa.

Opis filmu
W filmie zobaczymy wywiad z Wiesławem Gołasem, rozmowy z Wojciechem Młynarskim, Magdaleną Zawadzką, Irena Kwiatkowską, Ryszardem Nawrockim, Franciszkiem Pieczką, Janem Kobuszewskim, Romanem Dziewońskim, Jarosławem Kilianem, oraz odwiedzimy Teatr Dramatyczny i Teatr Polski. Pojawi się także jego córka, Agnieszka Gołas-Ners, autorka książek „Na Golasa” i „Gołas”.

Opowieści o aktorze są ilustrowane piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Dudek oraz fragmentami filmów i przedstawień teatralnych, m.in.: „Ogniomistrz Kaleń”, „Chudy i inni”, „Jak być kochaną”, „Lalka”, „Zezowate szczęście”, „Upał”, „Żona dla Australijczyka”, „Dzięcioł”, „Czterej pancerni i pies”, „Droga”, „Kapitan Sowa na tropie” „Parady”, „Zemsta”, „Kto uratuje wieśniaka”, „Wędrówki Mistrza Kościeja”, „Grube ryby” i „Zaczarowana królewna”.

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Gołas, absolutnie!” jest Ewa Haczyk, autorka dokumentów: „Kapitan” (o Włodzimierzu Lubańskim) oraz „Serenada dla wędrowca” (o Ericu - Emmanuelu Shmittcie), a także filmów krótkometrażowych: „Słomkowy kapelusz” (2010) i „Lipstick” (2013).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Gołas, absolutnie!” wyprodukowano w 2016 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Gołas, absolutnie!” trwa 52 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Gołas, absolutnie!”?
Cały film „Gołas, absolutnie!” online oglądaj w vod.tvp.pl.