Eldorado – polowanie na legendę

„Eldorado – polowanie na legendę” (2005)

Dokument w reżyserii Rafała Mierzejewskiego jest relacją z wyprawy polsko-rosyjsko-peruwiańskiej pod kierownictwem Jacka Pałkiewicza, poszukującej miasta Paititi, które jest ściśle związane z legendą Eldorado.

Opis filmu:
Według niektórych źródeł Paititi to dotychczas nieodnalezione miasto w dżungli, w którym ostatni wolni Inkowie ukryli swoje bajeczne bogactwo. Film przypomina historie poszukiwań Eldorado od samego początku, czyli od wyprawy Pizarra aż do dnia dzisiejszego. W ten sposób dowiadujemy się m.in. o wyprawach Gonzala Pizarra, sir. Waltera Raleigha czy wyprawie z początków XX wieku Percy’ego Fawcetta. W filmie przypomniane zostały również tragiczne skutki poszukiwań w niebezpiecznej dżungli oraz wstrząsające dzieje cywilizacji Inków i okoliczności śmierci ostatniego króla Inków Atachualpy.

Przede wszystkim jednak „Eldorado – polowanie na legendę” ukazuje przygotowania do wyprawy. Podróżujemy do Machu Picchu i odwiedzamy Indian wysoko w Andach, dokąd Jacek Pałkiewicz z towarzyszami dociera konno. Spotykamy także ks. E. Szeligę, polskiego misjonarza, od lat trzydziestych ubiegłego wieku mieszkającego w Peru.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorem scenariusza filmu dokumentalnego jest Rafał Mierzejewski, znany z takich produkcji jak „Depresja mon amour” i „Polska Jasienicy”.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Eldorado – polowanie na legendę” miał swoją premierę w 2006 roku.

Czas trwania filmu
Film „Eldorado – polowanie na legendę” trwa 53 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Eldorado – polowanie na legendę”?
Cały film „Eldorado – polowanie na legendę” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl