Dom nad Missisipi

„Dom nad Missisipi” (2005)

W 1999 r. Piotr Morawski pokazał adopcję rodzeństwa z polskiego domu dziecka przez amerykańskie małżeństwo. Film "Dom nad Missisipi" pokazuje dalsze losy piątki dzieci po kilkunastu latach od pierwszej części.

Opis filmu

Sylwester, Andrzej, Artur oraz ich siostry Oktawia i Kasia byli wychowankami domu dziecka w Szklarskiej Porębie. Wcześniej byli w rodzinnym domu, pod "opieką" nieodpowiedzialnej matki i zapijaczonego ojca, któremu sąd ostatecznie odebrał prawa rodzicielskie. W filmie "Tata, I Love you" autor towarzyszył całej piątce w ostatnich dniach pobytu w domu dziecka i w okresie oczekiwania na załatwienie formalności związanych z wyjazdem, który spędzali z nową matką w wynajętym domku w górach. Kamera obserwowała próby zorganizowania wspólnego życia, naukę porozumiewania się, telefoniczne rozmowy z nowym ojcem, który musiał wrócić do pracy.

Nowi rodzice zdecydowali się na przysposobienie tak licznego rodzeństwa - co jest w świecie ewenementem. Głęboko przekonani, że są w stanie dać całej gromadce ciepło, miłość, troskę i szansę wszechstronnego rozwoju. Film "Dom nad Missisipi" pokazuje dalsze losy rodzeństwa po kilkunastu latach od pierwszej części.

Reżyseria

Film dokumentalny „Dom nad Missisipi” wyreżyserowali Piotr Morawski i Ryszard Kaczyński.

Scenariusz

Autorami scenariusza do filmu „Dom nad Missisipi” są Piotr Morawski i Ryszard Kaczyński.

Data premiery i kraj produkcji

Polski dokument „Dom nad Missisipi” miał światową premierę w 2005 roku.

Czas trwania filmu

Film „Dom nad Missisipi” trwa 53 minut.

Gdzie obejrzeć film „Dom nad Missisipi”?

Cały film „Dom nad Missisipi” oglądaj online w vod.tvp.pl.