Czarne chmury nad Aktorem

„Czarne chmury nad Aktorem” (2020)

Film dokumentalny, przedstawiający postać Macieja Rayzachera, aktora, znanego m.in. z roli kapitana rajtarów w serialu „Czarne chmury”.

Opis filmu:
Od dyplomu w 1962 roku, w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi, Maciej Rayzacher zagrał wiele ról w teatrze i w filmach. Zaangażowany był w działalność opozycyjną w latach siedemdziesiątych, kolportaż tajnych wydawnictw, współpracę z KOR-em, wielokrotnie aresztowany, represjonowany, zmuszony do przerwania kariery aktorskiej, a w czasie stanu wojennego internowany.

Uprawiał sztukę „drugiego obiegu” występując z programami poetyckimi m.in. w kościołach. W filmie oprócz Macieja Rayzachera, jego żony Jolanty i córki Agnieszki występują: Zofia Romaszewska, s. Małgorzata Chmielewska, Mirosław Chojecki, Kazimierz Kaczor, Marian Opania, Wojciech Pszoniak oraz Sylwia Wirska.

Reżyseria:
Autorem filmu „Czarne chmury nad Aktorem” jest Włodzimierz Gołaszewski, reżyser i scenarzysta, autor m.in. filmów: „Magik” (2019), „Szabla polska” (2018).

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do filmu „Czarne chmury nad Aktorem” jest Tomasz Mielcarz, operator pracujący m.in. przy filmach: „Droga wolna” (2014), „Aaaa do filmu o Łódzkiej Szkole Filmowej zatrudnię” (2013).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Czarne chmury nad Aktorem” wyprodukowano w 2020 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Czarne chmury nad Aktorem” trwa 30 minut.

Gdzie obejrzeć film „Czarne chmury nad Aktorem”?
Cały film „Czarne chmury nad Aktorem” online oglądaj w vod.tvp.pl.