Co wydarzyło się na wyspie Pam?

„Co się wydarzyło na wyspie Pam?” (2009)

Film dokumentalny w reżyserii Elizy Kubarskiej. Dwoje polskich alpinistów udaje się w głąb fiordów południowej Grenlandii. Ich marzeniem jest zdobycie najwyższego klifu świata QuaQarssuasia. Podróżując z kamerą, ujawniają przed widzem swój dziwny i ekscytujący świat.

Opis filmu:
Eliza Kubarska i David Kaszlikowski udają się w głąb fiordów południowej Grenlandii. Ich marzeniem jest zdobycie najwyższego klifu świata QuaQarssuasia. Na ścianę klifu można dostać się tylko z jednej strony. Aby rozpocząć wspinaczkę, należy w pierwszej kolejności podpłynąć pod nią na jakże wywrotnych kajakach morskich. Na morzu właśnie trwa sztorm. Woda ma około zera stopni Celsjusza, wywrotka w tak skrajnie zimnej wodzie jest w stanie spowodować hipotermię i w konsekwencji szybką śmierć. Ich domem na czas wyprawy staje się bezludna tytułowa wyspa Pam. Mogą polegać tylko na sobie, ujawniają przed widzem swój dziwny i ekscytujący świat.

Scenariusz i reżyseria
Reżyserem i autorką scenariusza filmu dokumentalnego „Co się wydarzyło na wyspie Pam” jest Eliza Kubarska, jednocześnie główna bohaterka filmu i uczestniczka wyprawy na QuaQarssuasia.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny „Co się wydarzyło na wyspie Pam” miał swoją premierę w 2010 roku.

Zdjęcia
Twórcą zdjęć do filmu jest Łukasz Gutt.

Czas trwania filmu
Film „Co się wydarzyło na wyspie Pam” trwa 65 minut.

Gdzie obejrzeć film „Co się wydarzyło na wyspie Pam”?
Cały film „Co się wydarzyło na wyspie Pam” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl