Choreograf

„Choreograf” (2001)


Nominowany do nagrody Złotej Kobry na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu", polski film dokumentalny o młodych dziewczynach goniących za marzeniami o byciu modelkami. Czym okupiony jest sukces w branży? Czy w ogóle jest możliwy?

Opis filmu:

Każda dziewczyna nadaje się na bycie modelką i tylko od zaangażowania zależy czy odniesie sukces czy nie – tak szef agencji reklamował kursy chodzenia na wybiegu. By dziewczyna wyszła na wybieg, musi nauczyć się estetyki ruchu, aranżacji pokazu. Często szef i choreograf to ta sama spółka po wieloma szyldami. Młode dziewczyny marzące o karierze w modelingu godzą się na wyśrubowane zasady narzucane przez przełożonego. Ponoć najlepiej zarabiają na castingach do filmów – pełne nadziei i wiary w siebie dziewczęta musza wpłacać agencji wpisowe, aby w ogóle wziąć w nim udział. Problem pojawia się, gdy organizator nagle znika z pieniędzmi. Gdy dziewcząt jest 700, a każda wpłaca po 50 zł, okazuje się, że suma jest pokaźna… Podobno przepisem na sukces w branży jest pojawianie się na bankietach po pokazach. Nie trudno wyobrazić sobie co się na nich dzieje. Młode dziewczyny wciąż jednak zgłaszają się do niewielkich agencji godzac się na wykorzystywanie i przedmiotowe traktowanie.


Reżyseria:
Reżyserem filmu „Choreograf” jest Leszek Orlewicz, znany z takic filmów, jak: „Rycerze i rabusie”, „Romeo i Julia z Saskiej Kępy” oraz „Pałac”.

Scenariusz:
Twórca scenariusza do filmu „Choreograf” jest reżyser – Leszek Orlewicz.

Data premiery i kraj produkcji:
„Choreograf” miał swoją światową premierę w 2001 roku.

Zdjęcia:
Nad zdjęciami do „Choreografa” pracował reżyser – Leszek Orlewicz wraz z Krzysztofem Tusiewiczem, operatorem, znanym z „Opowieści filmoweych - Sławka Grunberga”, „Samowolka” oraz „Balangi”.

Czas trwania filmu:
Film „Choreograf” trwa 24 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Choreograf”?
Cały film dostępny za darmo online w vod.tvp.pl