Boży przemytnicy

„Boży przemytnicy” (2019)

Film dokumentalny Jarosława Giermaziaka i Mateusza Mularskiego opowiadający o działaniach Open Doors w Polsce w okresie komunizmu. Bohaterowie filmu przez ponad 50 lat byli zaangażowani w pomoc chrześcijanom w całym bloku wschodnim.

Opis filmu:
Dla Open Doors Polska to nie tylko kraj, w którym Brat Andrew w roku 1955 otrzymał wezwanie do stworzenia tej międzynarodowej organizacji, ale przede wszystkim miejsce, w którym grupa ludzi przez kilka dekad była zaangażowana w jedną z największych w historii inicjatyw wsparcia duchowego tysięcy prześladowanych przez komunistyczne reżimy chrześcijan. Polska przez dziesięciolecia była jednym z głównych kanałów przerzutowych, z którego Biblie trafiały do wielu zakątków bloku wschodniego.

Andrew wychował się w typowej holenderskiej rodzinie jako syn kowala. W młodości przeżył piekło wojny w holenderskich Indochinach. Po tych doświadczeniach nawrócił się i został powołany do głoszenia Ewangelii. Stał się znany jako „brat Andrew” a swoje życie poświęcił Bogu i ludziom. Założył organizację Open Doors, której działalność obejmuje Europę Wschodnią i Chiny.

Reżyseria
Reżyserami filmu dokumentalnego „Boży przemytnicy” są Jarosław Giermaziak i Mateusz Mularski.

Scenariusz
Autorem scenariusza dokumentu „Boży przemytnicy” jest Mateusz Mularski.

Data premiery, kraj produkcji
Polski film dokumentalny miał swoją premierę w 2019 roku.

Czas trwania filmu
Film „Boży przemytnicy” trwa 55 minut.

Gdzie obejrzeć film „Boży przemytnicy”?
Cały film „Boży przemytnicy” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl