Bosco Boys

„Bosco Boys” (2018)

Od ponad 30 lat salezjanie zapewniają edukację zawodową i ludzką ludziom młodym w Kenii. Salezjanie z Nairobi tworzą dom dla dzieci, których codziennością była ulica. Pomagają młodym ludziom, pozbawionym domu rodzinnego lub przebywających z dala od niego w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, którym przyciąga stolica kraju. W stolicy Kenii, Nairobi, salezjanie prowadzą dwa duże dzieła wychowawcze: Bosco Boys Dom dla Chłopców Ulicy, w którym znajdują schronienie dzieci i młodzież głównie z pobliskiego slumsu Kuwinda; a także Don Bosco Boys Town czyli Szkołę Techniczną z internatem, która kształci spawaczy, mechaników, murarzy, stolarzy, sekretarki.

Opis filmu:
W obu placówkach przez ubiegłe lata pracowali polscy misjonarze i wolontariusze. Materiał filmowy będzie przedstawieniem miejsc i osób ofiarujących swe życie ludności w Kenii. Służących wsparciem każdego dnia oraz niosącym Ewangelię. Nasza kamera odwiedziła wiele z ważnych miejsc, w których pełnią posługę salezjanie i wolontariusze. Dzięki wsparciu z Polski prowadzą szkoły, szpitale i przytułki.

W materiale filmowym wypowiedzi udzielają księża, siostry, wolontariusze ale również ludność tubylcza. Nauczyciele, duchowni, bezdomni, chorzy. W filmie przedstawiona zostanie również praca misjonarzy i wolontariuszy w Ośrodku Bosco Boys prowadzonej przez Salezjanów.

Reżyseria:
Autorem filmu „Bosco Boys” jest Piotr Kot, reżyser i scenarzysta, autor m.in. filmów: „Abba Ojcze” (2020), „Kalkuta Matki Teresy” (2019).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Bosco Boys” wyprodukowano w 2018 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Bosco Boys” trwa 25 minut.

Gdzie obejrzeć film „Bosco Boys”?
Cały film „Bosco Boys” online oglądaj w vod.tvp.pl.