Bigger Than Us

„Bigger Than Us” (2021)

Francuski film dokumentalny o młodych ludziach, którzy chcą naprawiać świat. Mają między 18 a 25 lat, zmieniali ustawodawstwo, budowali szkoły, mobilizowali tysiące kobiet, mężczyzn i dzieci. Na całym świecie młodzi mają odwagę, żeby marzyć, eksperymentować i robić w życiu ważne rzeczy, podczas gdy wszyscy inni oraz wszystkie instytucje zawiodły. Co jeśli to oni najlepiej wszystko rozumieją?

Opis filmu „Bigger Than Us”

Nastoletnia Melati od kilku lat walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat. Melati wyrusza w podróż, by poznać innych młodych ludzi, którzy walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. W tych trudnych czasach, kiedy każdy z nas z dnia na dzień może stać się uchodźcą, pokazują jak walczyć o ich godność. Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i troszczą się o innych. To oni dokonują zmian.

Reżyseria
Francuski film „Bigger Than Us” wyreżyserował Flore Vasseur.

Kraj pochodzenia i data premiery
Dokument „Bigger Than Us” jest produkcji francuskiej, a swoją premierę miał 10 lipca 2021 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Czas trwania
Film „Bigger Than Us” trwa 95 minut.