Amazing Grace: Aretha Franklin

Amazing Grace: Aretha Franklin (2018)

Amerykańska Królowa Soul i autorka tekstów, Aretha Franklin, podczas dwóch styczniowych nocy w 1972 roku nagrywa na żywo w New Temple Missionary Baptist Church w Los Angeles album gospel „Amazing Grace”. Śpiewa głównie dla afroamerykańskiej publiczności. Towarzyszy jej chór wspólnotowy Południowej Kalifornii pod dyrekcją Aleksandra Hamiltona.

Opis filmu:

James Cleveland występuje wraz z Arethą i akompaniuje jej na fortepianie. Aretha wznosi się na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd swemu wielkiemu ojcu, muzyce gospel oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Ta diva, występując przed entuzjastyczną publicznością, rozgrzewa ich do czerwoności, wyciska łzy i pozostawia trwały ślad w duszy. Takiej muzycznej uczty nie da się zapomnieć. Podczas drugiej nocnej sesji na widowni zagościli m.in. Mick Jagger i Charlie Watts, wokalista i perkusista The Rolling Stones, którzy kończyli właśnie w LA swój „Exile on Main St.”.

Reżyseria:
Reżyserem filmu jest wybitny amerykański twórca Sydney Pollack, reżyser Oscarowego filmu „Pożegnanie z Afryką” (1985), oraz kompozytor Alan Elliott.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Amazing Grace: Aretha Franklin” miał swoją światową premierę 20 listopada 2018 roku w USA.

Tytuł oryginalny:
„Amazing Grace”

Czas trwania filmu:
Film „Amazing Grace: Aretha Franklin” trwa 90 minut.

Gdzie obejrzeć film „Amazing Grace: Aretha Franklin”?
Cały film online „Amazing Grace: Aretha Franklin” oglądaj w vod.tvp.pl