55-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi

„55-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi”
Koncert Jubileuszowy „55-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi” to wydarzenie dla wszystkich miłośników sztuki teatralnej. Scena Teatru Wielkiego w Łodzi przez ostatnie 55 lat była świadkiem wielu premier, spotkań oraz warsztatów, które wciąż cieszą nie tylko łódzką publiczność.

Opis:
Gala Jubileuszowa „55-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi”. 19 stycznia 1967 roku po raz pierwszy podniosła się kurtyna na Moniuszkowskiej Halce. Oczy mieszkańców Łodzi, a wkrótce wszystkich Polaków, zwróciły się w stronę łódzkiej sceny teatralnej. Niemożliwe stało się faktem w ciągu tych 55 lat zobaczyliśmy 333 premier operowych i baletowych, 25 edycji Łódzkich Spotkań Baletowych z udziałem wszystkich najważniejszych światowych zespołów, a na scenie Teatru wystąpiły największe gwiazdy światowej wokalistyki i baletu.

Na Koncercie Jubileuszowym usłyszymy i zobaczymy fragmenty oper Halka i Straszny dwór Stanisława Moniuszki, Kniazia Igora Aleksandra Borodina i Carmen Georgesa Bizeta – spektakli, które były wystawione w Teatrze już w 1967 roku. Nad wszystkim czuwać będą dyrygenci od lat związani z łódzkim Teatrem: Maestro Tadeusz Kozłowski, Maestro Wojciech Michniewski, Maestro Andrzej Knap i Maestro Adam Banaszak. Nie zabraknie wzruszeń, podróży do teatralnej przeszłości, wielu życzeń i wspomnień, ale też dobrej zabawy w wykonaniu najlepszych solistów, chóru, baletmistrzów i orkiestry. 

Patronat Honorowy nad Jubileuszem 55-lecia Teatru Wielkiego w Łodzi objęli Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Gdzie obejrzeć Koncert Jubileuszowy 55-lecia Teatru Wielkiego w Łodzi?
Koncert Jubileuszowy „55-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi” online oglądaj w vod.tvp.pl