21 x Nowy Jork

„21 x Nowy Jork” (2016)

Obsypany nagrodami film cenionego dokumentalisty Piotra Stasika. Dokument dostał m.in. Orła i był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Opis filmu:
Jesteśmy w nowojorskim metrze. Tutaj spotykają się wszyscy – młodzi i starzy, właściwie każdy pasażer ma inny kolor skóry albo inne pochodzenie. Kamera zatrzymuje się na niektórych twarzach, przygląda się im dłużej. Kim są ci ludzie? Z off-u słyszymy opowieści niektórych z nich: o czym myślą, czym się zajmują, dokąd jadą. To jest punkt wyjścia. Za kilkoma osobami podążamy do ich miejsca pracy, zamieszkania, czy tam gdzie lubią przebywać: do nocnego klubu, na miejską plażę... Obserwujemy ich. Czasem są to zwykłe sceny z codziennego życia, czasem – ważne momenty.

Reżyseria:
Autorem filmu „21 x Nowy Jork” jest Rafał Piotr Stasik, reżyser i scenarzysta, autor m.in. filmów: „Opera o Polsce” (2017), „Dziennik z podróży” (2013).

Data premiery i kraj produkcji:
Film „21 x Nowy Jork” wyprodukowano w 2016 roku, w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „21 x Nowy Jork” trwa 70 minut.

Nagrody i wyróżnienia:
Film „21 x Nowy Jork” otrzymał nagrody: Polskiej Akademii Filmowej (Orzeł – Najlepszy film dokumentalny), na Krakowskim Festiwalu Filmowym, na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „OFF CINEMA” oraz na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu”.

Gdzie obejrzeć film „21 x Nowy Jork”?
Cały film „21 x Nowy Jork” online oglądaj w vod.tvp.pl.