21 promieni słońca

„21 promieni słońca” (2021)

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Reportaż ukazuje trzy rodziny wychowujące dziecko z zespołem Downa. Celem reportażu jest pokazanie prawdy o wychowaniu dziecka z zespołem Downa i mobilizacji rodziców do bardzo dużej aktywności na jego rzecz.

Opis filmu:
Rodzice opowiadają o swojej wiedzy na temat zespołu Downa sprzed narodzin malucha, o swoich przeżyciach z pierwszych dni jego obecności, odbudowywaniu poczucia własnej wartości i codziennej walce o jak najlepszy rozwój dziecka i myśleniu o przyszłości. Będzie też mowa o tym, jak pojawienie się dziecka z zespołu Downa zmienia sposób patrzenia na świat oraz o deficytach, które stają się atutami. Dowiemy się również, jaką rolę w życiu odgrywa wspólnota i wiara. W reportażu zostały wykorzystane archiwalne nagrania, w których o swoim doświadczeniu spotkania z ludźmi z zespołem Downa mówią znani duchowni.

Reżyseria i scenariusz
Kierownikiem produkcji filmu dokumentalnego „21 promieni słońca” jest Elżbieta Miniak. Autorem reportażu jest Łukasz Głowacki.

Data premiery, kraj produkcji
Film dokumentalny „21 promieni słońca” został wyprodukowany w Polsce w 2021 roku.

Czas trwania filmu
Reportaż „21 promieni słońca” trwa 22 minuty.

Gdzie obejrzeć film „21 promieni słońca”?
Cały film „21 promieni słońca” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl