Uczniowie z klasą

12-letni Franek z woj. zachodniopomorskiego lubi nawalać na czym się da. Po tym jak w wieku kilku lat bardzo szybko zepsuł plastikową perkusję, rodzice zaczęli baczniej mu się przyglądać. Mama stwierdziła, że syn poszukuje dźwięków, więc zapisała go na zajęcia muzyczne, a potem, w zasadzie z ulicy dostał się do szkoły muzycznej. By mógł ćwiczyć w domu, potrzebne było stworzenie osobnego, specjalnego pomieszczenia, bo hałas był nie do wytrzymania. W przearanżowanym garażu Franek spędza każdą wolną chwilę. To tam się uczy, tworzy i spotyka z kolegami.
Weronika najbardziej kocha... spadać. 13-latka, mieszkająca w Lidzbarku Warmińskim, właśnie wtedy czuje, że żyje. A możliwość bezpiecznego spadania dają jej zajęcia, na które chodzi. Taniec na szarfach to spełnienie jej marzenia o byciu ptakiem. Bujanie się na nich to dla niej najlepszy rodzaj odpoczynku.
Filip ma 14 lat, mieszka w Wieluniu i już połowę swojego życia jeździ na rolkach. Nie są to jednak spokojne przejazdy a ekstremalne, wyczynowe rolkarstwo. Skoki, salta, zjazdy po rampie, barierkach to dla niego chleb powszedni. Zawody i mistrzostwa to tylko przyjemny przerywnik w jego codziennym życiu.