Uczniowie z klasą

Bohaterami odcinka jest trójka niezwykłych nastolatków.
Rodzina 12-letniego Szymona z Łomży śmieje się, że on wcześniej chodził na rękach niż na nogach. Już jako trzylatek stawał na głowie, robił gwiazdy i inne skomplikowane akrobacje. Mama zapisała go na breaking, zwany również breakdancem. Szymon trenuje od 6 lat i z roku na rok jest coraz lepszy. Kocha taniec, a zdobywane puchary i medale dodatkowo go motywują.
14-letnia Julia mieszkająca na wyspie Wolin interesuje się malarstwem i rysunkiem. Jej prace są niezwykle zróżnicowane pod względem technik, które stosuje. Ciągle się uczy, próbuje nowych rzeczy i regularnie wygrywa konkursy plastyczne. Jest niezwykle wrażliwą osobą, która w przyszłości chciałaby uczyć plastyki inne dzieci.
Największą pasją Mai mieszkanki Dolnego Śląska, jest kolarstwo. 15-latka jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy. By wygrywać z dziewczynami... trenuje z chłopakami. Uważa, że jazda na rowerze to nie jest sport dla każdego. Trzeba być niezwykle silnym, wyjątkowo pracowitym i cały czas skoncentrowanym.