Masz wiadomość

Rozpoczniemy tradycyjnie – serwisem informacyjnym „Z bliska i z daleka”. Obejrzymy relację z Mistrzostw Skimboardowych nad Świdrem. Jak pływa się na takiej desce, jakie trzeba mieć umiejętności i które tricki są najtrudniejsze? O tym opowiedzą Wam Wasi rówieśnicy, którzy znakomicie opanowali skimboard.
Potem czeka nas kolejna filmowa korespondencja Tymona, który tym razem zaprosi Was do ZOO w Gdańsku-Oliwie i opowie m.in. o żyrafach, fokach, wielbłądach i pingwinach.
A co zrobić, gdy w czasie wakacyjnych szaleństw uderzymy się w głowę lub gdy zbyt długo wygrzewamy się na słońcu i doznamy poparzenia? Jak zachować się w czasie nagłej burzy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym „SOS”!
Ponownie wybierzemy się na wieś i dowiemy wielu ciekawostek o zwierzętach, które możemy tam spotkać.
W cyklu „Hand made” zobaczymy, jak Weronika robi obrazek z piasku, a w czasie spaceru po lesie poznamy różne jagody, które w nim dojrzewają i ostrzeżemy, że nie wszystkie – choć apetycznie wyglądają – są jadalne!
Na zakończenie czeka Was druga lekcja gry na gitarze. Tym razem – poza nowymi chwytami – poznacie różnice między klasyczną gitarą, a flamenco.