Masz wiadomość

Czy wiecie, jak nazywają się rdzenni mieszkańcy Laponii i jak nazywa się jej stolica? Jakie zwierzę jest najbardziej znane w tym regionie Europy? W tym programie odbywamy fantastyczną podróż na daleką północ – do Finlandii. Naszą przewodniczką jest Gosia Molska – podróżniczka, dziennikarka kulinarna, która jeździ po całym świecie i poznaje jego smaki. Jest kucharką z zamiłowania, więc gdzie dotrze, tam gotuje. Dla widzów „Masz wiadomość” przyrządza zupę rybną. Dowiadujemy się wielu ciekawostek o ojczyźnie świętego Mikołaja i o tym, co w kwietniu robi ulubiony święty wszystkich dzieci. Zwiedzamy również Rovaniemi i inne lapońskie miasta oraz fermę reniferów i próbujemy zgadnąć, co najchętniej jedzą Lapończycy. Gościmy na Festiwalu Kultury Samów.
W programie nie brakuje „Wiadomości z bliska i z daleka”.
Jest również coś dla jeżdżących na rowerach. Ekspert podpowiada i pokazuje, jak sobie radzić w wypadku awarii – gdy spadnie łańcuch czy przebije się dętka. Jak samemu dokonać drobnych napraw?
Tworzymy też listę najlepszych pomysłów na atrakcyjne zajęcia, które są w stanie oderwać dzieciaki od komputera. Jak myślicie, co jest na 1. miejscu w tym rankingu?
Na zakończenie odwiedzamy szkołę, w której uczniowie najpierw skonstruowali roboty, a potem urządzili ich wyścigi.