Mali światowcy

W tym wydaniu – trzecim w III serii „Małych światowców” wystąpią dzieci reprezentujące: Polskę, Kamerun, Egipt, Irlandię i egzotyczną Tajlandię. A porozmawiamy o… ?
Kogo mamy na myśli mówiąc, że są to nasi mniejsi bracia? Po raz pierwszy tego określenia użył św. Franciszek z Asyżu. Mianem mniejszych braci nazwał wszelkie zwierzęta zarówno te udomowione, jak i żyjące na wolności. Właśnie o zwierzętach porozmawiają w tym wydaniu mali światowcy, a będzie ich sześcioro. Przyjdą do studia ze swoimi ulubieńcami.
Gośćmi specjalnymi tego programu będą znawcy egzotycznych zwierząt: dr Andrzej G. Kruszewicz – dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie i Agata Borucka – kierownik Działu Dydaktycznego stołecznego ZOO oraz jego mieszkańcy. Tak, tak, w tym spotkaniu nie zabraknie niezwykłych okazów światowej fauny.
Wśród publiczności znajdą się: Stefan Śmietański – dwukrotny mistrz Polski w nauczaniu ptaków gadających, miłośnik gwarków wraz ze swoim pupilem – Niunią Ogonek, Adam Dopierała – lekarz pediatra, sokolnik, przewodniczący Polskiego Klubu Sokolników wraz z sokołem – rarogiem, a także Rafał Kruk – leśniczy, sokolnik.
Dowiemy się, jakie zwierzęta, inne niż w Polsce, najczęściej mają w domach dzieci na innych kontynentach i jakie hoduje się na farmach, w krajach, z których pochodzą rodzice naszych bohaterów.
Mali światowcy opowiedzą też o najdziwniejszych, najzabawniejszych przygody, jakie im się przydarzyły w kontaktach ze zwierzętami w Polsce i w czasie podróży po świecie. Zastanowimy się również, czy wszystkie potoczne opinie o zwierzętach są prawdziwe lub sprawiedliwe, czy powinniśmy się czegoś nauczyć od naszych mniejszych braci?