Magiczne drzewo

Magiczne drzewo (2003-2009)

„Magiczne drzewo” opowiada o losach przedmiotów wykonanych z drewna ściętego niegdyś czarodziejskiego dębu. Trzynaście odcinków serialu w reżyserii Andrzeja Maleszki przenosi młodych widzów w niezwykły świat, w którym tajemnicza moc drzewa wciąż żyje i jest przyczyną niesamowitych dziecięcych przygód.

Opis filmu:

Dawno, dawno temu, w dalekiej górskiej krainie rósł wielki dąb obdarzony magiczną mocą. Ludzie nie znali jego wyjątkowych właściwościach, ścięli drzewo, a następnie wykonali z dębiny wiele różnych przedmiotów. Tajemnicza moc drzewa wciąż jednak żyje...

Utrzymany w baśniowej konwencji serial „Magiczne drzewo” imponuje licznymi i wiarygodnymi efektami komputerowymi oraz wykorzystaniem nowoczesnej techniki. W kolejnych odcinkach poznajemy niesamowite historie przedmiotów z czarodziejskiego drewna, m.in. kredek, kostki do gry i zabawek. Zaznajamiamy się także z ludźmi, w których życiu obecność nadprzyrodzonej mocy starego dębu wywołuje lawinę niezwykłych zdarzeń.

„Magiczne drzewo” jest opowieścią, która dotyka nie tylko świata bajki i fantazji, ale mówi także o rzeczywistym życiu dzieci i ich rodzin. Młodzi widzowie mogą więc śmiało odnaleźć w losach bohaterów serialu wiele własnych marzeń i rozterek.

Obsada filmu:

W rolach głównych występują:
Agnieszka Grochowska („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „W ciemności”) jako Mama Anna
Andrzej Chyra („Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Katyń”, „Komornik”) jako Tata Piotr
Hanna Śleszyńska („Nic śmiesznego”, „Ja wam pokażę!”, „Zamiana”) jako Ciotka Maryla Gruber
Dominika Kluźniak („Kochaj i tańcz”, „Jak się pozbyć cellulitu”, „Powidoki”) jako Marcelina, gosposia ciotki

Kto jeszcze zagrał w filmie „Magiczne drzewo”?
Filip Fabiś – Filip
Maciej Stolarczyk – Adam Szmydt / Maciek
Wiktor Zborowski – policjant
Maria Peszek – pracowniczka kolei

Scenariusz i reżyseria:
Twórcą scenariusza i reżyserem serialu „Magiczne drzewo”, który ma na swoim koncie dziesiątki spektakli wystawianych w teatrach bądź prezentowanych w telewizyjnym Teatrze Młodego Widza, oraz kilkunastu filmów i seriali telewizyjnych.

Data premiery, kraj produkcji:
Polski serial „Magiczne drzewo” wyprodukowano na zlecenie Telewizji Polskiej. Emisja pierwszego odcinka miała miejsce 29 stycznia 2004 roku na antenie telewizyjnej Jedynki.

Zdjęcia:
Autorami zdjęć do serialu „Magiczne drzewo” są Michał Englert (laureat nagrody na Festiwalu w Gdyni za najlepsze zdjęcia do filmu „33 sceny z życia”), Kamil Król i Arkadiusz Tomiak (laureat Orłów za zdjęcia do filmów „Obława”, „Karbala”).

Adaptacje:
W oparciu o historię magicznego dębu, z którego drewna wykonano czarodziejskie przedmioty, powstała seria książek. Ich autorem jest reżyser serialu Andrzej Maleszka.

Ilość odcinków:
Serial „Magiczne drzewo” składa się z 10 odcinków.

Długość jednego odcinka:
Każdy z odcinków serialu trwa około 25 minut.

Nagrody i nominacje:
Serial „Magiczne drzewo” zdobył w 2007 roku prestiżową International Emmy Award w kategorii „najlepszy program dla dzieci i młodzieży”. Inne nagrody i wyróżnienia dla tego filmu to:
— trzy nagrody na festiwalu Prix Jeunesse (2004)
— Prix Danube w Bratysławie (2005)
— Nagroda Rockie na kanadyjskim Banff TV Festival (2005)

Gdzie obejrzeć serial „Magiczne drzewo”?
Wszystkie odcinki serialu „Magiczne drzewo” online OGLĄDAJ za darmo w vod.tvp.pl