ABC wszystko wie

Anakonda, Bociek i Cielaczek znów są w podróży, lecąc na swoich chmurkach i wypatrując interesujących miejsc. W pewnym momencie spostrzegają dziwne stwory… i lądują w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym, a dokładniej – w JURAPARKU, gdzie znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń naturalnej wielkości. To doskonała okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych zwierzętach a także zapytać, dlaczego diplodoki, zauropody czy tyranozaury wyginęły.
Wszystko wiedzące zwierzaczki odwiedzają również Sabathówkę – wioskę czarownic, by odpowiedzieć na pytanie – czy baba jaga może zrobić coś złego? Wspólnie zwiedzamy bałtowski park rozrywki, w którym m.in. jest rolercaster. Cielaczek marzy, by się nim przejechać.
A jakie inne atrakcje czekają na dzieci w Bałtowie? Jest ich wiele, ale i są tam także ciekawskie przedszkolaki, które zadają Anakondzie, Boćkowi i Cielaczkowi mnóstwo pytań m.in. chcą wiedzieć, co to jest safari i dlaczego pszczółki są pracowite.
Zwiedzamy skansen pszczół i polecamy Wam nową gazetkę TVP ABC oraz barwną książeczkę, której bohaterka jest psotna Masza.