Seriale / Obyczajowe / Na dobre i na złe
4:3
Od ponad 10 lat widzowie towarzyszą lekarzom i pielęgniarkom w ich codziennej pracy, ale także w życiu prywatnym, osobistych chwilach radości i smutku.
rozwiń »
  • nowość
  • materiał płatny
  43

  Ola wprowadza się do Przemka do hotelu rezydentów i razem z Klaudią przystępuje do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Obie stażystki na egzaminie spotykają swojego dawnego wykładowcę, Janka. A Olę czeka tego dnia dodatkowa „niespodzianka”: poród przed terminem.

  • nowość
  image

  Wiktoria znów spotyka się z Tomaszem i zaprasza przyjaciela na romantyczny wieczór do swojego pokoju. Hana wciąż opiekuje się dzieckiem Pauli i jest gotowa zapłacić za adopcję.

  43

  Hana nie chce zgłaszać porzucenia dziecka na policję. A Paula ma plan, dzięki któremu może na swoim dziecku sporo zarobić. Tymczasem śledczy coraz bardziej interesują się sprawą Falkowicza...

  fot. TVP

  Wiktoria umawia się na rozmowę w sprawie pracy w Gorzowie i zgadza się, by na spotkanie zawiózł ją dawny kolega. W drodze dochodzi jednak do groźnego wypadku.

  43

  Wiktoria poznaje jedną z byłych dziewczyn Adama, która twierdzi, że Krajewski jest ojcem jej dziecka. Tymczasem Sambor odkrywa, że doktor Consalida została zaproszona do konkursu na ordynatora chirurgii w Gorzowie – i ma pretensje, że to przed nim ukryła.

  image

  Ola - wbrew protestom Przemka - wraca do pracy w szpitalu, by dokończyć staż. Tymczasem między Adamem a Wiki cały czas iskrzy...

  43

  Adam uparcie proponuje Wiktorii „powtórkę” z namiętnej nocy A gdy lekarka odmawia, oskarża ją o to, że przespała się z nim tylko po to, by zemścić się na Falkowiczu - za co dostaje od ukochanej w twarz.

  43

  Wanda obawia się, że Wiktoria po prostu nie umie ułożyć sobie życia. Tymczasem doktor Consalida, po ciężkim dniu z matką, decyduje się na szalony wieczór w towarzystwie Adama. „Na dobre i na złe"

  image

  Lena przyjeżdża do Leśnej Góry, by porozmawiać z Latoszkiem - i dowiaduje się od kolegów, że jej mąż jest na misji. Tymczasem Witek, ciężko ranny, wraca nagle do kraju.

  image

  W szpitalu znów pojawia się Kocul, tym razem z ciężko rannym kolegą. Bandyta szantażuje Adama i zmusza, by przeprowadził nielegalną operację.

  image

  Agata świętuje z Wiki swój powrót do szpitala, a doktor Consalida upija się i dzwoni w środku nocy do Falkowicza. Mimo późnej pory, profesor od razu przyjeżdża do klubu i odwozi półprzytomną dziewczynę do hotelu.

  image

  Przemek chce zaopiekować się Olą i postanawia zostać w Polsce. Musi jednak znaleźć kogoś na zastępstwo. Kto jednak będzie chciał zostawić wszystko i z dnia na dzień wyjechać do Afryki?

  image

  Falkowicz robi wszystko, by na nowo zawrócić w głowie Kindze. Chirurg chce zapewnić sobie jej milczenie i w końcu bierze z laborantką potajemny, kameralny ślub.

  foto

  Falkowicz uniemożliwia Wawrzyniakowi rozmowę z Wiktorią i Rogalskim. Profesor ostrzega też doktor Consalidę, że jego dawny współpracownik leczy się psychiatrycznie i może być niebezpieczny.

  foto

  W szpitalu pojawia się Leszek - naukowiec, który interesuje się badaniami nad nowym lekiem. Mężczyzna szuka właśnie doktor Consalidy. I zdradza lekarce, że wcześniej pracował nad identyczną substancją, jak ta stworzona przez Falkowicza.

  image

  Do szpitala zagląda Przemek - razem z Zuzą. Zapała, zafascynowany nową „przyjaciółką”, zaprasza dziewczynę do swojego pokoju w hotelu.

  foto

  Adam zajmuje się poparzoną kwasem Wiktorią. Okazuje się, że dziewczyna nie widziała twarzy napastnika. Policja przesłuchuje kolejnych podejrzanych.

  foto

  Adam nie znajduje odwagi, by przejrzeć dokumenty z USC i w końcu robi to za niego Wiktoria. Okazuje się, że biologiczni rodzice chirurga nie żyją. Ich nazwisko brzmiało: Baran. Wiktoria domyśla się, że chłopak jest spokrewniony z Falkowiczem...

  image

  W trakcie operacji Hany o mało nie dochodzi do tragedii. Tymczasem Falkowicz umawia się na wieczór z Wiktorią, by porozmawiać o wspólnych badaniach, ale wyraźnie ma ochotę na randkę.

  Fot. TVP

  Klaudia zaczyna staż na oddziale ratunkowym, pod okiem Konicy, który od razu krytykuje ją za zbyt widoczną biżuterię. O dziwo, po kilku godzinach pracy oboje zaczyna jednak łączyć sympatia.

  43

  Adam zagląda przypadkiem do wyników badań matki i odkrywa, że nie jest jej dzieckiem. Młody lekarz jest zszokowany i nie umie sobie poradzić z tą sytuacją.

  43

  Przemek, przed wyjazdem na misję, bierze udział w ćwiczeniach.Na treningu poznaje Zuzę – dziewczynę, która podobnie jak on szykuje się do wyjazdu za granicę.

  foto

  Hana i Ola otaczają opieką nową pacjentkę, Krystynę. Kobieta twierdzi, że spodziewa się dziecka. Badanie USG wykazuje jednak, że nigdy nie była w ciąży.

  image

  Przemek zabiera Olę na pierwszą prawdziwą randkę - nad Wisłę. Jednak zamiast dziewczynę adorować, opowiada o swojej miłości do Ludmiły.

  foto

  Wiktoria wciąż waha się, czy przyjąć oświadczyny Falkowicza. Adam ostrzega ją, by nie marnowała sobie przez profesora życia. Przemek zaręczyny przyjaciółki uznaje za zdradę.

  foto

  W szpitalu szykują się kolejne zaręczyny. Falkowicz kupuje pierścionek i oświadcza się Wiktorii. Z kolei Marek wyznaje Agacie, że postanowił jednak rozstać się z żoną.

  foto

  Wiktoria odkrywa, że wyniki badań jej matki wyraźnie się polepszyły. Tymczasem Falkowicz ma kolejne kłopoty...

  foto

  Nadchodzi dzień ślubu Hany i Piotra. Początek jest jednak pechowy. Najpierw mdleje urzędniczka, która ma poprowadzić ceremonię. Następnie Lena po trudnej rozmowie z Witkiem wyjeżdża do mamy. Czy zakochanym przyjdzie długo czekać na swoją wielką chwilę?

  foto

  Piotr przychodzi Hanie z pomocą podczas trudnej operacji. W trakcie zabiegu dochodzi do wypadku, który ma nieoczekiwany wpływ na relacje między nimi...

  foto

  Wiki dowiaduje się, że jej matka straciła przytomność i natychmiast wraca do Leśnej Góry. Tymczasem Marek proponuje Agacie, aby spróbowali być razem...

  foto

  Falkowicz i Wiktoria przeprowadzają operację. Wieczorem jedzą kolację w apartamencie profesora. W pewnym momencie Andrzej zaczyna namiętnie całować Wiki.

  43

  Wiktoria zauważa na biurku Falkowicza dokumentację choroby swojej matki i domaga się wyjaśnień. On stwierdza, że Wanda nie kwalifikuje się do operacji. Wiktoria jest rozczarowana, że profesor nie daje jej nadziei i wybucha złością.

  image

  Szymon zaprasza Hanę na randkę. Piotr jest zazdrosny, gdy ukochana daje mu do zrozumienia, że jest zainteresowana Drylem.

  foto

  Lena i Witek próbują ułożyć swoje relacje. Hana zabiera do siebie Felka, by Latoszkowie mogli spędzić romantyczny wieczór we dwoje.

  image

  Agata ma wyrzuty sumienia po nocy spędzonej z Latoszkiem. Tym większe, gdy Lena przeprasza ją za niesłuszne posądzenia o romansowanie z Witkiem...

  43

  Agata podejrzewa boreliozę u pacjenta, ale testy wypadają ujemnie. Latoszek dowiaduje się od Leny, że istnieje bakteria, która może oszukać testy.

  image

  Falkowicz słyszy, jak Adam mówi Wiktorii, że jest przegrany w swoim zawodzie. Postanawia odzyskać pełną sprawność jako chirurg i od razu podejmuje się trudnej operacji.

  foto

  Agata robi Latoszkowi niespodziankę – przyjeżdża na obronę jego doktoratu, o której wiedzieli nieliczni. Witek zaprasza przyjaciół do domu na świętowanie sukcesu. Kiedy Tretter i Konica wychodzą, Latoszek prosi Agatę, aby dotrzymała mu towarzystwa. Rano Lena zastaje ich śpiących na kanapie.

  43

  Hana zauważa przed szpitalem Tosię wysiadającą z taksówki. Okazuje się, że dziewczynka uciekła z domu. Wyjaśnia, że przyjechała do taty, aby mógł ją lepiej poznać i zdecydować, czy chce mieć córkę...

  43

  Falkowicz udziela Wiktorii lekcji gry na fortepianie, który sprowadził do swojego gabinetu. Atmosfera jest dość intymna...

  foto

  Hana zabiera z sali treningowej kontuzjowaną koleżankę. Stan Beaty się pogarsza, a korek spowodowany wypadkiem drogowym uniemożliwia przejazd.

  Fot. TVP

  Falkowicz, po uniewinnieniu przez prokuraturę, wygłasza oświadczenie dla mediów. Ubolewa, że nie zdołał uratować życia Ludmiły, a nawet przeprasza jej bliskich...

  foto

  Po wieczornym zajściu między Agatą a Latoszkiem dochodzi do spięcia. Witek nie zgadza się na „ucieczkę” Woźnickiej na dłuższy urlop. Lena jest zdezorientowana, gdy widzi ją roztrzęsioną wychodzącą z gabinetu.

  foto

  Adam wprowadza się do hotelu rezydentów - jak twierdzi dla wygody i w poszukiwaniu wrażeń. I od razu organizuje imprezę powitalną.

  foto

  Personel szpitala plotkuje o Wiktorii i Falkowiczu. Doktor Consalida czuje się osaczona. Zastanawia się nad zmianą pracy.

  foto

  Marek i Agata flirtują przy okazji omawiania przypadku medycznego. Później lekarka słyszy rozmowę Rogalskiego z żoną, z której wynika, że wrócą do siebie.

  foto

  Nina i Michał wybierają się na sympozjum profesor Anny Shulz. Tymczasem Falkowicz dowiaduje się, że Wiktoria także chciałaby się tam wybrać.

  fot.

  Przemek nie przyjmuje do wiadomości, że uratował go Falkowicz. Jest zły na Wiktorię, że zaczyna zmieniać zadanie o nim.

  foto

  Po eksplozji bomby szpital zabezpieczają antyterroryści. Wiki przedostaje się do środka, gdzie nadal są Przemek i Falkowicz. Profesor decyduje o natychmiastowej operacji ciężko rannego Przemka.

  foto

  Maciej Zaruski prosi Falkowicza o pomoc w zdobyciu leków na SM, które są niedostępne po zakończeniu badań klinicznych. Wobec odmowy wdziera się do szpitala i terroryzuje lekarzy ładunkiem wybuchowym. Tretter wzywa policję i zarządza ewakuację szpitala...

  fot.

  James próbuje wspierać zrozpaczoną po stracie ciąży Hanę, ale ona nie potrafi wybaczyć mu kłamstwa. Jedzie do Gawryły, gdzie zastaje tylko Magdę. Soszyńska prosi, aby usunęła się z życia Piotra dla dobra jego córki.

  fot.

  Po wypadku Hana skarży się na bóle brzucha. USG wykazuje, że jest w ciąży. Hana odsuwa Jamesa od siebie i próbuje skontaktować się z Piotrem.

  foto

  Radek przychodzi do ojca na oddział z prośbą o pieniądze. Wykrada kluczyki do jego samochodu. Na skrzyżowaniu uderza z impetem w karetkę.

  image

  Piotr dostaje list, w którym profesor Soszyński powierza mu opiekę nad żoną i córką. Na prośbę Gawryły Magda przyjeżdża do szpitala. Jest niezadowolona, gdy dowiaduje się o ostatniej woli męża. Później Piotr proponuje, aby zamieszkała z Tosią w jego domu.

  foto

  Falkowicz wraca do pracy w Leśnej Górze, a prawie cały personel podpisuje protest przeciwko jego zatrudnieniu. Lekarze nie mogą znaleźć przyczyny bólu stopy pacjenta. Konica dowiaduje się od teściowej, że Marta zakochała się w swoim trenerze i wyjechała z nim do Stanów.

  image

  James chce być cały czas z Haną. Jest przekonany, że grozi im niebezpieczeństwo. Piotr obawia się wykonania dwóch operacji jednocześnie u młodej kobiety chorej na stwardnienie rozsiane.

  fot.

  Wiki, Agata, Przemek i Marek jadą na piknik integracyjny. Zatrzymują się we wsi Siedliszczki, gdzie odbywa się festyn. W trakcie zabawy wywiązuje się bójka wywołana przez przyjezdnych kiboli...

  43

  Lena i Latoszek organizują chrzest syna. Matką chrzestną jest Zosia. Konica prosi ją, aby wyperswadowała Marcie wyjazd z dziećmi do Norwegii. Po powrocie do domu zastaje wiadomość od Marty...

  fot.

  James jest nieprzytomny po upadku, narasta krwiak mózgu. Gawryło decyduje się wykonać trepanację. Tuż przed operacją Hana wyjawia Piotrowi, że to jej mąż.

  image

  Przemek boi się, że Falkowicz z pomocą prawników uniknie kary. Zamieszcza informacje w internecie o jego oszustwach. Tymczasem pacjent NN otwiera oczy i zaczyna rozmawiać z Wasiakową.

  foto

  Żona pacjenta, Matylda, składa skargę na Zapałę, który spóźnia się na spotkanie przed operacją i jest arogancki. Tretter stara się być wyrozumiały wobec Przemka.

  foto

  Podczas spotkania przy grillu Wiki przeprasza Przemka za docinki na temat Ludmiły. W tym momencie pojawia się Nina. Ma dla Zapały ważną wiadomość.

  image

  Zapała wyznaje Wiki, że dostał kosza od ukochanej. Podczas rozmowy przez internet, gdy Ludmiła żałuje, że nie przyjęła oświadczyn, Przemek udaje, że zakłada jej pierścionek... W Leśnej Górze pojawia się kardiolog Marek.

  Fot. TVP

  Piotr proponuje Hanie, żeby się do niego wprowadziła. Hana spogląda na zdjęcie męża i odrzuca propozycję. Ludmiła chce odwołać wyjazd do Izraela.

  TVP2

  Zapała prosi Markovitza, żeby przyjął Ludmiłę do projektu badawczego. Tymczasem Ludmiła ma pretensje do Hany i Niny, że ukrywają przed nią prawdę o wyjeździe Przemka.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony