Seriale / Obyczajowe / Czas honoru
czas honoru
Epicka opowieść o losach młodych dywersantów – Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych. Pełna napięcia akcja drugiej części obejmuje m.in. aresztowanie Wandy, skomplikowaną grę wywiadów, napad na niemiecki bank, pracę podziemnej radiostacji. To wszystko na tle codziennego życia w okupowanej Warszawie.


Serial obyczajowy, I-VI seria, Polska 2008-2013

Reżyseria: Michał Kwieciński, Michał Rosa, Grzegorz Kuczeriszka

Obsada: Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Kuba Wesołowski, Magdalena Różyczka, Daniel Olbrychski, Danuta Stenka, Ewa Wencel, Katarzyna Gniewkowska, Anna Romanowska, Olga Bołądź, Agnieszka Więdłocha, Piotr Adamczyk, Krzysztof Globisz, Karolina Gorczyca, Krystian Wieczorek, Przemysław Bluszcz
rozwiń »
  image

  Michał z olbrzymim trudem dochodzi do siebie po śmierci Celiny. Maria namawia synów, by wyjechali na Zachód - robi to z tym większym zapałem, że w szpitalu pojawił się pacjent, który szmugluje ludzi przez granicę.

  foto

  Lebiediew jest wściekły na Lewińską. Wini ją za stratę Blachnitzky’ego. Żąda, by natychmiast złapała ludzi, którzy napadli na tajny ośrodek rządowy.

  image

  Władek wraz z oddziałem szykują się do ataku na tajny ośrodek rządowy. Lewińska ląduje na dywaniku u Lebiediewa. Max postanawia dogadać się z Rainerem za plecami polskich partyzantów.

  image

  Władkiem targają wątpliwości, czy rzeczywiście powinien wykorzystać propozycję Amerykanów do uwolnienia Rudej – może ktoś ważniejszy dla organizacji niepodległościowych powinien skorzystać z tej szansy?

  foto

  Rainer orientuje się, że Amerykanie mają już Blachnitzky'ego, a zatem on przestaje im być potrzebny. Zdobywa broń od Karkowskiego, by pozbyć się naukowca i odzyskać tym samym utraconą wartość. Sprawa niespodziewanie się komplikuje...

  image

  Janisz, odbity przez Michała, zleca mu zorganizowanie spotkania dowódców najważniejszych ugrupowań podziemnych. Planuje stworzyć podziemny, opozycyjny sejm.

  image

  Michał, pomimo ostrzeżeń ze strony Celiny, czuje, że Lena staje mu się coraz bliższa. W obozie partyzantów Władka trwa spór, co zrobić z zakładniczką.

  foto

  Woźniak dowiaduje się o pieniądzach przywiezionych w plecaku Michała. Otwiera się przed nim szansa na spłacenie Rainera. Dochodzi do sporu między Michałem i Władkiem.

  fot.

  Trwa obława KBW na Władka, Michała i ich kolegów z oddziału. Celina zastaje profesora Błaszczyka na zaskakującym spotkaniu... Mimo protestów Wandy, Bronek rusza tropem Karkowskiego.

  image

  Bronek i Wanda dopływają do Gdyni. Podczas kontroli Bronek podaje się za brata Antoniego Karkowskiego. Funkcjonariusze urzędu celnego mają dla niego szokującą informację, która może przekreślić sens całej misji...

  foto

  Po przyjeździe do Warszawy Rainer rozpoczyna swoją grę. Zostawił w mieście kilka cennych rzeczy i ma zamiar je odzyskać.

  foto

  Ada Lewińska spędza wieczór w towarzystwie kochanka. – Muszę ci coś powiedzieć – odzywa się w pewnej chwili Jabłoński – Chodzi o Katię. – Znalazłeś ją? – Lewińska jest poruszona. – Żyje i jest w Polsce – potwierdza pułkownik.

  fot. TVP

  Rok 1946. Oddział Władka nie złożył broni. Kilkuosobowa grupa partyzantów zmaga się z brakiem żywności, amunicji oraz wsparcia – całe antykomunistyczne podziemie pogrąża się w chaosie.

  foto

  Rainer przekonuje Władka, że major Zwonariew nie zna prawdziwego miejsca ukrycia archiwum. Bronek, Michał i Władek obserwują budynek, gdzie przetrzymywana jest Ruda. Planują akcję odbicia...

  image

  Ada niespodziewanie odwiedza Kazimierza. Ostrzega go przed donosicielką. W trakcie rozmowy zdradza też Korytowskiemu, dlaczego Zwonariew został skierowany do Warszawy.

  image

  Kazimierz spotyka się z Adą i podczas intymnej rozmowy dowiaduje się o niechlubnej tajemnicy z jej przeszłości. Lena i Janek szukają porwanego Jasia.

  image

  Bronek nie może dojść do siebie po śmierci kompanów. Ruda odzyskuje przytomność, daje Marii adres mieszkania, gdzie spotyka Władka. Marii udaje się wprowadzić Władka do szpitala do Rudej. Zwonariew przesłuchuje Michała. Janek zaczyna śledzić Wasilewskiego i dociera do jego domu.

  image

  Ada Lewińska świętuje wielki sukces. Przywódcy podziemia zostali ujęci. Pułkownik Wasilewski dowiaduje się, że od tej pory w śledztwie będzie mu pomagał major Zwonariew, jeden z asów radzieckiego wywiadu.

  image

  Ruda odnajduje ubeka odpowiedzialnego za śmierć jej ojca. Ada Lewińska spotyka się z Krawcem i chłopakami. Przekazuje im warunki spotkania władz komunistycznych z polskim podziemiem.

  foto

  Ruda dociera do Lublina, do matki. Okazuje się, że jej ojciec nie żyje. Za jego śmierć odpowiedzialny jest miejscowy ubek. Rainer próbuje zainteresować Amerykanów swoim sekretem o zakopanym archiwum.

  fot.

  Michał i Władek pomagają Bocianowi dotrzeć na spotkanie z Brodowiczem. Okazuje się, że Bocian jest w posiadaniu niezwykle ważnego dokumentu podpisanego przez samego generała Okulickiego.

  image

  Janek zostaje aresztowany przez UB. Karol Ryszkowski natychmiast informuje Wasilewskiego o pierwszym sukcesie. Pułkownik postanawia przesłuchać więźnia osobiście.

  foto

  Wanda nie może zrozumieć, dlaczego Bronek chce kontynuować walkę. Ona sama znalazła swoje miejsce – zagra w teatrze w „Ślubach panieńskich”.

  image

  Janek odnajduje w Warszawie Romka. Dowiaduje się od niego, że zarówno dziecko jak i Lena zginęli w czasie powstania warszawskiego.

  image

  Zgodnie z planem Władka, Michał obserwuje posterunek milicji. Prowokacja zadziałała, posterunek został wzmocniony siłami KBW, co oznacza, że zdrajca przekazał informację o planowanym napadzie na posterunek.

  foto

  Już od września będziemy mogli śledzić dalsze losy bohaterów kultowego serialu Dwójki „Czas honoru”.

  image

  Jest maj 1945 roku. Michał i Władek ukrywają się w lesie z partyzantami. Bronek mieszka z Wandą, a Janek zostaje uwolniony z rąk Niemców przez amerykańskich żołnierzy.

  fot.

  Brodowicz przekazuje chłopakom ostatnie wiadomość z Londynu. Okazuje się, że likwidacja Osmańskiej była tragicznym błędem. Była podwójną agentką i pracowała dla MI6.

  image

  Michał przeszukuje rzeczy Osmańskiej. Przekazuje znaleziony u niej mikrofilm Brodowiczowi. Dowódca zarządza akcję likwidacyjną. Konarski decyduje się wziąć w niej udział.

  image

  Oddział cieszy się z powodzenia akcji w Berlinie. Krawiec mówi, że zna plan Rainera wobec Janka, ale potwierdza, że Janek nikogo nie zdradził. Krawiec prosi Władka, żeby przekazał matce, by spróbowała znaleźć informacje w willi gubernatora.

  image

  Lena i Alan, jako urzędnicy Rzeszy, Manfred Werner i Elfride Kuntz, jadą do Czerniejewa. Na posterunku dowiadują się, gdzie przebywa Wanda. Przestraszony obecnością urzędników Kugel natychmiast ją wypuszcza.

  image

  Ruda i Władek budzą się po wspólnie spędzonej nocy. Michał mówi przyjaciołom, że Karolina Osmańska przyjęła jego oświadczyny. Krawiec informuje oddział o planach nowej akcji wysadzenia dworca w Berlinie.

  image

  Niemcy robią nalot na dom Charewicza. Przeszukują gospodarstwo, zabierają gospodarza i jego żonę.

  foto

  Krawiec szykuje oddział do akcji na poligonie. Zbierają się oddziały partyzantów. Złotnik rozpoznaje na sztabach znalezionych w magazynie znak Rosenfarba.

  image

  Michał i Osmańska budzą się po wspólnie spędzonej nocy. Władek wypytuje Janka o Rudą. Dowiaduje się, że Ruda została w podziemiu likwidatorką, wykonuje wyroki sądów. Prosi Janka, by załatwił mu udział w akcji jako jej obstawa. Brehm melduje Rainerowi, że zamachowiec pod restauracją został podstawiony przez Stocka.

  foto

  TAJNA BROŃ
  Michał, Bronek i Władek osłaniają Osmańską, która wchodzi do obozu Heidelagger w Pustkowie. Z rozkazu Krawca została ich agentem. Rainer i Brehm rozmawiają w restauracji o Stocku. Są pewni, że znał Neumeiera. Pod restaurację podbiega zamachowiec, strzela do wychodzących z knajpy Rainera i Brehma. Władek i Bronek w lesie odkopują skrzynkę. W środku jest fragment urządzenia sterującego lotem tajnej broni V - 2. Chcą zdobyć informacje na temat nowej broni i organizaują zwiad na poligonie.

  image

  SONDERKOMMANDO „TIGER”
  Brehm robi postępy w śledztwie – okazuje się, że ofiary współpracowały w załogach obozów koncentracyjnych. Ślady tortur na ciele Neumeiera wskazują, że służył w Sonderkommando Tiger. Rainer postanawia pojechać do ich jednostki.

  fot

  KIM PANI JEST?
  Brehm budzi Rainera wiadomością o znalezieniu zwłok esesmana. Sugeruje, że za zamachem na Schoebbla nie mogą stać amatorzy. Władek i Michał podczas lądowania w Polsce wpadają w pułapkę Sowietów. Próba ucieczki nie udaje się, gdyż Dykow bierze na muszkę Skotnickiego. Sowieci wyprowadzają więźniów. Pakują ich na ciężarówkę. Razem z nimi ładują tajemniczą osobę w kapturze na głowie. Na ciężarówkę, którą Rosjanie przewożą Władka, Michała i Skotnickiego napada grupa Krawca: Janek, Bronek i partyzanci Jastrzębia. Brehm informuje Rainera o kolejnej ofierze. Na miejscu zbrodni okazuje się, że morderstwo jest zaskakująco podobne do poprzedniego. Pozostawione napisy znów wskazują na polskich bandytów.

  image

  Bronek i Janek wraz z oddziałem napadają na konwój Schoebbla. Wywiązuje się strzelanina. Bronek zabija Schoebbla i zabiera jego teczkę z dokumentami...

  (fot. TVP)

  Jest kwiecień 1944 roku. W jednym z oddziałów partyzanckich w Górach Świętokrzyskich działają Bronek i Janek. Tymczasem Ruda w Warszawie wykonuje wyroki śmierci w imieniu Polski podziemnej.

  foto

  Michał rozpoznaje tajemniczego mężczyznę, z którym spotyka się Tadeusz. To major Abwehry, Halbe. Bronek i jego ojciec zostają oczyszczeni z zarzutów.

  foto

  PRZED SĄDEM
  Rozpoczyna się rozprawa sądu podziemnego. Bronek i Woyciechowski uparcie utrzymują, że są niewinni. Tadeusz zeznaje pod przysięgą, że nie mówił Bronkowi o akcji likwidacyjnej jego ojca. Dowódca potwierdza dowody winy Bronka i opowiada o zabójstwie fotografa Sołtana. Romek mówi rodzicom, że ma namiary na Klugego, który może załatwić im legalny wyjazd do Palestyny. Zabiera na spotkanie Lenę. Dowiadują się, że cena wyjazdu z getta jest tak wysoka, że znalezione pieniądze wystarczą na ucieczkę jedynie dwóch osób. W obliczu gróźb pomniejszenia getta, udaje im się przekonać rodziców, by wyjechali. Do pracowni futrzarskiej w getcie wpadają Niemcy. Aresztują Mongoła pod zarzutem prowadzenia nielegalnej działalności. Szop zostaje zlikwidowany. Lena i Rutka tracą pracę. Wanda próbuje ratować Bronka. Kieruje podejrzenia Janka w stronę Tadeusza, nowego w oddziale.

  image

  Janek obiecuje Lenie, że ją wyciągnie z getta. Tymczasem Celina mówi Michałowi, że nie zamierza wyjść za mąż za Krzysztofa. Konarski ma dla niej jednak złą wiadomość...

  foto

  OSTATNIA RUNDA
  Mongoł nie pojawia się w pracy. Nadzieja Leny i Rutki na uwolnienie się od oprawcy jest niestety tylko chwilowa. Po kilku dniach pijany Mongoł wraca do warsztatu. Wszy z tyfusem nie zadziałały. Lena znów wraca do domu pobita. Tadeusz mówi Dowódcy, że ojciec Bronka to kapuś. Aranżuje spotkanie z fotografem Sołtanem. Ten zeznaje, że Woyciechowski donosił w czasie przesłuchań. Kiedy kontaktuje się powtórnie, by przekazać ważne informacje, zostaje zamordowany. Inga rozpoznaje Tadeusza na zdjęciach u Rainera. Przypomina sobie, że widziała go rozmawiającego z Halbe. Rainer próbuje się czegoś dowiedzieć o Tadeuszu od Niny. Tadeusz mówi Bronkowi, że na jego ojca został wydany wyrok. Zdradza mu szczegóły planowanej przez niego i Władka akcji. Bronek w ostatniej chwili uniemożliwia kolegom wykonanie rozkazu. Ratuje ojca. Woyciechowski przysięga przed synem, że nie jest zdrajcą. Krzysztof i Tadeusz trenują przed walką. Sędzia ustala szczegóły pojedynku. Tadeusz zaprasza chłopaków na walkę. Rozpoczyna się sparing, wkraczają Niemcy. Aresztują Dowódcę, Krzysztofa i mężczyznę, którego Tadeusz wskazuje jako Komendanta Głównego.

  image

  Halbe umawia się z Ingą na obiad. W drodze do restauracji zatrzymuje się, aby porozmawiać z Tadeuszem. Tymczasem ranny Rainer dochodzi do siebie w szpitalu.

  image

  Doktor, Bronek, Janek, Michał, Władek i Tadeusz ukrywają radiostację w magazynie. Staszek widzi szansę na jej odzyskanie. Nawiązuje kontakt z Jankiem. Ten jest wściekły na brata, że współpracuje z Sowietami.

  image

  Dywersanci nie zdają sobie sprawy, że są obserwowani przez ludzi Karola i Sorokina. Janek wpada na ulicy na Staszka, starszego brata.

  foto

  W restauracji „Eden” Rainer i Halbe słuchają występu Ingi, dawnej kochanki Rainera. Po występie Rainer wręcza kobiecie kwiaty. Obydwoje cieszą się ze spotkania.

  image

  Lena dowiaduje się, że trafiła do mieszkania, którego właściciele zostali niedawno rozstrzelani. Postanawia wyjaśnić, kto skierował tam jej rodzinę.

  image

  Władek zawozi rannego Michała do matki do szpitala. Maria opatruje syna i znajduje dla niego bezpieczne miejsce. Celina dowiaduje się o zajściu od Krzysztofa.

  image

  ODDZIAŁ DO ZADAŃ SPECJALNYCH
  Doktor, Janek i Tadeusz z sukcesem przeprowadzają akcję odbicia aresztowanych przyjaciół. Rainer jest wściekły, Fischer obwinia go o wszystkie niepowodzenia. Maria opatruje zmasakrowaną Rudą. Dziewczyna nie widzi. Czy odzyska wzrok? Tadeusz mówi Halbemu, że transport pieniędzy z Reichsbanku miał być odebrany przez przedstawiciela Komendy Głównej. Rozpracowanie jej, dotarcie do Komendanta Głównego to zadanie Tadeusza. Dlatego prosi Dowódcę, by przyjął go do oddziału. Dowódca informuje chłopaków, że zostali mianowani oddziałem do zadań specjalnych. Ich nowym zadaniem ma być przejęcie sowieckiego spadochroniarza z radiostacją. Podczas akcji Janek, Michał, Bronek i Władek zostają zaatakowani przez grupę Karola.

  foto

  Lena zostaje w getcie. Nie chce iść z Jankiem na drugą stronę. Dzięki przyjaciółce dostaje pracę. Wpada w oko nadzorującemu zakład Niemcowi.

  image

  Akcja napadu na Reichsbank zakończyła się sukcesem. Bronek, Janek, Michał i Władek otrzymują gratulacje od dowództwa. Rainer zarządza blokady dróg. Tymczasem przyjaciele zbierają się w kościele. Okazją jest ślub Leny i Janka...

  image

  Wanda i Bronek po długiej rozłące znowu są razem. Reiner zleca Handkemu śledzenie Bronka po zamachu na Rappkego. Jest gotów poświęcić życie podwładnego.

  Czas honoru

  UCIECZKA Z CZARNEJ PRALNI
  Na Pawiaku Lola podstępem załatwia odcisk klucza do pralni. Janek pokazuje Lenie projekt zaproszeń na ślub. Bronek wtajemnicza Włodka, poleconego przez Helenę, w akcję zlikwidowania Rappkego. Jednak matka Wandy zauważa na podkoszulku Włodka coś, co wzbudza jej poważne podejrzenia. Rainer jest gotowy wiele poświęcić, byle schwytać konspiratorów. Co wymyślił tym razem?

  image

  Margaret twierdzi, że Michał, po uwiarygodnieniu się w oczach Halbego, powinien to wykorzystać w działalności kontrwywiadu. Co na to Konarski? Na Pawiaku Nina z Wandą przygotowują się do ucieczki.

  foto

  NIEMIECKA RULETKA
  Po zaginięciu Lippkego Rappke chce przesłuchać wszystkich Polaków pracujących w Reichsbanku. Na liście jest także Władek. Czy uda mu się przechytrzyć Niemców? Rainer otrzymuje pierwsze meldunki od swoich agentów. Janek, nie podejrzewając niczego, załatwia u Górki paszport dla Moslera. Na Pawiaku Nina wraca pobita z przesłuchania, decyduje się na udział w ucieczce wspólnie z Wandą. Czy tym razem plan się powiedzie?

  iamge

  Michał i Celina wprowadzają się do wspólnego mieszkania. Coraz bardziej się do siebie zbliżają. Czy połączy ich coś więcej niż wspólna działalność w konspiracji?

  foto

  GRUPA RAINERA
  Janek szuka kryjówki dla Leny, z pomocą Sitka postanawia ukryć narzeczoną w piwnicy jego kamienicy. Margaret ostrzega Michała, że Niemcy pytali już o niego w odlewni. Ruda zajmuje się obserwacją domu, gdzie zainstalowano radiostację. Rappke wypuszcza na miasto grupę agentów. Jeden z nich trafia do szpitala Marii, inny na Karcelak. Czy Konarscy zorientują się w porę, że są w niebezpieczeństwie?

  image

  Bronek planuje ucieczkę Wandy z Pawiaka. Tymczasem Otto domyśla się, że Maria współpracuje z podziemiem. Czy wyda ją Gestapo?

  image

  Władek przedstawia kompanom plan napadu na Reichsbank. Nieoczekiwanie spotyka też łączniczkę w której od pierwszego wejrzenia się zakochuje.

  image

  MOCNE PAPIERY
  Sowińska informuje Bronka, że ich córka została zwolniona z Pawiaka. Helena otrzymuje niepokojąca informację o mężczyźnie, któremu przekazała pieniądze. Rainer i Halbe uruchamiają podsłuch i punkt obserwacyjny w restauracji Woźniaka. Władek dostaje pracę w Reichsbanku. Michał chce nawiązać bezpośredni kontakt z Halbem. Otrzymuje na to zgodę dowództwa. Komu zaproponuje współpracę?

  image

  SERWUS, PANOWIE
  Michał rozpoczyna zbieranie informacji o oficerach Abwehry. Janek przygotowuje zaproszenia ślubne. Bronek wciąga do współpracy Antka. Grażyna mówi Helenie, że Wanda jest na liście osób wywożonych do Oświęcimia. Jednak podsuwa jej pomysł, jak ocalić córkę... Michał zleca Hani obserwacje Halbego. Hania, robiąc zdjęcia pod siedzibą Abwehry, zostaje zatrzymana.

  image

  Wanda jest przesłuchiwana przez Schneidera. Mężczyzna jest nią wyraźnie zainteresowany. Czy wykorzysta sytuację, by skrzywdzić Wandę? Z Berlina przyjeżdża zastępca Kellera, Lars Rainer. Rozpoczyna śledztwo w sprawie śmierci swojego poprzednika.

  image

  Aresztowana Wanda trafia do siedziby gestapo w alei Szucha. Czy Rappke rozpozna ją podczas przesłuchania? Na Karola zapada wyrok śmierci. Niemcy szukają Władka. Trafiają do klasztoru, w którym się ukrywa. Tymczasem Michał poznaje Celinę, dawną znajomą Hani.

  image

  Rappke szuka winnych strzelaniny w szpitalu. Znajduje zwłoki Czesława w miejskiej kostnicy. Czy zasadzka zorganizowana na pogrzebie Konarskiego się uda?

  odc. 13 Władek

  WŁADEK
  Czesław prosi Marię o dostarczenie Władkowi zarazki tyfusu. Jeśli zachoruje zostanie przewieziony do szpitala skąd łatwiej będzie go odbić. Czy matka zdecyduje się zarazić syna? Karol odwiedza Wandę przyznaje się, że ją oszukiwał, ale ostrzega też, że grozi jej aresztowanie i nalega, żeby wyjechała z Warszawy. Czy dziewczyna zdecyduje się znów oddalić od ukochanego? Rozpoczyna się akcja odbicia Władka.

  Image

  ZA MUREM
  Czesław zgadza się na przeprowadzenie akcji odbicia Władka. Czy weźmie w niej udział? Karol przekazuje majorowi Halbe wiadomość, że na Pawiaku szykuje się ucieczka jednego z więźniów. Czy mimo to akcja dywersantów się odbędzie? Bronek spotyka się z Wandą. Kobiecie grozi niebezpieczeństwo. Czy Bronek ją ocali?

  Obrazek

  SZANOWNY PAN GESTAPO
  Wanda zostaje aresztowana przez Gestapo. Keller chce wyciągnąć od niej informację, kto strzelał pod teatrem. Czy dziewczyna wyda ukochanego? Janek obiecuje Lenie,że wyciągnie ją z getta. Mosler organizuje spotkanie Sajkowskich z urzędnikiem. Ile pieniędzy tym razem zażąda? Czy Kellerowi uda się zmusić Władka do przyznania się, skąd miał broń w czasie łapanki?

  odc. 10 Spotkania

  SPOTKANIA
  Pod pretekstem załatwiania Sajkowskim możliwości opuszczenia getta, Mosler domaga się od nich pieniędzy. Czy uda im się je zdobyć? Major Halbe żąda od Karola grypsów z męskiego oddziału. Na razie dostaje bowiem tylko te z oddziału kobiecego. Kogo tym razem wykorzysta Karol? Dzięki zeznaniom Muchy Bronek zostaje oczyszczony z zarzutów. Ma kolejny wyrok do wykonania. Nie przeczuwa, że tym razem to on spotka swoje przeznaczenie.

  W matni (TVP)

  W MATNI
  Usiłując zdobyć fundusze na wydostanie się z getta, Sajkowscy sprzedają futro, potem obraz Kossaka. W transakcjach pośredniczy Mosler. Sabina podejrzewa jednak, że Mosler jest oszustem. Michał zostaje wysłany na wieś, żeby wyjaśnić sprawę zaginionych pieniędzy. Aktor Iwo Majer proponuje Wandzie występy w teatrze. Kobieta waha się, ale w końcu, pod wpływem matki, odmawia. Bronek musi zdecydować, czy będzie chronił swoich podwładnych przed konsekwencjami samodzielnej decyzji o zamachu.

  Na zdjęciu Maja Ostaszewska (PAT)

  ODWET
  Lena dowiaduje się, że ksiądz Szonert, który przekazywał listy na aryjską stronę, został aresztowany. Karol dokonuje kolejnej prowokacji: Wanda ma ostrzec współpracującą z podziemiem strażniczkę Grażynę z Pawiaka, że został na nią wydany wyrok śmierci. Czy zastraszona kobieta zgodzi się przekazywać listy Karolowi? Bronek z Jankiem jadą na wieś, bezskutecznie próbują wyjaśnić sprawę zaginionego złota. Jednak to nie jedyny problem Woyciechowskiego. Jego podwładni decydują się na samodzielną akcję.

  Odcinek 7 - Wielkanoc ‘41

  WIELKANOC '41
  Bronek, po nocy spędzonej z Wisią, ma wyrzuty sumienia. „Okulicz” gratuluje mu udanej akcji zabójstwa konfidentki. Maria nalega na odbicie Władka, jednak Czesław nie ma zgody dowództwa. Pojawia się inny poważny problem - złoto przywiezione z Anglii, zakopane we wsi Babiczyn, zniknęło. Michał chce jak najszybciej uwolnić brata. Czesław twierdzi, że najważniejsze to oczyścić się z podejrzeń, przede wszystkim trzeba odnaleźć skradzione pieniądze i złoto. Czy Konarskiemu uda się przekonać przełożonych, by zgodzili się na odbicie syna? Czy dywersanci odnajdą prawdziwego złodzieja złota?

  Odcinek 6 - Pawiak

  – To pana nowe zadanie – Orlicki wręcza Bronkowi kopertę ze zdjęciem – Zlikwiduje pan konfidenta. Niech pan uważa. To zadanie jest znacznie trudniejsze niż może się panu wydawać – dodaje.

  Czas honoru

  PIECZĘĆ TRZECIEJ RZESZY
  Michał jest zaniepokojony zniknięciem Władka, od którego fałszywy lekarz próbuje wyciągnąć informacje. Romek Sajkowski zostaje pobity przez Mongoła, sadystycznego oprawcę z getta. Bronek przeprowadza szkolenie w swojej grupie. Michał poznaje Hanię, urzędniczkę na poczcie. Zamierza wciągnąć ją w działalność konspiracyjną. Janek otrzymuje zadanie skopiowania pieczęci z drzwi opieczętowanego mieszkania. Niespodziewanie staje oko w oko ze śmiercią.

  Odcinek 4 - Przysięga

  Czesław i Michał mieszkają w dworku Dobrzańskich. Mają zorganizować komórkę kontrwywiadu. Leon Sajkowski próbuje bezskutecznie wydostać się razem z rodziną z getta.

  Odcinek 3 - Przydział

  Martin Halbe przekonuje Karola do współpracy. Stawką jest uwolnienie siostry Ryszkowskiego z obozu w Oświęcimiu.

  Odcinek 2 - Na polskiej ziemi

  Wiosną 1941 grupa przeszkolonych w Anglii żołnierzy zostaje zrzucona na teren okupowanej Polski. Niemieccy żołnierze zastawiają na nich pułapkę, jednak dywersanci lądują omyłkowo w Babiczynie, 50 km od planowanego miejsca zrzutu.

  Odcinek 1 - Skok

  Wiosna 1941. Polscy dywersanci - Władek, Michał, Janek i Bronek, pod dowództwem Czesława odbywają szkolenia w Anglii. Przygotowują się do powrotu do kraju z misją przeprowadzania akcji zbrojnych w podziemiu.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony