Seriale / Komediowe / rodzinka.pl
obrazek 4x3
„rodzinka.pl” to serial komediowy, który żartobliwymi scenkami komentuje i puentuje problemy współczesnej rodziny. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak pokażą widzom TVP, że rodzicielstwo ma wiele odcieni. Boscy są po trzydziestce i mają trzech synów. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne i kochające się małżeństwo. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat ich kolejny syn Jakub – zamknięty w sobie nieśmiały nastolatek. Średnia latorośl to w odróżnieniu od najstarszej typ sportowca i maniak deskorolki. Najmłodszy, ośmioletni Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy.

Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Pieczę nad rodziną sprawuje Ludwik, który jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska po kilkuletniej przerwie zawodowej, którą poświęciła na wychowanie dzieci, wraca do pracy. Przed Natalią otwierają nowe perspektywy…

Reżyserem „rodzinki.pl” jest Patrick Yoka, który ma na swoim koncie takie produkcje jak „Naznaczony”, „Niania”, „Hela w opałach”.

„Rodzinka.pl” to serial oparty na kanadyjskim formacie „The Parents”.

Scenariusz serialu w 2009 został uhonorowany nagrodą w Gemeaux, a produkcja ma najwyższą w swojej kategorii oglądalność.

„The Parents” zdobył nominacje do prestiżowej nagrody Gemini Awards 2010 :
- Best Comedy – The Parents
- Best Scripts, Comedy – The Parents (Jacques Davidts)
- Best Set, Comedy – The Parents
- Best Actor, Comedy – The Parents (Daniel Briere)
- Best Actress, Comedy – The Parents (Anne Dorval)

Serial komediowy, V sezonów
Reż. Patrick Yoka, Adek Drabiński
Szef zespołu scenarzystów Karol Klementewicz
rozwiń »
  foto

  Natalia i Ludwik chcą sprzedać dom i przenieść się do mieszkania. Czy Boscy zrezygnują z sielskiego życia na przedmieściach na rzecz miejskiej dżungli?

  foto

  W domu Boskich przedświąteczny rozgardiasz. Ludwik walczy z lampkami choinkowymi, a Tomek ze świątecznymi wydatkami i przesądami… Wieczorem wszyscy spotykają się przy jednym stole.

  foto

  Kacper zamawia przez internet niebezpieczne zabawki, a Kuba i Tomek starają się sobie udowodnić kto jest wyższy. Natalia i Maria wykorzystują wino i efekty jego spożycia jako sposób, aby pozbyć się dzieci z domu.

  foto

  Kacper przeżywa trudny okres. Ma humory, gubi prace domowe, ma słabe stopnie. Jedyne, co poprawia mu samopoczucie, to wielka porcja makaronu.

  image

  Ludwik szokuje rodzinę najpierw serwując koninę, potem oglądając telewizję przez sen.

  43

  Kacper stara się umówić z Marleną, która się z niego wyśmiewa. Kuba przeraża mamę erotycznym wierszem do dziewczyny. Tomek wykorzystuje rodziców jak może.

  image

  Tomek ma wieczne problemy z rodziną. A to dziadkowie zawstydzają go w pracy, a to Ludwik i Marek awanturują się w jego mieszkaniu.

  image

  Rodzina Boskich ma ręce pełne roboty. Natalia uczy się do egzaminów, Ludwik sprząta w domu. Natomiast Tomek nie miga się ani od pracy ani od pomocy dziadkowi, ale Magda nie ma już co liczyć na ciepły, domowy posiłek.

  foto

  Natalia pracuje nad projektem ze znajomymi ze studiów, co skutkuje naginaniem domowych zasad. Kuba jest zazdrosny o jej „nową rodzinę”. W sferze finansowej sprytny Boski porusza się jak ryba w wodzie, ale w związku z Paulą radzi sobie gorzej.

  foto

  W ostatniej chwili Natalii i Ludwikowi praca uniemożliwia wyjazd z dziećmi na wakacje. Zastępują ich Marek i Maria.

  image

  Natalia znajduje w pokoju Kacpra erotyczne pisemko. Stara się z nim porozmawiać. Lepiej wychodzi jej jednak tłumaczenie, po co jest rodzina. Tomek idzie na imieniny babci, a Bolo prowadzi bujne życie erotyczne i towarzyskie.

  43

  Kacper przygotowuje się do pierwszej komunii świętej. Tymczasem w mieszkaniu Tomka szykuje się wyjątkowa impreza, którą przerwie wizyta niespodziewanych gości.

  43

  Marek i Ludwik radzą Kacprowi, kiedy zapytać dziewczynę „o chodzenie”. Ludwik kupuje Natalii na Walentynki jedną różę. Po chwili chłopcy przynoszą matce bukiet.

  foto

  Natalia szykuje się na półroczne studia. Nagle okazuje się, że wszyscy w domu potrzebują jej pomocy. Boska namawia Kacpra, żeby odrabiał lekcje nie przed komputerem, ale w bibliotece.

  image

  Tomek tęskni za rodzinnym domem pełnym jedzenia. Ludwik i Natalia mają wolny dom tylko dla siebie, ale do czasu. A Kuba odkurza...

  43

  Kacper szykuje się do sprawdzianu, wizualizując dobrą ocenę. Tomek wymiguje się od zakupów dla Natalii, ale ukradkiem wyjada zapasy z lodówki. Kuba nie uczy się języka polskiego i robi błędy ortograficzne. Taka Rodzinka!

  foto

  Tomek lawiruje tak, żeby nie martwić się o jedzenie. A to wpada do rodziców, a to zaprasza ich z wałówką do siebie. Równocześnie jego zwyczaje w nowym lokum denerwują Bola. Stare graty od dziadków dalej blokują garaż i remont w pokoju Kacpra, choć chłopcy potrafią z nich wygrzebać interesujące rzeczy...

  foto

  Rodzice i Marek pomagają Tomkowi w malowaniu mieszkania. Chłopak zaprasza rodzinę na obiad i kłóci się ze współlokatorami o zasady w mieszkaniu.

  foto

  Kuba zostaje przewodniczącym samorządu mimo zagrożenia z kilku przedmiotów. Tomek z kolei likwiduje zagrożenie przeprowadzki Magdy do jego mieszkania...

  image

  Natalii trudno pogodzić się z wyprowadzką najstarszego syna. Kiedy odwiedza Tomka w wynajmowanym mieszkaniu, na widok bałaganu odejmuje jej mowę...

  image

  Tomek wyprowadza się z domu. Przychodzi jednak zostawić Natalii swoje pranie. Kacperek nie może się zdecydować, czy woli spędzać czas z Tolą czy Zosią.

  43

  Tomek wyprowadza się, a Ludwik planuje urządzenie pokoju po nim... Kacper opowiada rodzicom o swoim nowym supernauczycielu i lekcji o Longobardach.

  image

  – Spójrz na swoją matkę! To jest dopiero towar. Jej oczy, uśmiech, usta - Bolo widzi w Natalii to, czego Tomek nie dostrzega. Jak podsłuchana rozmowa syna wpłynie na samopoczucie Natalii?

  foto

  Natalia i Ludwik są nadal sami. Łączą się z Kubą i Kacprem przez internet i okazuje się, że chłopcy mieli już na obozie kilka ciekawych przygód...

  43

  Tomek chce pożyczyć od rodziców samochód na dwa tygodnie. Ludwik stawia warunek: Tomek musi po drodze odwieźć Kubę i Kacpra na wakacyjny obóz.

  43

  Boscy jadą na wakacje do Gdyni. Przez zepsutą zmywarkę i kłótnie o restauracje zamawiają tylko pizzę. Szaleją w centrum edukacji i surfują. Wybryki chłopców uniemożliwiają Natalii pełny relaks.

  image

  Ludwik kupuje Kacprowi zdalnie sterowany samochód, jednak cały czas on sam się nim bawi. Natalia zastanawia się, co się stało ze storczykiem...

  image

  Kuba uczy młodszego brata, jak przechytrzyć rodziców, kiedy chce późno wrócić do domu. Udaje przed kolegą, że nie przejmuje się rozstaniem z Agatą. Niemalże nabiera kumpla, iż ma już nową sympatię, po czym okazuje się, że to kuzynka...

  foto

  Dziadek Zenon uczy Tomka warzenia piwa. Natalię nieco niepokoi takie zamiłowanie syna do alkoholu. Ludwik ma zupełnie inne zdanie – uważa to za wyjątkowo cenną umiejętność...

  foto

  Tomek z kolegami szukają mieszkania do wynajęcia. Natalia próbuje odwieść Tomka od tego pomysłu. Z nieoczekiwaną odsieczą przychodzi jej Kuba...

  foto

  Kacper przechodzi trudny okres: nie dość, że wskutek grypy żołądkowej rodzina zdaje się omijać go szerszym łukiem, to jeszcze podkochuje się nieszczęśliwie w pewnej Adelce...

  foto

  Tomek radzi Kubie, jak romantycznie spędzić walentynki z Agatą. Tomek ma problemy ze swoim samochodem, a Kuba postanawia sprzedać deskę snowboardową Kacprowi, by móc kupić sobie nową.

  image

  Kacper stara się dowiedzieć, jak poradzić sobie w szkole z dokuczaniem ze strony starszych kolegów. Kuba i Piotrek podstępem przekonują Ludwika do swojego wyjazdu na biwak.

  image

  Natalia i Ludwik uznali, że pora kupić Tomkowi auto na własność. Skomplikowane kryteria wyboru sprawiają, że Tomek staje się posiadaczem minivana. Ludwik uważa to za obciach.

  image

  U Boskich pojawia się kuzyn Ludwika, Artur - znany piosenkarz. Wszyscy go uwielbiają: od razu nawiązuje świetne kontakty z chłopcami, a w drobnych domowych zadaniach deklasuje Ludwika.

  image

  Na osiedlu Boskich trwa Halloween. Kuba z Filipem przebierają się, by straszyć inne dzieci. Kacper z kolegą chcą zdobyć słodycze. Tomek przegląda internet w poszukiwaniu używanego samochodu...

  43

  W domu Boskich wielka mobilizacja przedświąteczna. Młodzież nie jest z tego faktu zupełnie zadowolona. Szykowanie prezentów, rozwieszanie lampek choinkowych, wszechobecność kolęd to dla nich mroczne oblicze świąt...

  foto

  Ludwik zapisuje Kacpra na treningi futsalu. Sam zostaje asystentem trenera. Żeby dobrze rozpocząć współpracę z młodzieżą, na pierwsze zajęcia przynosi lodówkę pełną lodów...

  foto

  Kuba informuje, że zapisał się do kółka teatralnego. Rodzice są zaskoczeni, Natalia mile, a Ludwik bardzo...

  43

  Chłopcy powtarzają po ojcu, że kobiety są mądrzejsze od mężczyzn. Najpierw są szczerzy, ale potem wykorzystują to, żeby zaprząc dziewczyny do pracy w kuchni. Kacper jest dumny z ojca w roli „kura domowego”.

  foto

  Kuba robi wszystko, by nie wyjść przed Agatą na sknerusa. Bierze na siebie wszystkie rachunki, co zmusza go do szukania oszczędności, gdzie tylko się da. Zosia przebiegle namawia Kacpra do tego, by oficjalnie zostali parą.

  foto

  Dzieciaki nie potrafią przypomnieć sobie swojej byłej niani – Eli. Natalia nie może się nadziwić – wszak bardzo ją lubili...

  foto

  Natalia bezskutecznie próbuje przekonać Tomka, aby na randkę założył koszulę, a nie bluzę. Magdzie za to udaje się to bez trudu...

  foto

  Kacpra martwi, że ma w szkole słabsze wyniki od Zosi. Ludwik pociesza go, że to naturalne, bo od zawsze kobiety ćwiczyły systematyczność, siedząc w domach...

  foto

  Kuba ma dziewczynę Agatę, która wzbudza mieszane uczucia. Janina daje Tomkowi lekcję PRL-owskiej ekologii. Tomek pracuje w barze kanapkowym. Natalia ciągle go zawstydza.

  foto

  Rozpoczyna się rok szkolny. Kacper stresuje się drugą klasą. Kuba pomaga mu w domu, ale już poza domem nie przyznaje się do brata. Natalia ma dużo roboty, więc Janina jej pomaga...

  43

  Każdy próbuje być najsprytniejszy. Kuba robi Tomkowi włam na FB i chowa sobie pierwszy kawałek ciasta, Kacper zrzucił odkurzacz, a wychodzi na cudownego syna. Nie zawsze się jednak udaje...

  foto

  Współpraca w rodzinie jest zerowa. Kuba wstydzi się ojca, kłóci się z Kacprem od rana do wieczora i ignoruje polecenia mamy. Kacper nie umie pomóc w domowych obowiązkach, a Tomek najlepiej rozumie się z dziadkiem...

  image

  Natalia chce wprowadzać w rodzinie zdrowy tryb życia, ale zdradza tendencje ekstremistyczne. Tomek, Kacper i Zosia chcą znaleźć pracę na wakacje, ale ich pomysły spotykają się z brakiem zrozumienia.

  image

  Ludwika łatwo podejść. Czy to z klasówką na pałę, czy to z konkursem na jedzenie hot dogów... Natomiast Natalii wszystko się sypie.

  foto

  Natalia traci cierpliwość i zatrudnia sprzątaczkę. Niestety, porządek utrzymuje się tylko kilka minut, a chłopcy pozbywają się zahamowań...

  foto

  Boscy pozwalają dzieciom spróbować alkoholu, ale zniechęcają do picia. Ludwik wciąż trenuje drużynę hokeja. Kuba narzeka, że ojciec nie potrafi załatwić mu dorywczej pracy. Zobacz premierowo w vod.tvp.pl!

  foto

  Tomek bez pozwolenia pożycza auto rodziców i zostaje ukarany szlabanem na komórkę. Kuba chce dostać spadek za życia rodziców. Natalia poznaje cienie życia żony trenera hokeja. Tomek zapomina o Walentynkach. Kacper ma urodziny.

  fot.tvp

  Spada pierwszy śnieg. Boska jest wzruszona i myśli o tym, że zasiądzie całą rodziną do świątecznego stołu. Ale Kuba i Magda mają inne plany...

  fot.

  Kuba z Bartkiem rozważają najlepszą koleżankę na „pierwszy raz” i doceniają wolność singla. Kacper zostaje zuchem i boi się końca świata.

  image

  Kuba co chwila zmienia dziewczyny. Natalia uczy Kacpra rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a Ludwik z Markiem - zasad hokeja.

  image

  Kuba co chwila zmienia dziewczyny. Natalia uczy Kacpra rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, a Ludwik z Markiem - zasad hokeja. Kuba wybiera się na koncert późno w nocy.

  foto

  Ludwik zapisuje Kacpra na zajęcia z hokeja, a sam zostaje trenerem. Natalia walczy z bałaganiarstwem synów. Rodzice Boscy nie mają ani chwili dla siebie...

  foto

  Tomek, Kuba i Kacper rozpoczynają strajk. Mają dość rodzicielskiej władzy. Serial walczy o statuetkę „Tele Kamery 2013”

  foto

  Bolo wpada na pomysł jak zmusić Natalię do prasowania Tomkowi koszul. Kuba ma problemy w szkole. Natalię martwią późne powroty Tomka. Pod jej wpływem Ludwik wpada w paranoję. Bolo uczy Tomka jak sprawnie rozpiąć biustonosz.

  foto

  Kuba ratuje rodziców przed wydatkami na remont. Ludwik i Kacper budują maszynę na ZPT. Bolo pomaga Tomkowi w szybkim powrocie do zdrowia.

  image

  Tomek przyprowadza do domu swojego kolegę. Bolo robi wrażenie na całej rodzinie. Natalia i Ludwik grają w scrabble. Okazuje się, że nie do końca uczciwie.

  image

  Tomek uczy Kubę radzenia sobie z zakazami stawianymi przez rodziców. Pod nieobecność Boskich chłopak organizuje imprezę.

  image

  Kuba daje lekcje Ludwikowi, wyjaśniając podstawowe zasady marketingu. Tomek wraca do domu coraz później. Natalia martwi się o syna...

  foto

  Kacper przyprowadza do domu Zosię. Razem uczą się sztuki pocałunków. Tymczasem Tomek i Magda przechodzą kryzys związku.

  foto

  U Boskich pojawia się chomik. Kuba zastanawia się czy iść na studia. Tomek jeździ samochodem pod czujnym okiem Ludwika. Kacper martwi się ze sobie nie poradzi w nowej klasie. Tomek nie chce sprzątać swojego pokoju a Kuba domaga się więcej wolności.

  fot.

  Ludwik i Natalia wyjeżdżają na tygodniowy urlop, zostawiając synów pod opieką dziadków. Janina odrabia lekcje za Kacpra, a Tomek sprowadza na noc Magdę pod pretekstem wspólnej nauki...

  image

  Magda organizuje bal maturalny. Tomkowi jednak nie podoba się wstępna wizja tej imprezy. Kacper z kolegą Bartkiem starają się zachować przed Kubą swoją tajemnicę.

  foto

  Ludwik wykorzystuje niechęć chłopców do prac domowych i wyprasza ich z domu, strasząc wielkimi porządkami. Państwo Boscy nareszcie zostają sami…

  image

  Ludwik z Natalią rozpieszczają Kacpra, fundują mu wyjazdy do lunaparku i kina. Budzi to gorący sprzeciw ze strony Kuby i Tomka.

  foto

  Kuba zakłada kapelę i razem z kolegami ćwiczy w piwnicy. Natalia martwi się, że piwnica jest za mało inspirującym miejscem dla młodych muzyków.

  image

  Natalia postanawia porozmawiać z Kubą i Kacprem o seksie. Kuba i Kacper dzwonią po nieznajomych i robią im głupie dowcipy, a potem razem z Tomkiem, wbrew Ludwikowi wypożyczają film.

  foto

  Natalia próbuje oderwać swoich synów od siedzenia przed telewizorem, który nie dość, że cały czas hipnotyzuje chłopców to jest powodem sprzeczek i bójek.

  image

  Kacper ciągle walczy z nudą i ze strachem przed następną klasą, do której pójdzie za rok. Natalia próbuje nauczyć Kubę prawidłowego korzystania z łazienki.

  foto

  Niestety, rozwój techniki przekracza możliwości percepcyjne Natalii i Ludwika. Tomek dostaje od rodziców nowy telefon komórkowy. Okazuje się, że Kuba też chciałby mieć nowy telefon i próbuje stworzyć wspólny front z Kacprem.

  foto

  Tomek i Magda wybierają się na koncert, a lądują niańcząc Kacpra. Kacper rozpacza, że Kuba nie przyznaje się do niego na Facebooku i w ogóle cierpi z powodu nikłej liczby znajomych.

  image

  Tomek pod okiem Ludwika przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy. Tymczasem Kuba i Kacper usiłują wytłumaczyć Natalii, do czego służy Facebook.

  fot.

  Natalia nie może zapędzić chłopców do prac domowych, zaś Magdzie – dziewczynie Tomka – udaje się to bez trudu. Czy pani Boska nie poczuje się zagrożona?

  image

  Podczas rodzinnego obiadu Boscy rozmawiają o seksie przed ślubem. Natalia i Ludwik niechętnie odpowiadają na trudne pytania. Rano z pokoju Tomka wychodzą trzy niekompletnie ubrane dziewczyny...

  image

  Natalia pokazuje chłopcom zdjęcia z czasów, gdy była hipiską. Tomek zachwyca się strojem matki. Fascynacja mija, gdy dzieci odkrywają, że Boska niezwykle ceniła wtedy naturalność i nie praktykowała depilacji.

  image

  Boscy idą do doktora. Kacpra boli brzuch, z kolei Kuba uszkadza sobie nogę. Natalia próbuje nauczyć Kacpra pokojowego rozwiązywania konfliktów.

  image

  JESIENNY BLUES

  Co rano w rodzinie Boskich staczane są istne batalie o pierwszeństwo w łazience. Najczęściej kłócą się Tomek z Kubą. Gdy młodszy brat okupuje łazienkę, najstarszy myje się w zlewie w kuchni. Ludwik próbuje namówić synów na spacer na świeżym powietrzu. Chłopcy zdecydowanie bardziej wolą siedzieć przed telewizorem. Maria snuje plany babskiego wyjazdu do Paryża. Próbuje przekonać do pomysłu Natalię. Przyjaciółka zastanawia się jednak, czy pozostawienie czterech mężczyzn pod jednym dachem na całe trzy dni nie wywoła lawiny nieszczęśliwych wypadków. Natalia postanawia zapytać Ludwika o zdanie. Mąż opacznie zrozumie pytanie żony. Obwieszcza synom, że całą rodziną razem z Marysią planują wypad do stolicy Francji.

  obrazek

  Boscy planują wakacyjny wypad tylko we dwoje. Dzieciakami w tym czasie zaopiekują się dziadkowie. Maria stanowczo odradza im ten pomysł.

  foto

  HALLOWEEN

  Zbliża się Halloween. Między Boskimi a Marią rozgorzeje dyskusja na temat przebierania się za Batmana, Spidermana i Supermana. Według Marii superbohaterowie to ohydni maczo i reakcjoniści promujący przemoc. Przyjaciółka rodziny zaatakuje Ludwika, twierdząc, że hołduje przestarzałym wartościom – kulcie silnego mężczyzny i bezbronnych kobiet. Natalia w przebraniu tygrysicy idzie razem z Kubą-hokeistą oraz Kacprem-Supermanem na obchód po osiedlu za cukierkami. Ludwikowi udaje się w tajemnicy przed żoną pójść do Marka na mecz. Ludwik wpada na pomysł, aby Święta Bożego Narodzenia spędzić poza domem. Oferta wydaje się Natalii niezwykle kusząca – w końcu nie będzie musiała całych świąt spędzić w kuchni, latać za prezentami i wpadać w przedświąteczną gorączkę. Szybko jednak schodzi na ziemię…

  image

  Babcia opowiada, chłopcom interesującą historię z policją i ich mamą w roli głównej…

  image

  MAGDA

  Boscy zapraszają na kolację dziewczynę Tomka, Magdę. Najstarszy Boski ma najczarniejsze myśli. Wchodząc do kuchni, widzi całą rodzinę z torbami foliowymi na głowach. Okazuje się, że u Kacpra w szkole znowu panuje wszawica. Ludwik postanawia porozmawiać poważnie z Tomkiem. Okrężną drogą stara się nakreślić synowi temat rozmowy. Najstarszy Boski bez żadnych ceregieli pyta się, czy ojcu chodzi o seks. Ludwik tłumaczy Tomkowi, że mężczyźni mają czasami problem z erekcją. Ucieka się do metafory i porównań do gry w piłkę nożną.

  image

  POGRZEB

  Boscy muszą zmierzyć się ze śmiercią w rodzinie. Na zawał serca umiera wujek Stanisław, starszy brat Janiny, matki Natalii. Na pogrzebie Kacper, Kuba i Tomek mają okazję poznać całą rodzinę – sporą grupkę ciotek i wujków. Młodzi nie za bardzo potrafią odnaleźć się w poważnej sytuacji. Zamiast refleksji nad kruchością życia ludzkiego zastanawiają się, który z nich miałby na tyle siły, aby otworzyć ciężkie wieko trumny. Boska ma powoli dość ciągłego zajmowania się domem, myślenia o wszystkim i za wszystkich. Dochodzi do wniosku, że jest wyzyskiwana. Rodzina nie pozostawia jej wolnej przestrzeni. Po rozmowie telefonicznej z Marią pozoruje atak histerii, co przynosi oczekiwane rezultaty.

  image

  NARADA RODZINNA

  Natalia podsłuchuje rozmowę telefoniczną Tomka. Jest przerażona. Syn mówi o superodlotach i skrętach. Jest przekonana, że pierworodny bierze narkotyki. Swoimi obawami dzieli się z mężem. Boscy postanawiają poważnie porozmawiać z Tomkiem. Wyznają mu, że bardzo go kochają i nigdy się od niego nie odwrócą. Gdy w końcu przejdą do sedna, Tomek wyjaśni im, że „odlot” i „skręt” dotyczyły roweru. Kuba kolejny raz dostał dwójkę ze sprawdzianu z matematyki. Rodzice zastanawiają się, jak pomóc synowi. Postanawiają wykupić mu korepetycje. Kacper proponuje, że w ramach oszczędności nauką Kuby mógłby zająć się Tomek. Synowie bojkotują ten pomysł. Ostatecznie Tomek daje się przekonać do pomocy – ale za pewną opłatą. Korepetycje udzielane przez starszego brata przynoszą w końcu efekty. Kuba podciąga się z matematyki. Jednak koszty, jakie ponosi podczas odrabiania lekcji z Tomkiem, są naprawdę wysokie. Natalia wraca zmęczona po pracy do domu i widzi straszny bałagan w kuchni. Jest załamana. Ma dosyć ciągłego sprzątania po chłopcach... Boscy postanawiają uzdrowić atmosferę w rodzinie urządzając narady rodzinne. Chłopcom nie bardzo podoba się ten pomysł. Natalia i Ludwik postanawiają zmienić front i pokornie wysłuchać wszystkich zarzutów swoich dzieci.

  image

  JA, TY I SPA

  Przez dom Boskich znowu przechodzi miłosny huragan. Kacper kolejny raz ma problemy sercowe. Tym razem z powodu koleżanki ze szkoły Weroniki. Widząc zmartwioną minę syna, Natalia próbuje mu pomóc. Tłumaczy, na czym polega miłość. Kacper wydaje się lekko zniechęcony do „chodzenia” z koleżanką. Jego zdaniem, uczucia wymagają zbyt dużych poświęceń. Kacper chce pochwalić się przed rodziną swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Postanawia ugotować szpinak na kolację. Boski znajduje starą kasetę VHS z nagraniem z 25-tych urodzin Natalii podczas wakacji na Mazurach. Rodzice szykują się na nostalgiczny seans wspomnieniowy. Niestety, na kasacie dzieciaki nagrały swoje wygłupy. Zbliżają się urodziny Natalii. Chłopcy wpadają na świetny pomysł, aby wysłać rodziców na romantyczny wypad do SPA w góry. Ludwik daje się przekonać do pomysłu, wyobrażając siebie w towarzystwie żony z dala od rozwrzeszczanych dzieci. Mina mu jednak zrzednie, gdy okaże się, że synowie zamierzają jechać razem z rodzicami. Boskich odwiedza Maria. Dorośli przypominają sobie, jakie były ich marzenia w młodości. Ludwik stwierdza, że zawsze fascynowały go śmieciarki, a Natalia - że chciała mieć wspaniałą rodzinkę. Wzruszający moment przerywają dzieciaki, które zaczynają... bekać.

  image

  Podczas ćwiczenia bicepsa Tomek wykłada Kacprowi swoją teorię na temat genów. Uważa, że zawsze będzie silniejszy od młodszego brata, ponieważ jest pierworodny. Został poczęty z genów „prima sort”, czyli gdy rodzice byli młodsi, Kacprowi natomiast przypadły geny „przechodzone”.

  foto

  Kuba idzie z kolegami do kina na horror. Do brata chce dołączyć Kacper. Kuba ani myśli zabawiać się w niańkę. Kuba i Kacper porozrzucali na schodach w domu swoje brudne ubrania.

  foto

  Boscy udają się całą rodziną na Mazury. Natalia i Ludwik są zachwyceni. Jednak chłopcy nie dostrzegają uroków wakacji nad jeziorem i zasiadają przed telewizorem.

  image

  DZIADKOWIE

  Kuba idzie z kolegami do kina na horror. Do brata chce dołączyć Kacper. Kuba ani myśli zabawiać się w niańkę. W domu Boskich pojawia się policjant. Poważna mina zdradza, że przyszedł w ważnej sprawie. Okazuje się, że ostatnio ktoś wielokrotnie dzwonił na komendę z domu Boskich, krzyczał wniebogłosy i rozłączał się. Policjant podejrzewa, że Boscy stosują przemoc w rodzinie. Boskich odwiedzają rodzice Natalii, Janina i Zenon. Wizyta dziadków powoduje niemałe zamieszanie w i tak niespokojnym życiu serialowej rodzinki. Natalia i jej przyjaciółka Maria rozprawiają na temat chirurgii estetycznej. Boska jest zdecydowanie przeciwna poprawianiu natury. Jako zwolenniczka zdrowego trybu życia uważa, że dzięki silnej woli i zbalansowanej diecie można uzyskać zadowalający wygląd. Przyjaciółka z kolei stwierdza, że gdyby została ministrem zdrowia, refundowałaby odnowę estetyczną kobietom po porodzie.

  image

  PIERWSZA PRACA TOMKA

  Tomek kolejny raz prosi ojca o pieniądze. Zamiast kieszonkowego Boski stara się nakłonić syna, aby spróbował podjąć jakąś wakacyjną pracę dorywczą. Tomek ani myśli zasuwać w czasie wolnym od szkoły. Perspektywa braku funduszy ostatecznie skłania jednak najstarszego Boskiego do rozejrzenia się za jakiś zajęciem. Decyduje się pracować jako goniec w redakcji Natalii. Podczas rozmowy z pracodawcą opowiada o tym, że ma problemy z punktualnością, bywa leniwy, a do pracy gonią go rodzice. Szczerość powoduje, że Tomek zostaje zatrudniony. Kuba obwieszcza Natalii, że chce mieć tatuaż. Nieugięta Boska nie wyraża jednak na to zgody. Kuba odgraża się, że jak skończy 18 lat, wytatuuje sobie całe ciało. Z odsieczą matce przychodzi Tomek. Dzięki temu dostaje od Natalii pieniądze i może wrócić do domu, o której będzie chciał.

  image

  Kuba musi nauczyć się na pamięć Inwokacji. Jest zniechęcony, ponieważ nie interesuje go poezja. Ludwik, chcąc zachęcić syna do nauki, sam recytuje Mickiewicza.

  foto

  Kacper ma opisać niezwykłą osobę. Przepytuje rodziców o ich młodzieńcze plany, marzenia i o codzienną pracę. Odpowiedzi nie przystają do jego wyobrażeń, postanawia więc opisać Kubę.

  foto

  JAKI MASZ ZAWÓD?

  Kacper musi napisać pracę z języka polskiego na temat, kim chciałby zostać w przyszłości. Postanawia zasięgnąć rady u Ludwika. Z pomocą ojca spróbuje wybrać taki zawód, który przynosi jak największe dochody. Kuba podsuwa bratu pomysł, aby opisał pracę dilera. Nie dość, że można być bogatym, to gdy złapie go policja, stanie się sławny i będą o nim pisać w gazetach. Boski zdradza Kacprowi swój wędkarski sekret: wypady na ryby są dla niego tylko pretekstem do spotkania się z kolegami. Razem z Markiem Ludwik postanawia wziąć na ryby Tomka. Widząc, że syn ma zamiar taszczyć ze sobą przenośny telewizor i laptopa z modemem, zmieniają zdanie. Marek z przykrością stwierdza, że najstarszy Boski to kiepski łowca przygód.

  image

  TRUDNE DECYZJE

  Zbliżają się wakacje. Po raz kolejny rodzina Boskich ma problem z wyborem miejsca na wakacyjny wyjazd. Ludwik pyta o zdanie Kubę i Kacpra. Chłopcy najchętniej zostaliby w domu. Marzą o urządzeniu skate - parku na podwórku. Także Tomek kręci nosem na wspólne wakacje z rodzicami. Próbuje przekonać Natalię, że z powodzeniem może zostać sam w domu.

  foto

  CIĄGLE GŁODNI

  Boscy zastanawiają się nad dietą swoich dzieci. Natalia stara się, aby chłopcy jedli wyłącznie zdrowe i świeże produkty, na co jak zwykle – potomstwo nie reaguje z entuzjazmem. W ferworze rewolucyjnych zmian kulinarnych Natalia wyrzuca wszystkie niezdrowe produkty z lodówki i zapowiada dietę tofu.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony