Seriale / Komediowe
  4x3

  Mirosław Baron prowadzi stację benzynową przy bocznej szosie, gdzieś w Polsce. Pomaga mu rodzina: żona Sylwia, córką Paula oraz stażysta Mati. Losy tej zwariowanej załogi i jej przyjaciół będziemy śledzić w nowym rodzinnym sitcomie TVP2.

  4x3

  „Słodkie życie” to nowa propozycja serialowa telewizyjnej Jedynki. W rolach głównych członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Akcja sitcomu rozgrywa się pomiędzy domem i cukiernią prowadzoną przez małżeństwo Janusza i Marzeny. Aktorzy występują przed pełną widownią. Na dwa pilotażowe odcinki zapraszamy już w styczniu 2014.

  obrazek 4x3

  „rodzinka.pl” to serial komediowy, który żartobliwymi scenkami komentuje i puentuje problemy współczesnej rodziny. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak pokażą widzom TVP, że rodzicielstwo ma wiele odcieni. Boscy są po trzydziestce i mają trzech synów. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne i kochające się małżeństwo. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat ich kolejny syn Jakub – zamknięty w sobie nieśmiały nastolatek. Średnia latorośl to w odróżnieniu od najstarszej typ sportowca i maniak deskorolki. Najmłodszy, ośmioletni Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy.

  Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Pieczę nad rodziną sprawuje Ludwik, który jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska po kilkuletniej przerwie zawodowej, którą poświęciła na wychowanie dzieci, wraca do pracy. Przed Natalią otwierają nowe perspektywy…

  Reżyserem „rodzinki.pl” jest Patrick Yoka, który ma na swoim koncie takie produkcje jak „Naznaczony”, „Niania”, „Hela w opałach”.

  „Rodzinka.pl” to serial oparty na kanadyjskim formacie „The Parents”.

  Scenariusz serialu w 2009 został uhonorowany nagrodą w Gemeaux, a produkcja ma najwyższą w swojej kategorii oglądalność.

  „The Parents” zdobył nominacje do prestiżowej nagrody Gemini Awards 2010 :
  - Best Comedy – The Parents
  - Best Scripts, Comedy – The Parents (Jacques Davidts)
  - Best Set, Comedy – The Parents
  - Best Actor, Comedy – The Parents (Daniel Briere)
  - Best Actress, Comedy – The Parents (Anne Dorval)

  Serial komediowy, V sezonów
  Reż. Patrick Yoka, Adek Drabiński
  Szef zespołu scenarzystów Karol Klementewicz
  foto 4:3

  W podupadającym klasztorze na głębokiej prowincji żyje czterech mnichów z doglądającą ich siostrą Bazylią i przybłędą Frankiem – człowiekiem do wszystkiego. Nieoczekiwanie na sąsiednim wzgórzu ktoś remontuje ruderę i otwiera ośrodek, w którym będzie prowadził buddyjskie warsztaty techniki relaksacji i medytacji.

  Właściciel ośrodka, do niedawna biznesmen, po przewartościowaniu swojego życia sprowadza się do niego wraz z dwiema dorastającymi córkami. W ośrodku, oprócz kursantów, jest buddyjski mistrz Tashi G i jego wyznawczyni Teresa. Mnisi z klasztoru przeżywają prawdziwy wstrząs – innowiercze praktyki tuż za ich murem? Niedopuszczalne…

  I tak, nieoczekiwanie dla obu stron, te dwa światy zaczynają się wzajemnie przenikać, choć początki przypominają wojnę podjazdową dwóch wrogich armii. Mnisi zabierają się za biznesy, biznesmeni ćwiczą na duchowej ścieżce, a do tego wszystkiego dołączają przedstawiciele świata polityki…

  Niezwykły serial o perypetiach mnichów i buddystów. Oglądaj od 2 września w każdą niedzielę na antenie TVP1 o 20.20. Serial można również oglądać w TVP HD już od 2 września w każdą niedzielę o godz. 22.00 i piątki o 21.20!

  Scenariusz
  : Robert Brutter i Jerzy Niemczuk
  Reżyseria: Wojciech Adamczyk

  4:3 - fot. AKPA

  „Ja to mam szczęście” to serial komediowy opowiadający losy przezabawnej pięcioosobowej rodziny.

  Akcja głównie dzieje się w kuchni – miejscu rodzinnych spotkań, gdzie poruszane są tematy codzienne, czasami komiczne, czasami tragiczne, gdzie się plotkuje przy kawie lub wypłakuje przy tabliczce czekolady. W rodzinie rządzi twardą ręką Joanna, z zawodu pielęgniarka. Jej obecny mąż Jerzy, oddany bezgranicznie i zakochany po uszy, pracuje jako deweloper. W domu jest troje dzieci: Ela – córka Joanny z poprzedniego związku, nastoletni syn Jerzego oraz 8-letnia Zosia, córka Jerzego i Joanny.

  W wychowaniu dzieci uczestniczą także była żona Jerzego i były mąż Joanny. Swoje trzy grosze wtrącają także dziadkowie: rodzice Joanny oraz pełna temperamentu, kochająca życie i... mężczyzn matka Jerzego. Taka mieszanka prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

  Serial komediowy, produkcja TVP, 2011
  Reżyseria: Sylwester Jakimow
  Scenariusz: Karol Klementewicz, Kuba Wecsile
  Obsada: Kinga Preis, Jacek Braciak, Antoni Królikowski, Natalia Idzikiewicz, Weronika Kosobudzka

  Ranczo, seriale (fot. TVP)

  Opowieść o perypetiach młodej Amerykanki Lucy, która osiedliła się w małej podlaskiej wsi Wilkowyje, gdzie odziedziczyła niewielki dworek.  Serial obyczajowy, Polska 2011
  Reż.: Wojciech Adamczyk
  Scen.: Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
  Wyk: Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Grzegorz Wons, Artur Barciś, Piotr Pręgowski, Marta Lipińska, Katarzyna Żak, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus, Marta Chodorowska i inni

  foto4x3

  Komediowy serial o grupie przyjaciół kochających piłkę nożną. Akcja rozgrywa się w pubie o nazwie Piąty Stadion, a jego bohaterowie to kibice, którzy w humorystyczny sposób komentują bieżące wydarzenia związane z Euro 2012, rozmawiają o piłce nożnej, a także o wszystkich nurtujących ich problemach dnia codziennego.

  Piąty Stadion to pub, w którym każdy zna się z imienia, ale też miejsce, do którego zaglądają gwiazdy i celebryci, by w niezobowiązującej atmosferze napić się drinka czy odpocząć po ciężkim dniu pracy.

  obrazek 4:3

  „Aida” to serial oryginalny, wyjątkowy, „z pazurem”. To współczesna, ironiczna i prześmiewcza opowieść, której akcja toczy się na przedmieściach jednego z naszych miast.

  Tytułowa Aida to postać, którą łatwo polubić. Aida nie ma już trzydziestu lat, nie pracuje w agencji reklamowej… Jest za to matką dwójki niesfornych dzieci, wychowuje je sama i robi wszystko, aby utrzymać swoją rodzinę „na powierzchni”. Nie jest łatwo - zarówno syn Remik, jak i córka Aneta każdego dnia pakują się w nowe kłopoty i sprawdzają, jak daleko sięga cierpliwość ich rodzicielki! Całą trójkę poznajemy, kiedy wprowadzają się do matki Aidy – Kaliny. Aida „drze koty” ze swoją matką, która bynajmniej nie jest typem kochanej babuni. To niezrealizowana artystka, obwiniająca o wszelkie niepowodzenia córkę. Konflikt obu pań bardzo podgrzewa atmosferę w domu i doprowadza do wielu komicznych sytuacji.

  Reszta bohaterów to mieszkańcy kamienicy, do której powraca po latach Aida. Tworzą oni kolorową, pełną dobrej energii i bardzo zżytą ze sobą prawdziwą „osiedlową rodzinę”. To ludzie, którzy potrafią doprowadzić się nawzajem do szału, ale wiedzą, że w prawdziwych kłopotach mogą na siebie liczyć.

  Na tym samym piętrze mieszka Paula, przyjaciółka Aidy z dzieciństwa. Paula nie wie, jak przyznać się Aidzie, że jej zawód jest jednym z „najstarszych na świecie”. Wspólnie z Kaliną, mieszka Antek, brat Aidy. Mimo trzydziestki na karku nadal na utrzymaniu mamusi, z milionem pomysłów na to, jak w minutę zdobyć pracę i sławę. Największym marzeniem Antka jest zdobycie Pauli, zupełnie nieczułej na jego zaloty.

  Na parterze kamienicy znajduje się bar „Nora Czaka”. Jego właściciel Zibi to „lokalny biznesmen”, a raczej typowy cwaniak. Energiczny i obcesowy, jeżeli przestrzega zasad, to własnych. I jeszcze właściciel sklepu, Seba. Jest przeciwieństwem Zibiego – to poczciwy, dobry i łagodny mężczyzna. Jego przyjaźń z Zibim jest zagadką dla postronnych obserwatorów, a różnica w postrzeganiu świata przez obu panów to źródło niekończących się awantur.

  Codzienne perypetie bohaterów „Aidy” mogą się wydawać absurdalne i wręcz przerysowane, ale tak naprawdę, każdy może dostrzec w nich odbicie własnych spraw, ukazanych z lekkim przymrużeniem oka i sporą dawką humoru.

  Serial powstał w oparciu o „ÁIDA” na licencji IMAGINA INTERNATIONAL SALES © GLOBO MEDIA.

  Reżyseria: Xawery Żuławski
  Scenariusz: Arkadiusz Borowik
  Producent wykonawczy: STI Studio Filmowe
  Produkcja: Agencja Filmowa TVP S.A.

  Fot. TVP

  Marcin Wilk i Agata Rusek prowadzą program w stacji PL24 i są uważani za wzorowe małżeństwo. Nikt nie podejrzewa, że to związek fikcyjny.

  Hotel pod żyrafą i nosorożcem, seriale (fot. TVP)

  Na wsi przyszła na świat trójka ich dzieci. Dziś Ola ma czternaście lat, Janek jedenaście, a Zuza sześć. Jednak po kilkunastu latach gospodarowania na beskidzkich łąkach Miłobędzcy są bliscy bankructwa...

  Korzystają z propozycji biznesmena Burego i zamieniają gospodarstwo na dom w podwarszawskiej miejscowości. Okazuje się jednak, że zamiast willi czeka na nich zrujnowany drewniak, w dodatku zamieszkały przez oryginała i dziwaka Franciszka Albę.

  Przez przypadek zaczynają prowadzić hotel dla zwierząt. Już wkrótce tacy goście jak węże, małpa czy wielbłąd przestają być dla nich egzotyczni.

  Serial familijny, 13 odc., Polska 2008
  Reżyseria: Marek Stacharski
  Wykonawcy: Jolanta Fraszyńska, Rafał Królikowski, Franciszek Pieczka, Kalina Janusiak, Maciej Musiał, Marta Bitner i inni

  Duch w dom, seriale (fot. Anna Górajska)

  Spokojna dzielnica dużego miasta. W jednorodzinnym domu mieszkają rodzice, trójka dzieci i babcia. 70-letnia seniorka jako jedyna widzi duchy swoich świętej pamięci teściów, które także są lokatorami willi.

  Główny bohater Leszek jest skrzypkiem. Pracuje w niewielkim teatrze i uczy w szkole muzycznej. Jego żona Beata to nauczycielka matematyki w liceum. Wspólnie wychowują 14-letnią Julię, 10-letnią Kaśkę i sześciolatka Kacperka. Babcia cierpi na sklerozę oraz niedosłuch i wie, jak wykorzystać swoje przypadłości, żeby skutecznie manipulować bliskimi osobami.

  Z rodziną sąsiadują dobrze sytuowany dentysta Marek z żoną Karoliną, niedocenianą aktorką, oraz Kazimierz - właściciel komisu samochodowego. Lubi filozofować. Jego przeszłość jest pełna tajemnic, podobnie jak teraźniejszość. Czasem na podwórku sąsiada parkują jakieś „wyjątkowe okazje”, choć komis jest gdzie indziej.

  Duchy często namacalnie wpływają na świat materialny, pomagając mieszkańcom w rozwiązaniu problemów. Niekiedy mącą w głowie babci, której działania odbijają się na rodzinie. Prym wiedzie duch teściowej, która za wszelką cenę stara się kierować byłą synową i czyni to nadzwyczaj skutecznie. Bo kto powiedział, że po przejściu do wieczności ludzie zmieniają się na lepsze?

  Serial komediowo-obyczajowy, 8 odc., Polska 2010
  Reżyseria: Maciej Dutkiewicz, Michał Kwieciński
  Wykonawcy: Agnieszka Pilaszewska, Piotr Gąsowski, Marta Lipińska, Piotr Fronczewski, Anna Romantowska i inni

  Dom niespokojnej starosci, seriale (fot. TVP)

  Mieszkańcy pensjonatu "Kukułka" to Polska w miniaturze. Jest wśród nich hrabina i prosty rolnik, prawnik i nauczyciel, dewotka i frywolna artystka. Co ich łączy, a co dzieli? Zabawny serial w znakomitej obsadzie: Edyta Olszówka, Piotr Machalica, Beata Tyszkiewicz, Wojciech Pokora, Hanna Stankówna, Zofia Czerwińska, Edward Lubaszenko i inni.

  Doktor Maurycy Wiński (Piotr Machalica) i jego żona Klara (Edyta Olszówka) prowadzą w rodzinnym majątku w Wińsku pensjonat. Majątek ten odzyskała po wielu staraniach matka Maurycego, Penelopa Aurora Wińska (Janina Traczykówna), obecnie 104-letnia staruszka cierpiąca na chorobę Alzheimera. Tak przynajmniej wszystkim się wydaje…

  Serial komediowy, 7 odc., Polska 2006
  Reżyseria: Adek Drabiński
  Scenariusz: Adek Drabiński
  Wykonawcy: Piotr Machalica, Edyta Olszówka, Janina Traczykówna, Beata Tyszkiewicz, Edward Lubaszenko, Zofia Czerwińska, Wojciech Pokora i inni

  4:3

  „Stacyjka, czyli ballada w 13 obrazach” opowiada o perypetiach mieszkańców Rogoży, miasteczka na Mazurach, którego nie ma na żadnej mapie. Na początku XIX w. spalono w nim ostatnią w Europie czarownicę. Wiedźma, już na stosie, rzuciła klątwę i od tego czasu nic w miasteczku nie może się udać. Jej duch błąka się zresztą po obrzeżach Rogoży, przybierając postać niedźwiedzia.

  Miasteczko ma wielu ekscentrycznych mieszkańców. Jest wśród nich młody artysta Misiak, który marzy o kręceniu filmów dokumentalnych, nauczycielka, która nieoczekiwanie odziedziczyła połowę miasteczka, porzucona przez męża kobieta, para zakochanych, która nie może sobie znaleźć miejsca. Rogożą rządzi burmistrz, który ma piękną żonę – śpiewaczkę o niespotykanym głosie. Jego celem jest doprowadzenie do tego, by miasteczko znalazło się wreszcie na mapach.

  Serial utrzymany jest balladowo-satyrycznym tonie i klimacie porównywanym do amerykańskiego „Przystanku Alaska”. Jednym z autorów scenariusza jest Jerzy Niemczuk, widzom TVP znany przede wszystkim ze świetnego „Rancza”.

  Serial komediowy, 13 odc., Polska 2004
  Scenariusz: Jerzy Niemczuk, Radosław Piwowarski
  Reżyseria: Radosław Piwowarski
  Wykonawcy: Katarzyna Figura, Leon Charewicz, Bartłomiej Topa, Anna Polony, Andrzej Grabowski, Krzysztof Stroiński, Małgorzata Socha, Paweł Wawrzecki. Roman Kłosowski, Zofia Czerwińska, Paweł Deląg, Weronika Książkiewicz i inni

  Bulionerzy, seriale (fot. K. Wellman)

  Rodzina Nowików gnieździ się z teściami w dwupokojowym mieszkaniu w bloku. Pewnego dnia wygrywa w promocji kostek bulionowych umeblowany apartament w luksusowym wieżowcu w centrum Warszawy. Spełnienie marzeń staje się początkiem prawdziwych kłopotów świeżo upieczonych bogaczy, wobec których bledną ich dotychczasowe problemy.

  Życie Nowików toczy się od tej pory między blokowiskiem a apartamentowcem. Rano żona i córka wychodzą do marnie płatnej pracy w blokowym zakładzie Magiel-Xero, a pan domu – do pracy w charakterze kontrolera biletów w komunikacji miejskiej. Wkrótce jednak konieczność zarabiania na niebotyczny czynsz zmusza wszystkich Nowików do poszukiwania nowej pracy. Próba wykorzystania koneksji Piotra wśród mieszkańców apartamentowca przynosi opłakane rezultaty. Ani żona ani dzieci nie sprawdzają się na wyszukanych posadach, które Piotr załatwia im przez sąsiadów. W końcu Sylwia i Grażyna przyjmują ofertę z pośredniaka i zatrudniają się jako ekspedientki w sklepie mięsnym, a Olo jako gazeciarz na ruchliwym skrzyżowaniu ulic...

  Serial komediowy, Polska 2005
  Reżyseria: Andrzej Kostenko
  Scenariusz: Jarosław Sokół
  Wykonawcy: Lucyna Malec, Piotr Skarga, Stanisława Celińska, Marian Opania i inni

  Codzienna 2 m.3, seriale (fot. TVP)

  Nowoczesna rodzina w bardzo krzywym zwierciadle. Piotr jest polonistą, Lilka - dziennikarką, a ich syn Franek typowym 9-latkiem, który na każdy temat wie wszystko.

  Lilka (Magda Wójcik) i Piotr (Wojciech Malajkat) Gawlikowie mieszkają w wygodnym mieszkaniu przy ul. Codziennej. Są po trzydziestce, mają za sobą jedenastoletni staż małżeński. Ich syn Franek potrafi rozwiązać każdą konfliktową sytuację w domu, jeżeli widzi w tym jakieś korzyści dla siebie.

  Piotr, zanim stracił pracę, był korektorem. Lilka pracuje w redakcji popularnego dwutygodnika dla kobiet. Atrakcyjna, modna blondynka stara się uchodzić za pełną pomysłów, energiczną i przebojową panią redaktor. Z różnym skutkiem.

  Przez dom Gawlików przewija się mnóstwo barwnych, nierzadko ekscentrycznych postaci. Zobaczymy tu dwie babcie - dystyngowaną i światową matkę Lilki, Wiktorię (Ewa Kasprzyk) oraz kochającą tradycyjny model rodziny Irenę (Zofia Czerwińska), dziadka Anatola (Jan Kobuszewski), sąsiadkę Mariankę (Edyta Jungowska) oraz wielu przyjaciół i znajomych głównych bohaterów. Każde z nich ma inny pomysł na życie, niekoniecznie zrozumiały dla pozostałych. I stąd, jak to zwykle bywa, biorą się nieporozumienia.

  Serial komediowy, Polska 2005-2007
  Reż.: K. Lewińska, S. Kryński, S. Chondrokostas
  Wyk.: Wojciech Malajkat, Magdalena Wójcik, Maciek Stolarczyk, Edyta Jungowska, Ewa Kasprzyk, Zofia Czerwińska i inni

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony