Programy / Rozrywka / Świat się kręci
fot43
W „Świat się kręci” dyskutujemy o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata. Jesteśmy dociekliwi i zaangażowani. W programie nie zabraknie muzyki na żywo, spotkań z pasjonatami, przeglądu mediów czy poezji na żywo, a także rozmów o książkach, płytach oraz miejscach, które w naszym kraju warto odwiedzić. Przekonamy się, kto według naszych gości zmienił oblicze Polski ostatniego dziesięciolecia oraz kim są uznani za granicą Polacy. O dobór niebanalnych tematów zadba gospodyni - Agata Młynarska. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 do TVP1.
rozwiń »
  • nowość
  foto

  Czy ludzi starszych pozbywamy się tak jak starych mebli? Poznamy też sekrety gwiazd 20 gali Fryderyków. Jakimi mężczyznami są Maciej Orłoś i Rafał Brzozowski. Gościem dnia jest Mariusz Kałamaga, a na scenie zaśpiewa Tatiana Okupnik.

  • nowość
  foto

  Dlaczego mimo apeli i kampanii społecznych liczba ofiar na polskich drogach nie maleje? Grażyna Torbicka i Janusz Zaorski o 25 latach wolności w Polsce, a w cyklu „Made in Poland” Kacper Kowalski i Adam Ustynowicz. Gościem dnia jest Michał Wiśniewski.

  • nowość
  foto

  Ocalona z zagłady Katarzyna Meloch opowiada o codziennym życiu w warszawskim getcie w 71. rocznicę Powstania. Muzyczne inspiracje Haliny Kunickiej i Norbiego. Gościem dnia jest Rafał Rutkowski.

  foto

  Skandal w parafii w Jasienicy, kuria zamknęła kościół. Czy to kara za nieposłuszeństwo ks. Lemańskiego? W cyklu „Mówi się” prof. Jerzy Bralczyk i dr Jacek Wasilewski o cienkiej granicy między chwaleniem się i przechwałkami, a korzystnym prezentowaniem własnej osoby. Polityczna walka na spoty – co podświadomie starają się nam przekazać politycy? Gościem dnia jest Paweł Królikowski.

  43

  Na co posłowie wydają nasze pieniądze? W cyklu „Made in Poland” gości fotograf Adam Pańczuk. A Dorota i Henryk Miśkiewiczowie rozmawiają o Marku Gaszyńskim.

  image

  O ryzyku wojny domowej i podziale Ukrainy mówi Andrzej Olechowski. W cyklu „25 lat wolności” Paweł Małaszyński. Alicja Resich-Modlińska opowiada o kulisach kariery w mediach. Gościem dnia jest Maciej Kurzajewski.

  43

  Światowej sławy psycholog społeczny prof. Philip Zimbardo o tym, czy w każdym z nas drzemie bestia. Kayah o swoich największych opolskich przebojach.

  image

  Katastrofę smoleńską wspominają dziennikarze: Joanna Lichocka i Andrzej Stankiewicz. Wybitna światowej sławy skrzypaczka Patrycja Piekutowska i kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewcz o swoich muzycznych inspiracjach. W programie również o największych skandalach PRL-u. Gościem dnia jest dziennikarka Barbara Włodarczyk.

  foto

  Kontrowersyjne słowa i mocne gesty sportowców. Co tak naprawdę znaczą? Czterdziestolecie ABBY. Jacka Kaczmarskiego wspominają Daniel Olbrychski i Filip Łobodziński. Gościem dnia jest Skiba.

  43

  O dwóch pakietach reformy ochrony zdrowia zmieniających zasady pracy pielęgniarek Dorota Gardias (b. szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych) i wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Mistrz świata we fryzjerstwie Andrzej Matracki i Monika Gajewska projektantka biżuterii o swoich światowych sukcesach. Koncert zainspirowany przez nasz program, czyli hip-hopowcy w studiu Lutosławskiego. Gościem dnia jest Michał Wiśniewski.

  43

  Elżbieta Penderecka o życiu u boku sławnego męża, kontrowersje po wypowiedzi Jerzego Janowicza oraz rozmowa z Wojtkiem Jagielskim i Tomkiem Lipińskim. Gościem dnia jest Piotr Gąsowski.

  43

  Arleta Bojke komentuje sytuację na Ukrainie. Alicja Majewska i Natalia Sikora dzielą się wspomnieniami ze sceny opolskiego festiwalu. Gościem dnia jest Michał Piróg.

  43

  O pierwszych miesiącach w największym ministerstwie mówi wicepremier Elżbieta Bieńkowska. O swoim muzycznych inspiracjach opowiadają Misia Furtak i Janusz Panasewicz. O powstaniu wszechświata i nowych odkryciach naukowców rozmawiamy z Marcinem Stolarskim. Gościem dnia jest Rafał Rutkowski.

  foto

  W 9. rocznicę śmierci Jana Pawła II o Ojcu Świętym rozmawiają o. Andrzej Majewski i Piotr Kraśko. Gośćmi cyklu „Mówi się” są prof. Jerzy Bralczyk i Jacek Wasilewski. O pieniądzach i innowacjach dyskutują Barbara Jaroszek i Mateusz Komorowski. Gościem dnia jest Paweł Królikowski.

  image

  Tomasz Sekielski, Norbert Maliszewski i wcielający się w postać Dicka Dobrowolskiego Liroy opowiadają o tym kim są spin doktorzy i na czym polega nowoczesny marketing polityczny. Ponadto spotykamy się z twórcami projektu migam.pl, polskiej akcji mającej na celu pomoc osobom niesłyszących. Czy dzięki ich pracy będzie możliwe tłumaczenie języka migowego online?

  image

  ZUS czy OFE? Nadszedł czas wyboru. W programie także nowy cykl „25 lat wolności” oraz wyjątkowa rozmowa ze Zbigniewem Hołdysem. Gościem dnia jest Maciej Kurzajewski.

  foto

  Grażyna Torbicka, Włodzimierz Szaranowicz i twórca Wiktorów Józef Węgrzyn mówią o historii tych prestiżowych nagród. Anna Wyszkoni i Andrzej Dąbrowski są gośćmi cyklu „Opole się kręci”. Tomasz Raczek i Darek Arest podpowiadają, na co wybrać się do kina. Gościem dnia jest Michał Piróg.

  43

  Czy wiemy, komu powierzamy swoje życie, wsiadając do samolotu? Ponadto: Irena Santor i Tataiana Okupnik opowiadają o swoich inspiracjach, a Andrzej Seweryn i Emilian Kamiński odwiedzą studio z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Gościem specjalnym jest Rafał Rutkowski.

  43

  W programie prawdziwy Puchar Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Jula opowiada o karierze muzycznej w internecie. Gościem dnia jest Mariusz Kałamaga.

  foto

  Adam Małysz opowiada o Kamilu Stochu i swoim nowym sporcie: rajdach samochodowych. Gościem specjalnym jest Michał Wiśniewski.

  image

  Od kilku dni w Sejmie protestują rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy domagają się zwiększenia pomocy ze strony państwa. O żądaniach i możliwościach Małgorzata Kidawa-Błońska i Arkadiusz Mularczyk. Małgorzata Kożuchowska o swojej roli w „Miłości na Krymie”. Jolanta Kwaśniewska i wiceminister Sławomir Neumann o pomocy dla pacjentów onkologicznych.

  image

  Skuteczna walka z rakiem i likwidacja kolejek. Leczenie chorego na raka ma się rozpocząć najpóźniej 9 tygodni od rozpoznania choroby. O planach ministra Arłukowicza dyskutują: Andrzej Komor, dyr ds. medycznych Szpitala św. Elżbiety, Jakub Szulc z PO i Bolesław Piecha z PiS.

  image

  Gościem dnia jest Maria Sadowska. W programie m.in. czy szczątki znalezione na Oceanie Indyjskim to fragmenty zaginionego Boeinga 777?

  FOTO

  Wszystkie twarze Władimira Putina. Co można wyczytać z mowy ciałą rosyjskiego prezydenta? O tym Barbara Włodarczyk.

  foto

  W programie: Kontrowersje wokół podręcznika dla pierwszoklasistów i minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik Rostkowska. Kamil Sipowicz opowiada o swoim związku z Korą. W cyklu „Made in Poland" Jarosław Rola, twórca rowerów dla niepełnosprawnych. Gościem dnia jest Michał Wiśniewski.

  image

  W referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji, ponad 96% głosujących powiedziało „tak”. W odpowiedzi USA i UE nałożyły na rosyjskich polityków sankcje, które jednak, zdanie ekspertów, są wyłącznie na pokaz. Ponadto w programie: prognozy dotyczące końca świata i pedofilia w internecie. Gościem dnia jest Maciej Kurzajewski.

  image

  Rok pontyfikatu papieża Franciszka rozmawiają dominikani Jan Góra i aktor Radosław Pazura. Michał Bajor i Łukasz Zagrobelny opowiadają o swoich muzycznych inspiracjach. Na koniec tajemnicze zniknięcie malezyjskiego Boeinga.

  image

  Jerzy Buzek, który jako premier wprowadzał Polskę do NATO, opowiada o kulisach wydarzeń sprzed 15 lat oraz o dzisiejszych wyzwaniach związanych z Ukrainą.

  foto

  Krym ogłasza niepodległość, Ukraina szykuje się do ewentualnej wojny. Co dla nas oznaczają informacje, które płyną dziś ze wschodu. W cyklu Made in Poland historia motocyklisty, który skacze ze szczytów najwyższych budynków na świecie.

  image

  Arkadiusz Jakubik i Dariusz Jabłoński o polskich Oscarach, czyli Orłach 2014 oraz Kamila Lićwinko i Tomasz Majewski o sukcesie organizacyjnym pierwszych w Polsce Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

  foto

  Mistrzowie reportażu: Mariusz Szczygieł i Jacek Snopkiewicz opowiadają o zwykłych losach bohaterów swoich opowieści. Anna Jurksztowicz i Paulina Przybysz opowiadają o swoich muzycznych inspiracjach. Gościem dnia jest Maria Sadowska.

  foto

  Tadeusz Żytkiewicz, pacjent profesora Zbigniewa Religi, wspomina wybitnego kardiochirurga, gość specjalny Paweł Królikowski zaprasza na Dzień Kobiet do Sopotu,a profesor Jerzy Bralczyk tłumaczy słowo „załatwić”.

  image

  Co dalej z Ukrainą? Co może zatrzymać Putina? Na ten temat Agata Młynarska rozmawia z Maciejem Kurzajewskim, Barbarą Włodarczyk oraz Mateuszem Hładkim. Dokładnie 10 lat temu umarł Jeremi Przybora. W studiu wspominają go jego syn, Konstanty, oraz Wojciech Młynarski.

  43

  Za kilka dni premiera „Kamieni na szaniec”. W studio reżyser Robert Gliński oraz odtwórcy ról „Zośki” i „Rudego” – Marcel Sabat i Tomasz Ziętek. Halina Frąckowiak i Mezo o swoich muzycznych inspiracjach. 22 marca, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się wielkie muzyczne wydarzenie – Night of the Proms. Wystapią m.in. Natalia Kukulska i zwycięzca „The Voice of Poland”, Mateusz Ziółko.

  image

  W niedzielę zakończyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, ale za kilka dni do Soczi znów zjadą sportowcy – tym razem niepełnosprawni. Specjalnym gościem programu jest Bogusław Wołoszański, autor cyklu „Sensacje XX wieku”. W programie także o tym, jak postępować, by internet nie stał się narzędziem totalnej inwigilacji.

  image

  – Zostaliśmy powołani do broni i jedziemy – mówią Donatan i Cleo, którzy będą reprezentantami Polski podczas tegorocznego konkursu Eurowizji. Zaśpiewają swój przebój „My, Słowianie”.

  image

  Pół wieku temu były na topie. Ich hity śpiewała cała Polska. O fenomenie Filipinek mówią Anna Sadowa – Stroińska i Marcin Szczygielski.

  image

  Około 50 procent osadzonych po wyjściu z więzienia trafia ponownie za kraty. Większość z nich nie potrafi przystosować się do życia na wolności. Czy kilkudziesięcioletnie wyroki ułatwiają resocjalizację i powrót osadzonego do normalności?

  image

  Kijów w ogniu - specjalne wydanie programu Świat się kręci poświęcone głównie dramatycznym wydarzeniom na Majdanie. Czy możemy mówić o wojnie domowej na Ukrainie?

  43

  Czy walczący Majdan ma jeszcze siłę? Tomasz Karolak o swojej pasji – teatrze Imka. W cyklu „Mówi się” profesor Jerzy Bralczyk analizuje język komentatorów sportowych. Gościem dnia jest Paweł Królikowski.

  43

  „Świat się kręci” wokół Budki Suflera – niedawno grupa ogłosiła koniec działalności artystycznej. O początkach zespołu opowiadają Krzysztof Cugowski, Romulad Lipko i Tomasz Zeliszewski– żelazny skład Budki Suflera, a także przyjaciele i fan club.

  image

  W programie: Imigranci – zagrożenie czy szansa dla Polskiej gospodarki? Anita Lipnicka i Waldemar Malicki opowiadają o swoich muzycznych inspiracjach oraz Agata Młynarska odkrywa polskie wynalazki. Gościem dnia jest Rafał Rutkowski.

  image

  Gwiazdy Jedynki opowiadają o nowych propozycjach TVP1. Agata Młynarska rozmawia m.in. z Małgorzatą Kożuchowską, Arturem Żmijewskim, Maciejem Orłosiem, Elżbietą Jaworowicz, Piotrem Kraśko i Robertem Górskim.

  image

  Wielokrotny morderca Mariusz T. wychodzi na wolność, dostał policyjną ochronę. Czy to konieczne? Czy informacje o rzekomym odnalezieniu w jego celi pornografii dziecięcej to kompromitacja wymiaru sprawiedliwości? Film „Jack Strong” obudził znów dyskusję o Ryszardzie Kuklińskim; czy był bohaterem, czy zdrajcą? W cyklu „Made in Polska” autorka i ilustratorka książek rysunkowych tzw. picturebook oraz Marek Przystaś, twórca gier komputerowych dla maluchów, np. „Duckie Deck”.

  image

  O darmowych podręcznikach dla pierwszych klas dyskutują Urszula Augustyn, Jarosław Lipszyc i Jarosław Matuszewski W cyklu „Myśl inaczej” o sporcie móią Paulina Chylewska i Andrzej Supron. Rozmawiamy ze zdobywcą Grammy Włodzimierzem Pawlikiem. Gościem dnia jest Maciej Kurzajewski. Na scenie występuje Kaliszuk Mania Trio.

  43

  25 lat temu miały miejsce obrady Okrągłego Stołu. Jacek Ambroziak i Aleksandra Jakubowska wspominają tamten niezwykły dzień i dyskutują o zmianach, które zaszły w Polsce od tamtego czasu.

  image

  Prosto z Kijowa gwiazda ukraińskiej rewolucji na Majdanie – Rusłana. Reżyser Tomasz Bagiński o swoim sukcesie w BBC.

  image

  Wezwanie z sądu do odbioru w kiosku lub sklepie rybnym, czyli kontrowersje wokół nowych regulacji dotyczących dostarczania przesyłek pocztowych. Polacy, którzy odnieśli sukces – projektant Mariusz Mac i fotograf Kuba Dąbrowski. Beata Kawka i Maciej Damięcki o walce z nowotworem. Gościem dnia jest Michał Wiśniewski.

  fot. TVP

  W wyniku ostrych mrozów, od początku zimy zmarło już 40 osób, w tym wielu bezdomnych. W jaki sposób można pomóc najbardziej potrzebującym w przetrwaniu mrozów?

  image

  O sytuacji chorych dzieci opuszczonych przez rodziców i Państwo dyskutują: Bernadetta Strąk, Katarzyna Stępińska, Justyna Steczkowska i Magdalena Kochan. Z Krzysztofem Ziemcem rozmawiamy o tym, co wolno dziennikarzom i gdzie jest granica pogoni za sensacją. Absurdy stycznia opisuje Piotr Gąsowski. Gościem dnia jest Michał Piróg. Na scenie występuje zespół Sound Q.

  image

  Minister finansów, Mateusz Szczurek opowiada o planach naprawy polskiego budżetu i... pasji do rowerów, na których zjeździł pół świata.

  foto

  Co zmienia nowa ustawa dotycząca ofiar gwałtów? Czy takie zdarzenie będzie mogła zgłosić osoba trzecia, a same ofiary będą traktowane z większą empatią? Agata Młynarska sprawdza, czy jej goście wróciliby do czasów licealnych? Jak wspominają studniówkę Joanna Kurowska i Rafał Brzozowski? W programie również premiera nowej piosenki zespołu Piersi. Gościem dnia jest Mariusz Kałamaga.

  image

  Terroryści grożą zamachem w Soczi – czy igrzyska będą bezpieczne? Rozmawiają dziennikarka Barbara Włodarczyk i gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP.

  image

  Zryw na Ukrainie oglądany oczami pary dziennikarzy Witalija Portnikowa i Marię Stepan. Czy rewolucja na Majdanie może mieć szansę na powodzenie?

  image

  – Przemoc istniała od zawsze. W latach 70. na osiedlach robotniczych było „różnie”, nie było to tylko tak nagłośnione przez media – Liroy komentuje wzrost przestępczości wśród młodzieży. W programie także Tomasz Raczek i Dariusz Arest o nowościach filmowych, muzycy DeMono o nowym symfonicznym projekcie oraz występ Pablopavo z zespołem Ludziki.

  image

  W programie goszczą: Weronika Marczuk, Krzysztof Hołowczyc, Martin Kaczmarski i Maria Sadowska.

  43

  – Ja na dzieci czekałem pięć lat. Taka była radość, a w jednej chwili ją straciliśmy – mówi zrozpaczony ojciec bliźniąt, które zmarły przed porodem. Śmierć dzieci wyjaśnia prokuratura. Czy można było zapobiec tragedii?

  43

  – Kiedy zaczynałem to myślałem, że mam ściśle określoną granicę wytrzymałości, jednak nasze możliwości są niemal nieskończone. – Opowiada Rafał Sonik, który jadąc na quadzie zajął w Rajdzie Dakar drugie miejsce. To jak dotąd najlepszy wynik w historii polskich występów.

  43

  Dziesięć lat temu zmarł Czesław Niemen. W programie wspomnienie o wielkim artyście.

  image

  Gościem dnia jest Mariusz Kałamaga. W programie: szczera rozmowa ze Zbigniewem Bońkiem, tragedia w Suwałkach i dyskusja po samobójstwie nastolatka, który decyzją sądu miał trafić do rodziny zastępczej oraz „Chłopi” na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni – czy klasyka może być atrakcyjna dla młodego widza?

  43

  Tomasz Sekielski oraz Dorota Warakomska rozmawiają, o tym jak nie dać się nabrać na przedwyborcze sztuczki polityków. Gościem dnia jest Michał Wiśniewski.

  43

  Józef Oleksy, Jacek Kurski i Piotr Kuczyński oceniają plany rządu na ten rok. Jak zmieniła się historia sportów zimowych? Gościem specjalnym programu jest Piotr Gąsowski.

  image

  W programie gościli m.in.: Kamila Baar, Piotr Adamczyk, Piotr Wereśniak, Tomasz Tomaszewski i Michał Piróg.

  43

  Mariusz T. uniknął kary śmierci, bo została zniesiona. Za brutalne morderstwa dzieci został skazany na 25 lat więzienia i przymusowe leczenie farmakologiczne. Wkrótce może wyjść na wolność. Biegli i psychologowie nie mają jednak złudzeń – nadal będzie zabijał. Czy zdążą wejść w życie zmiany prawne, które uniemożliwią wyjście na wolność „szatana z Piotrkowa”?

  image

  W programie: Małgorzata Kidawa-Błońska pierwszy raz w roli rzecznika rządu, profesor Jerzy Bralczyk opowiada o swoim autorskim programie „Mówi się” i 79. rocznica urodzin Elvisa Presleya z jego najsłynniejszym polskim sobowtórem. Ponadto na rozmowę zostali zaproszeni: Michał Milowicz oraz Paweł Królikowski.

  image

  Niezwykle gorący temat ostatnich dni, czyli pijani kierowcy na polskich drogach i konsekwencje spowodowanych przez nich wypadków, z cyklu „Made in Poland” polscy graficy robiący karierę za granicą oraz Elżbieta Dzikowska, Rafał Brzozowski i Paweł Stasiak w karnawałowych nastrojach.

  foto

  Co się działo w 2013 roku? Kto gościł w programie? Jakie poważne i lekkie tematy poruszano?

  foto

  Współczesny mężczyzna w zderzeniu ze świątecznymi obowiązkami, czyli Paweł Królikowski, Kazimierz Kaczor, Mariusz Czerkawski i prof. Jerzy Bralczyk. Muzyczne święta według Haliny Mlynkowej i Igora Herbuta z zespołu Lemon.

  43

  Po ponad 10 latach w kolonii karnej Michaił Chodorkowski odzyskał wolność. Czy to zagrywka pod publiczkę ze strony Władimira Putina? W londyńskim teatrze Apollo na siedzących na widowni ludzi zawalił się dach. Kilkadziesiąt osób jest rannych. We francuskich Alpach zainstalowano szklaną kabinę, z której jak z lotu ptaka będzie można podziwiać Mont Blanc.

  image

  – Wiem, że sportowcy dbają o swój wygląd, ale powinni też odnosić jakieś sukcesy... w końcu – tak Władysław Kozakiewicz komentuje tegoroczne zmagania piłkarzy reprezentacji Polski. Mistrz olimpijski wraz z dziennikarzem Jackiem Kurowskim podsumowują dokonania polskich sportowców w 2013 roku.

  image

  – Na ekranie Legolas robi wszystko z niezwykłą łatwością. Ma w sobie grację, zgrabne ruchy. Kiedy zaczynałem go grać, miałem 21 lat. Teraz mam 36 i pozbieranie się po dniu na planie przychodzi mi z coraz większym trudem – śmieje się Orlando Bloom, który już po raz piąty wcielił się w postać elfa, tym razem w drugiej części sagi „Hobbit”.

  foto

  - Przyzwyczailiśmy się do pomysłu, że politycy i moralność nie idą w parze ze sobą i do tego, że moralny polityk to frajer, który nie odniesie żadnego sukcesu. - mówi publicysta Andrzej Jonas, który rozmawia z Tomaszem Sekielskim o granicach ingerencji w życie prywatne posłów.

  43

  Gościem dnia jest Michał Piróg. O NFZ rozmawiamy z Agnieszką Pachciarz. W programie gościmy także Janinę Ochojską i Jerzego Bralczyka oraz Janinę Paradowską, Piotra Kraśkę i Tomasza Skorego, którzy podsumowują polityczne wydarzenia na świecie. Na scenie występuje zespół Hanza 15:00.

  foto

  Paweł Kukiz i Zbigniew Hołdys rozmawiają o piosenkach o wolności. - Entuzjazm na koncertach był wręcz histeryczny. To było coś więcej niż koncert. To była manifestacja - mówi były gitarzysta zespołu Perfect.

  image

  – Zawsze mogę powiedzieć, że walczyłam o taką Polskę, gdzie nasze dzieci nie będą chowały się po bramach, gdzie będą miały wszystko czego zapragną, że kiedy przyjdą święta, to nie będą czekały na kawałeczek szynki, której nie jedzą przez parę miesięcy. Tak, o taką Polskę walczyłam – mówi Henryka Krzywonos.

  foto

  O sytuacji na Ukrainie rozmawiają Barbara Włodarczyk i Weronika Marczuk. W programie również DJ Adamus, który opowiada o nowym projekcie nagrywanym z Adą Szulc oraz artyści i muzycy uwiedzeni przez muzykę klezmerską - między innymi Kasia Zielińska i Jacek Cygan. W programie również muzyczne podsumowanie roku 2013 i lista najważniejszych utworów i ich wykonawców.

  foto

  Gościem dnia jest Daniel Olbrychski. Świętujemy jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz. Oprócz piosenkarki gośćmi programu są: Andrzej Pągowski, Maria Szabłowska, Jacek Mikuła oraz Aleksandra Laska, Malwina Wędzikowska, Halina Piwowarska i Anna Zeman. Na scenie występuje Marcin Januszkiewicz.

  43

  Najnowsze informacje o pogodzie na święta przedstawia Marzena Sienkiewicz, a Radek Brzózka i Marcin Gienieczko tłumaczą czym są huragany. Ponadto profesor Jadwiga Staniszkis i Jacek Santorski wprowadzają kolejne zmiany na liście Polaków, którzy mieli odwagę myśleć inaczej. Igor Herbut z zespołu Lemon opowie o popularności grupy.

  image

  W rolę świętego Mikołaja wcielają się Justyna Steczkowska, Szymon Majewski, Jerzy Dudek i ks. Jacek Stryczek. Gościem dnia jest Majka Jeżowska.

  foto

  W programie muzyczne inspiracje Muńka Staszczyka z T-love i Renaty Przemyk, niezapomniana obsada „07 zgłoś się” – Bronisław Cieślak, Ewa Florczak, Hanna Dunowska i Jerzy Dziewulski, a także miłość i namiętność w tańcu według Anny Głogowskiej, Jana Klimenta, Janji Lesar Krzysztofa Hulboja, Pauliny Biernat i Weroniki Marczuk. Gościem dnia jest Beata Chmielowska-Olech.

  foto

  W programie gorąca dyskusja o funduszach emerytalnych oraz szczera rozmowa z Edytą Bartosiewicz o jej wielkim powrocie. Gościem dnia jest Kacper Kuszewski.

  image

  – Dowody potwierdzają, że tutaj trzymano terrorystów i według nich ich torturowano – mówi Sylwester Latkowski, który zarzuca Polskim politykom zbytnie kłanianie się Stanom Zjednoczonym. – To są ludzie, którym grozi kara śmierci – przypomina Andrzej Godlewski i podkreśla, że z dowodami jest krucho. Czy kiedyś dowiemy się prawdy na temat więzień CIA na terenie naszego kraju?

  image

  – Janukowycz musi dać sygnał dla demonstrujących, że nadzieja europejska nie wygasła – podkreśla Aleksander Kwaśniewski, który komentował wydarzenia na kijowskim Majdanie.

  foto

  Ewa Błaszczyk o tym, że już w grudniu w Klinice „Budzik” może grozić zamknięcie. Serial „Anna German:” wraca do jedynki, a wraz z nim Joanna Moro. Gościem dnia Agaty Młynarskiej jest Marek Piekarczyk.

  foto

  – Kiedyś planowałem, że jak będę kończył karierę to nic nie będę robił tylko w ogródku grzebał i sadził drzewka – opowiada Adam Małysz. Skoczek szybko dodaje jednak, że uzależnienie od sportu i adrenaliny nie pozwoliło mu usiedzieć w miejscu. Poznaj ludzi, którzy zdecydowali się na sporty naprawdę ekstremalne.

  foto

  Tomasz Iwan, Radosław Majdan i Maciej Iwański rozmawiają o polskiej piłce. A kto się boi edukacji seksualnej? O tym profesor Zbigniew Izdebski. Elżbieta Romanowska i Jan Lubomirski o szaleństwie na punkcie gier planszowych. Gościem dnia jest Bartek Kasprzykowski.

  43

  Gościem specjalnym programu jest Paweł Królikowski. Sylwester Latkowski i Tomasz Sekielski komentują aferę korupcyjną. Jan Englert opowiada o planach dotyczących 250–lecia Teatru Narodowego. Na scenie Ernest Staniaszek, jeden z finalistów „The Voice of Poland”.

  image

  – Starsi Państwo dzwonili do telewizji z prośbą, żeby przestać nadawać „Kobrę”. Po prostu bali się siedzieć sami w domu – Jerzy Gruza zdradza kulisy powstania legendarnego cyklu kryminalnego. – Chodzi o zabójstwo, seks, pieniądze, ale komisarz drąży – tak Jan Frycz opisuje spektakl, którym kryminalny cykl powrócił do Teatru Telewizji.

  foto

  Gośćmi programu są Donatan i Cleo, autorzy hitu „My Słowianie”, a także Kabaret Paranienormalni, Bogusław Wołoszański, który opowie o 50. rocznicy śmierci prezydenta Kennedy'ego i Michał Piróg.

  image

  Informacja, seriale, imprezy sportowe – to najchętniej oglądają widzowie. Na czym polega magia telewizji? W dniu Światowego Dnia Telewizji gośćmi Agaty Młynarskiej są: prezes TVP S.A. Juliusz Braun i dziennikarze Dariusz Szpakowski, Krzysztof Ziemiec oraz Piotr Kraśko.

  image

  Ewa Błaszczyk opowiada o kolejnym przypadku wybudzenia dziecka ze śpiączki. Andrzej Olechowski komentuje rekonstrukcję rządu Donalda Tuska, a Grażyna Szapołowska z dumą prezentuje swoją książkę. Gościem dnia jest aktor i kabareciarz Rafał Rutkowski.

  foto

  - Miałam umowę podpisaną na 25 odcinków - mówi Małgorzata Ostrowska-Królikowska, czyli serialowa Grażynka Lubicz. Los chciał, że dopisała do tej liczby dwa zera. Jeden z najpopularniejszych seriali Jedynki obchodził wyjątkowy jubileusz. Wczoraj wyemitowano 2500. odcinek tej serii. Aktorzy serialu świętowali tę okazję w programie „Świat się kręci”.

  foto

  Krzysztof Zanussi i Andrzej Seweryn wprowadzą kolejne zmiany na liście Polaków, którzy mieli odwagę myśleć inaczej. Polski Justin Bieber, czyli Dawid Kwiatkowski o swojej błyskawicznej popularności. Filipiny apelują do całego świata o pomoc. Gościem dnia jest Piotr Gąsowski.

  image

  W programie m. in. o dymisji Sławomira Nowaka. Gościem dnia jest Joanna Koroniewska. Aktorka debiutuje w roli gospodyni nowego show. O czym będzie „Pogotowie rachunkowe”?

  image

  Gościem dnia jest DJ Adamus. Wojtek „Łozo” Łozowski z Afromental o e-gamingu, czyli dyscyplinie, która bardzo szybko zdobywa popularność w Polsce. W co gra i dlaczego tak dużo? A także Martyna Jakubowicz i Mietek Szcześniak o swoich muzycznych inspiracjach.

  foto

  Na skutek tragicznego tajfunu na Filipinach ucierpiało prawie 7 mln ludzi. Większość z nich to dzieci. To kolejny dowód na to, że ekstremalne zjawiska pogodowe nasiliły się w ostatnim czasie. Jak tworzą się tajfuny? Czy mają na to wpływ zmiany klimatyczne? – Jeśli średnia temperatura na świecie wzrośnie o 4 stopnie to zagraża już ludziom – ostrzega klimatolog.

  foto

  W programie o zamieszkach, które miały miejsce 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości. Gościem dnia jest Paweł Królikowski.

  foto

  Michał Piróg jako gość dnia, który opowiada m.in.: o Sweetie, internetowym dziecku, na które "łapano" pedofilów. Gośćmi są również m.in. Izabela Trojanowska, która mieszkała w Berlinie w momencie, gdy runął mur.

  foto

  Gość programu to Daria Widawska, przy stole Agaty Młynarskiej zasiedli również Maryla Rodowicz, Kayah, Kazimierz Kaczor, Karol Strasburger oraz Władysław Kosiniak – Kamysz i Piotr Szumilewicz - którzy rozmawiają o bezrobociu młodych.

  foto

  Goście: Beata Kozidrak, Andrzej Pietras i Marek Piekarczyk rozmawiają o początkach zespołu Bajm, który w tym roku obchodzi swoje 35. urodziny.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony