Programy / Religia / My Wy Oni
mywy43
Porusza tematy dotyczące życia w rodzinie i oferuje praktyczną pomoc w problemach znanych widzom z bliższego i dalszego otoczenia, jak alkoholizm, anoreksja, narkomania i inne. Magazyn udziela duchowego wsparcia tym, którym towarzyszy poczucie porzucenia, samotność oraz zmagającym się z separacją w rodzinie.

Istotną częścią programu są świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga. Mówią o swoich przeżyciach i doświadczeniach. Znani polscy terapeuci, psychologowie, duchowni, twórcy kampanii społecznych i fundacji doradzają, jak sobie pomagać w rodzinie. Prezentowane tu fundacje i akcje społeczne mają na celu wskazanie rodzicom gdzie mogą szukać wsparcia. Integralną częścią „My Wy Oni” jest dyskusja publicystyczna. Stanowi dopełnienie dla prezentowanych felietonów.

Na koniec programu cotygodniowe spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Program przygotowywany przez dziennikarzy Redakcji Programów Katolickiej TVP: Urszulę Pruską, Elżbietę Ruman i Krzysztofa Żurowskiego
Prowadzą go na zmianę znana aktorka Małgorzata Kożuchowska i Marek Jaromski, dziennikarz telewizyjny i radiowy, artysta plastyk.
rozwiń »
  • nowość
  43

  Magazyn skierowany jest do rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców. Porusza tematy dotyczące życia w rodzinie i oferuje praktyczną pomoc w problemach znanych widzom z bliższego i dalszego otoczenia, jak alkoholizm, anoreksja, narkomania i inne.

  • nowość
  image

  Po wyborze papieża Franciszka pojawiły się głosy, że Jorge Bergoglio kolaborował z huntą wojskową, która wymordowała w latach 70. i 80. ok. 30 tys. ludzi. – Można mu zarzucić bojaźń i milczenie w wielu sprawach, ale nie czynną kolaborację – mówi Maciej Stasiński z Gazety Wyborczej.

  foto

  Andrzej i Katarzyna poznali się w parafii w Dolinie Miłosierdzia. W tym szczególnym miejscu, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego Jana Pawła II i gdzie dzieją się cuda, oboje modlili się też o zdrowie swojej córeczki, Zosi.

  43

  Ile jest warta obrączka? Co zrobić kiedy małżonek odchodzi i chce rozwodu? Jak uratować tonącą łódź?

  43

  Ukryte Miasto – dzielnica Buenos Aires, w której żyją najubożsi – jest również miejscem pełnym śladów po papieżu Franciszku. Odwiedzając mieszkańców, poznajemy historie spotkań z papieżem.

  image

  Czy wiesz, co nosisz? Talizmany i amulety to przedmioty w których pokładana jest nadzieja na spełnienie jakiegoś celu: szczęścia, pomyślności, zdrowia, miłości lub bogactwa. Niestety, ludzie nabywający talizmany i korzystający z nich nie są świadomi ich niebezpieczeństwa.

  foto

  Zaczęło się od rozmów ze zmarłymi. Później było rzucanie klątw i wudu. Patrycja Hurlak znana z serialu „Klan” w szczerej rozmowie opowiada o swojej przygodzie z czarną magią i trudnym wychodzeniu z mroku.

  foto

  - Nie potrafiłam o niczym myśleć, słuchałam aż Jorge przestanie mówić. Oddaliłam się żeby zapłakać i natychmiast zaczęły dzwonić telefon i dzwonek do drzwi – tak siostra papieża Franciszka wspomina wybór brata na tron Piotrowy.

  43

  Czym jest naprotechnologia? Czy ta naturalna metoda rozwoju jest skuteczniejsza niż in vitro? Jakie szanse na zajście w ciążę maja kobiety, które z niej skorzystają?

  image

  Jak pomóc rodzinie pogodzić się ze stratą dziecka i z poronieniem? Dlaczego jest tak trudno, o tym rozmawiać?

  image

  – Wszyscy byliśmy bardzo rozemocjonowani, kiedy kardynał Bergoglio został wybrany papieżem – mówi jedna z mieszkanek Buenos Aires. Znajomi, przyjaciele i mieszkańcy miasta wspominają czas, gdy Jorge Bergoglio mieszkał w stolicy Argentyny.

  43

  Kościół katolicki dopuszcza możliwości wzięcia przez małżonków rozwodu, jednak w niektórych przypadkach małżeństwo może zostać uznane za nieważne. Wbrew powszechnej opinii jest aż dziesięć przyczyn, które sprawiają że już w momencie ślubu nie mogło dojść do zawarcia prawidłowego związku małżeńskiego. Wyjaśnianiem tych kwestii i wydawaniem stosownych oświadczeń zajmują się sądu metropolitalne.

  foto

  – Dziecko, czekając na spełnienie marzenia, jest świadome tego, że trzeba jeszcze walczyć. Moment, gdy ono się spełnia, daje mu kopa do dalszej walki – mówi Aneta Blasa-Trela, wolontariuszka fundacji „Mam marzenie”, która pomaga realizować marzenia dzieci cierpiących na zagrażające życiu choroby.

  image

  W programie odpowiedzi na pytania dotyczące prezentów gwiazdkowych. Czy lepiej jest je kupić już gotowe, czy może zrobić samemu? Czym jest prezent od serca i co tak naprawdę wolą dzieci?

  image

  W programie o stracie dzieci. W jaki poradzić sobie z taką tragedią. W Polsce istnieją grupy i organizacje, które pomagają ludziom dojść do siebie po śmierci najbliższych i dają szansę na powrót do normalnego życia.

  43

  Błogosławieństwo w rodzinie czy przekleństwo, którego trzeba się pozbyć? W programie, o tym co przeżywa rodzina, która dowiaduje się, że poczęte dziecko będzie miało zespół Downa.

  foto

  Magazyn skierowany jest do rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców. Porusza tematy dotyczące życia w rodzinie i oferuje praktyczną pomoc w problemach znanych widzom z bliższego i dalszego otoczenia, jak alkoholizm, anoreksja, narkomania i inne.

  Fot. TVP

  W programie rozmowa z Robertem Tekieli o przesądach, które podzielają wszyscy Polacy. Skąd się biorą i dlaczego są tak popularne? Pisarz mówi o tym, że przesadna wiara w takie rzeczy, może powodować poważne problemy psychiczne.

  foto

  Pan Janusz, chory i bez środków do życia, był bezradny do chwili, gdy w jego życie wkroczyły... wolontariuszki ze „Szlachetnej Paczki”.

  foto

  W programie relacja ze Światowych Dni Młodzieży z Rio de Janeiro.

  foto

  Ponad połowa młodzieży do 34. roku życia mieszka z rodzicami. Powód? Nie stać ich na własne mieszkanie. Brak pracy, krótkoterminowe umowy i złe prawo nie pozwalają młodym rozwinąć skrzydeł. Czy naprawdę jedyną pewną wskazówką jest przysłowiowe: „umiesz liczyć? Licz na siebie!”.

  43

  – Oczy Ojca Świętego, jego spokój i ten dotyk. Tego nie zapomnę do dzisiaj. Wszyscy się od niego czegoś nauczyliśmy – mówi Krzysztof Witkowski, twórca Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

  foto

  Odwiedzamy najstarszych mieszkańców gminy Komorowo. Czy Bóg słusznie wymyślił starość i czy starzy ludzie mogą wieść godne i radosne życie w dzisiejszej Polsce?

  foto

  Czy wypada rozmawiać z dziećmi o spadku, który mam im zostawić? Jak podzielić swój majątek, żeby po śmierci dzieci nie sądziły się o mieszkanie, konto, samochód? Czy należy spisać testament?

  f4

  – Zaczęłam śpiewać, kiedy misjonarze stworzyli grupę ewangelizacyjną, aby zachęcić młodych – mówi Michele Balux. Grupa Claret Gospel odwiedziła Polskę i pokazała, jak modli się Afryka.

  foto

  30 lat temu w Polsce przyszło na świat ponad 700 tys. dzieci. W zeszłym roku prawie o połowę mniej. Czy Polaków naprawdę nie stać na dzieci? Poznajcie historie rodzin 3+.

  image

  Mają po kilkanaście lat, wiele przyjaciół i zainteresowań. Są uczniami gimnazjum i wolontariuszami fundacji hospicyjnej. Jak udaje im się łączyć codzienne obowiązki z niesieniem pomocy innym?

  foto

  Ekipa programu odwiedza Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie. Mieszkańcy miasteczka opowiadają o uzdrowieniach oraz innych łaskach, których doznali dzięki modlitwie właśnie w tym sanktuarium.

  foto4_3

  Zapałów to mała wieś na Podkarpaciu, którą od zawsze zamieszkiwała społeczność wschodnich Słowian. Po Unii Brzeskiej na Podkarpaciu zniszczono wszystkie parafie prawosławne, a ludność zmuszano do przejścia na katolicyzm. W 1966 roku władze polskie pozwoliły na odrodzenie się tu parafii prawosławnej. Czy wierni wrócili do cerkwi? Z mieszkańcami Zapałowa rozmawiamy o trudnych powrotach do korzeni.

  foto

  – Tydzień przed operacją Ojciec Pio przyszedł do mnie. Poczułam ten zapach niesamowity – opowiada pani Stefania, u której stwierdzono zaawansowany nowotwór piersi. Pomimo wyroku, jaki na nią wydano, dobrze zniosła operację. Po kilku miesiącach lekarze stwierdzili, że pacjentka jest zupełnie zdrowa. Pani Stefania zapewnia, że pomogła jej modlitwa do zakonnika i stygmatyka Ojca Pio.

  foto

  Czy potrafimy już ocenić nowego papieża Franciszka? Jakie pytania chcieliby zadać mu wierni? Czy są jakieś podobieństwa w sposobie bycia i w działaniach papieży Franciszka i Jana Pawła II? Czy Ojciec Święty powinien nadal wchodzić w tłum ludzi, spacerować na piechotę i nadwyrężać cierpliwość swojej ochrony?

  image

  Magazyn skierowany jest do rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców. Porusza tematy dotyczące życia w rodzinie i oferuje praktyczną pomoc w problemach znanych widzom z bliższego i dalszego otoczenia, jak alkoholizm, anoreksja, narkomania i inne.

  foto

  Bezdomni z Jaworzna odbyli pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Czy na co dzień zmagają się z takimi samymi problemami jak my?

  43

  Podczas swojej pielgrzymki do Polski w 1999 roku Jan Paweł II odwiedził rodzinę Milewskich. Papież spędził u nich 15 minut, a turyści odwiedzają ich dom od niemal 14 lat. Jak zapamiętali najważniejszy dzień w ich życiu?

  image

  Według specjalistów naturalne metody antykoncepcji są tak samo skuteczne, jak antykoncepcja hormonalna. Badania statystyczne pokazują także, że zaledwie 4 proc. par, które stosowały naturalne metody rozwiodło się. Czy są to także naturalne metody na trwałość związku?

  image

  – Czas nie leczy ran, ale z tym można nauczyć się żyć – zapewniają rodzice, którzy stracili swoje dzieci w dramatycznych okolicznościach. W programie odważyli się opowiedzieć o swoim bólu i o terapii, która pomogła im na nowo powrócić do życia.

  foto

  Zakon pokamedulski na malowniczym półwyspie Wigierskim to niezwykły punkt w sercu szlaków papieskich. Nie tylko jest to miejsce z historią, ale takie, w którym wiele osób szuka refleksji, wyciszenia i nietypowego odpoczynku.

  image

  Czy starość jest smutna? Bezużyteczna? Czy może być aktywna i radosna? Od czego zależy poczucie szczęścia? Dzieje życia i działalność dr Wandy Błeńskiej, 100-letniej polskiej misjonarki, posługującej chorym w Ugandzie przez 43 lata swego życia.

  foto

  Pani Anna przyznaje, że na zabiegi in vitro wydała fortunę. Dziecko urodziła dopiero dzięki naprotechnologii – metodzie często postrzeganej jako archaicznej, czy zalecającej picie kisielków. Specjaliści dowodzą, że wykorzystuje ona wszystkie zdobycze współczesnej nauki i może pochwalić się doskonałymi wynikami. Dlaczego wciąż jest mało popularna?

  foto

  – Kilkadziesiąt kilometrów stąd, w Trypolisie, trwały walki. W Bejrucie było spokojnie. Jedni chodzili na plażę, inni umierali – opowiada młody mieszkaniec Bejrutu o wojnie z 2006 roku. Dzisiejsza młodzież chce przerwać pasmo wzajemnej chrześcijańsko-muzułmańskiej nienawiści. Zobacz, jak pomagają jej w tym piosenki Hanki Ordonówny.

  image

  Czy każda para, która nie może mieć dzieci, powinna zastanowić się nad adopcją? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać rodzicem w ten sposób? Jak trzeba przewartościować swoje życie, kiedy parze trafi się dziecko trudne lub chore? I czy i kiedy uświadomić dziecko, że jest adoptowane?

  image

  To marzenia sprawiają, że świat się zmienia na lepsze. Mezo i jego drużyna zagrali dla fundacji Mam Marzenie.

  fot.

  Reportaż o bezdomnych z Jaworzna, którzy wyjechali do Betlejem pomagać Palestyńczykom. Ich wyprawa była swoistym zderzeniem kultur, ale także motywacją do zmiany swojego życia.

  fot.

  Historia dziecka, którego życie zmieniła nieodwracalnie ciężka choroba. Pomoc wolontariuszy, środowiska hospicyjnego pomogła naznaczonej cierpieniem rodzinie odnaleźć na nowo sens życia i jego barwy. Działalność Gdyńskiego Hospicjum im. Św. Wawrzyńca od 25 lat niesie pomoc i otacza opieką swoich podopiecznych i ich rodziny. Podejmowane przez Hospicjum wysiłki na rzecz pomocy osobom chorym przyczyniły sie do poprawqy losu wielu tysięcy osób.

  image

  – Nie ważne, ile się czyta o Ameryce Łacińskiej przed przyjazdem tutaj, to jest szok kulturowy – opowiada Katarzyna Sterna. Świecka misjonarka wyruszyła do Peru, aby pomagać dzieciom ulicy wyjść ze skrajnej biedy. Poznaj ludzi, którzy w poszukiwaniu własnej drogi dotarli do najbardziej niedostępnych i ubogich miejsc świata.

  foto

  Czy pamiętacie najpiękniejszy prezent, jaki dostaliście w życiu? Z reguły w pamięć zapadają nam nie te najdroższe upominki, ale zrobione własnoręcznie i te, które najlepiej świadczą o relacji łączącej ludzi. W programie przedstawiamy przepis na Boże Narodzenie bez przedświątecznej gorączki zakupowej.

  fot.

  W programie zastanowimy się, czy potrzebny jest większy nadzór państwa nad rodzinami? Kiedy potrzebna jest interwencja odpowiednich służb i kiedy należy odbierać prawa rodzicielskie? Czy takie wydarzenia nie spowodują, że państwo zamiast pomagać rodzinom, będzie je „prześladować”?

  foto

  Siostry Radwańskie, Adrian Zieliński, mali i duzi aktorzy serialu „rodzinka.pl”, a nawet… prezydent Bronisław Komorowski – zobacz, kto jeszcze włączał się w akcję „Szlachetna Paczka” i jak możesz sprawić, aby w całej Polsce spełniło się 12 tys. cudów!

  image

  Kiedy miał trzy lata, matka przywiązała go do słupa i uciekła. Ojciec pił i znęcał się nad nim, więc resztę dzieciństwa spędził w sierocińcach i poprawczaku. Dziś ma szczęśliwą rodzinę i wie, jak pomóc innym. Poznaj niewiarygodną historię Tima Guenarda.

  foto

  Od kilku już lat na Pola Lednickie w pierwszą sobotę września przybywają seniorzy. To spotkanie, które nazywa się Lednica Seniora, jest niejako gestem młodzieży w stronę starszych.

  foto

  Małej Glorii lekarze nie dawali szans na przeżycie, Michał czekał na przeszczep nerki, ks. Władysław Derynga usłyszał, że medycyna jest bezsilna – dziś cieszą się zdrowiem i są przekonani, że swoje uzdrowienie zawdzięczają Janowi Pawłowi II.

  fot.

  Młodzi ludzie są skupieni przede wszystkim na poszukiwaniu i utrzymaniu pracy. Coraz więcej z nich próbuje znaleźć partnera na całe życie w portalach internetowych. Jak podkreślają to pomaga na początku nie odkrywać wszystkich kart i pozostawić pewną dozę tajemniczości.

  image

  Na początku roku szkolnego zastanawiamy się, czy warto wśród młodzieży poruszać temat abstynencji. Czy pokolenie rodziców wychowanych w latach 60. - 70. w ogóle wierzy w to, że ich dzieci mogą np. nie rozpoczynać wcześnie współżycia...

  foto

  Tradycyjnie na końcu lata odwiedzamy wieś w okolicach Ostrołęki, gdzie żył św. Franciszek. Pomieszkuje tu Marek Jaromski. Marek oprowadza nas po wsi i zastanawia się czy warto dbać o zwierzęta, rośliny, o piękno, czy warto pomagać ludziom i czy warto żyć ekologicznie?

  foto

  Niedawno w niewielkiej wsi koło Wyszkowa, spłonął dom. Czy ktoś pomoże rodzinie, która straciła wszystko. Czy ludzie, którzy wierzą w Boga, zdobędą się na gest pomocy wobec swoich sąsiadów? Zapraszamy do obejrzenia, pierwszego po wakacjach, odcinka programu „My, Wy, Oni”.

  (fot. TVP)

  Czy dzisiejsza młodzież zadaje sobie pytanie o istnienie Boga? I kto im o Nim opowiada, zaszczepia wiarę? W programie poznajemy ludzi, których drogi były kręte, ale teraz nie mają żadnych wątpliwości.

  image

  Ksiądz Jacek Stryczek - twórca Szlachetnej Paczki - znany jest ze swojej pasji społecznikowskiej. Zapewnia, że pomagać może każdy, nawet ten, kto nie dysponuje dużym zapleczem finansowym. Dla swoich akcji próbował jednak znaleźć sponsora wśród polskich milionerów. Zobaczcie, czy mu się to udało.

  image

  Czy bogactwo daje szczęście? Odwiedzamy niewielką wyspę, na pięknym jeziorze w Wielkopolsce. Tam - jeden z najbogatszych ludzi w Polsce porzucił swoje miliony... a raczej - jak mówi - zamienia je na dobro... Nasz bohater w rozmowie z Małgorzatą Kożuchowską opowie jak po dramatycznym wypadku stracił wszystko – opuściła go rodzina, zapadł w śpiączkę. Wrócił żeby zacząć wszystko od nowa.

  foto

  Czy mając tylko jedną nogę, można grać w piłkę nożną? Drużyna, z którą się spotykamy udowadnia, że - pomimo swojej wyjątkowości - potrafi tworzyć profesjonalny zespół. Ich celem jest stworzenie reprezentacji Polski, która będzie brała udział w międzynarodowych rozgrywkach. Wszyscy zawodnicy powtarzają, że nie ma taryfy ulgowej i codzienne treningi łączą z pracą, życiem rodzinnym i nietuzinkowymi pasjami.

  foto

  Jak opiekować się starymi rodzicami? Dzisiaj coraz częściej pojawia się pytanie: czy oddać starych rodziców do domu opieki, czy przyjąć ich do własnego domu? Ale czy mamy na to warunki, aby opiekować się np. chorą osobą samemu? Jakie przeszkody trzeba pokonać, żeby wziąć starszego rodzica do domu i jak te trudności możemy wspólnie pokonać?

  image

  Czy wszystko można wybaczyć? Opowiemy o tajemnicy Wielkiego Piątku, poprzez historię znanej piosenkarki,
  dla której "wielkim piątkiem" była śmierć 20 - letniej córki jedynaczki. Eleni przeszła przez największe dla matki cierpienie.
  Kiedy spotkała się z Janem Pawłem II - poznała przebaczenie.

  fot.

  IX Zjazd Gnieźnieński odbył się między 16-18 marca pod hasłem "Europa obywatelska - Rola i miejsce chrześcijanina". Zjazdy w Gnieźnie są miejscem spotkań chrześcijan z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy poprzez wykłady, dyskusje, warsztaty i modlitwę wyrażają swoją odpowiedzialność za przyszłość naszego kontynentu. Do Gniezna są zapraszani przedstawiciele religii monoteistycznych: judaizmu i islamu, a także ludzie niewierzący - by podjąć dialog w imię współnego dobra całego społeczeństwa. Uczestnikom Zjazdu zadajemy pytanie: Jak wychowywać dzieci i samych siebie na dobrego obywatela i chrześcijanina?

  image

  Rodzina receptą na kryzys? Małgorzata Kożuchowska w programie „My Wy Oni” odwiedza rodzinny zakład stolarski, który przechodzi z pokolenia na pokolenie i jest czymś więcej niż zwyczajnym miejscem pracy.

  foto


  Czy starość jest smutna? Bezużyteczna? Czy może być aktywna i radosna? Od czego to zależy?
  Czy osoby stare są wartościowe tylko jak są aktywne? Od czego zależy ich poczucie szczęścia?
  Dzieje życia i działalność dr Wandy Błęńskiej, 100 - letniej polskiej misjonarki, posługującej chorym
  w Ugandzie przez 43 lata swego życia.

  foto


  Dlaczego kobiecie po wychowaniu dzieci, szczególnie kilkorga, tak trudno wrócić do pracy?
  Często myślimy, że dojrzałe kobiety trudniej odnajdują się w firmie czy wolniej pracują.
  A przecież kobieta, która wychowywała dzieci, jest osobą świetnie zorganizowaną,
  zaangażowaną, szanującą pracę i mającą życiowe dośwadczenie w pracy z innymi.
  Jak zmotywować panie, żeby nie bały się nowych wyzwań i jak zmienić nastawienie pracodawców.

  image

  Czy warto walczyć z rodziną o spadek? A może lepiej zrzec się swojej części na rzecz innych. Jak napisać testament, aby był prawomocny i po naszym odejściu nie skłócił rodziny?

  image

  To okno jest niewielkie, niepozorne i da się je otworzyć tylko z jednej strony. Ale kiedy się je otwiera zawsze oznacza to, że właśnie uratowano jedno ludzkie istnienie. Dla ciężarnych kobiet, w wyjątkowo trudnej sytuacji psychicznej, rodzinnej lub materialnej, które rozważają aborcję lub porzucenie dziecka w szpitalu zaraz po porodzie Okno Życia to pomocna dłoń.

  foto

  Dlaczego młode dziewczyny zamykają się za kratami i jaka jest różnica między zakonem i więzieniem? W poszukiwaniu odpowiedzi odwiedzamy z kamerą żeńskie zakony.

  foto

  Kim są ludzie, którzy świadomie zrezygnowali z intratnego biznesu na rzecz prostych i mniej płatnych zajęć? Czym się kierowali podejmując taką decyzję. W programie przypominamy historię pana Romana Kluski - pierwszego polskiego producent komputerów, który obecnie jest hodowcą owiec.

  image

  Czy wielodzietne rodziny to tylko żebracy, którzy cały czas wyciągają ręce po zapomogę od państwa? Co dają państwu takie rodziny i czy rzeczywiście dostają od niego niezbędne wsparcie? Jak można by było dostosować prawo, aby chronić rodzinę i wspierać tych, którzy pomimo niekorzystnych zapisów prawnych, decydują się na więcej niż jedno dziecko?

  foto

  Szlachetna Paczka to przedświąteczna akcja pomocy najuboższym rodzinom. Czym różni się ona od innych akcji charytatywnych? Jej wyjątkowość polega na tym, że potrzebujący otrzymują dokładnie to, czego potrzebują i o czym marzą. Swoją paczkę przygotowują także aktorzy z „rodzinki.pl”.

  image

  Szlachetna Paczka to przedświąteczna akcja pomocy najuboższym rodzinom. Czym różni się ona od innych akcji charytatywnych? Jej wyjątkowość polega na tym, że potrzebujący otrzymują dokładnie to, czego potrzebują i o czym marzą. Swoją paczkę przygotowują także aktorzy z „rodzinki.pl”.

  foto  Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia
  sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Jeśli nawet małżonkowie nie potrafią ze sobą
  być i pozostają w separacji, mieszkają oddzielnie, to ich związek przed Bogiem trwa nadal.
  Bohaterami programu są osoby bezpośrednio zaangażowane w działalność wspólnoty. Podajemy
  miejsca w całej Polsce (telefony, adresy), gdzie można nawiązać kontakt ze wspólnotami SYCHAR
  i uzyskać pomoc.

  image

  Czy można przygotować się do bycia dobrą żoną i mężem? A jak rozmawiać o tym z młodzieżą? Podpowiadają specjaliści z Archipelagu Skarbów

  foto

  Czy diabeł może całkowicie zawładnąć naszą duszą? Czy ludzie opętani przez demony tracą panowanie nad ciałem? Po co egzorcyście imiona diabła? O egzorcyzmach opowiadają ci, którzy widzieli je na własne oczy. Ponadto w programie prezentujemy fragmenty „Egzorcyzmy Anneliese Michel”.

  obrazek


  Dramatyczna historia Basi. Młoda dziewczyna po tragicznym wypadku
  samochodowym zapadła w śpiaczkę, z której nie potrafiono jej wybudzić.
  Czy śpiączka to jeszcze życie? Rodzice stawiają pytania, na które może
  odpowiedziec tylko ksiądz.
  W programie nowy konkurs "Parafia roku".

  foto


  Sytuacja dzieci w Domach Dziecka. Historia 17 - letniej Pauliny, która jest bardzo związana
  ze swoją placówką. Osiągnąwszy pełnoletność musi jednak przenieść się do Domu Pomocy
  Społecznej. Czy jest jakiś sposób, żeby Paulina nie trafiła do DPS? Czy przepisy stwarzają jakąś
  furtkę, aby pomóc dorosłym dzieciom z Domów Dziecka w szukaniu mieszkania?

  foto


  Tematem programu jest wychowanie do życia w rodzinie.
  Pokażemy fragmenty zajęć prowadzonych w ramach wychowania seksualnego. Są to warsztaty
  pod hasłem: "Archipelag Skarbów - Zostań poszukiwaczem prawdziwej miłości - Czekaj z seksem!", ktore
  uczą, jak czekać na prawdziwą miłość i w przyszłości stworzyć udany związek. Jak zachować się w trudnych
  sytuacjach, np. gdy ktoś narusza "moje granice", proponuje narkotyki lub wymusza zbliżenie intymne.
  Poznamy świadectwa uczestników warsztatów, którym takie spotkania pomogły uporządkować własne doznania,
  zaakceptować swoją emocjonalność. Pobudziły do szukania głębszych wartości w relacjach z rówieśnikami.

  image


  Prowadzący Marek Jaromski w domach prywatnych i w klasztorach prowadzi rozmowy z egzorcystami
  oraz ze świeckimi ewangelizatorami, a także osobami, które miały problemy z opętaniem.
  W programie spróbujemy odpowiedzieć na kilka pytań: Co robi egzorcysta? Co to jest i skąd się bierze
  opętanie? Czy to zabobony, czy realna obecność złego ducha? Jakie jest działanie złego ducha? Jakie są metody
  walki ze złymi mocami i ich skuteczność?

  image


  Prowadzący program Marek Jaromski na rynku małego miasteczka w okolicach Ostrołęki
  rozmawia z prostymi ludźmi na targu. Jaromski towarzyszy ludziom w zakupach, odwiedza z nimi sklepy.
  Mieszkańcy zapraszają Marka do swoich domów na rozmowy, jak przeżyć za mniej niż 400 zł miesiecznie.

  foto


  Marek Jaromski odwiedza swoją wieś w siedleckim, w której czasem mieszka i ma swoją pracownię
  (tu tworzył swoje słynne obrazy na płocie i grafiki). Marek rozmawia z mieszkańcami wsi w ich gospodarstwach
  i podczas pracy. Odwiedza: rybaka, grabarza, myśliwego, skrzypka, budowniczych obór. Tematem wiodącym
  są ich odejscia i powroty na wieś.

  image  Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia
  sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Jeśli nawet małżonkowie nie potrafią ze sobą
  być i pozostają w separacji, mieszkają oddzielnie, to ich związek przed Bogiem trwa nadal.
  Bohaterami programu są osoby bezpośrednio zaangażowane w działalność wspólnoty. Podajemy
  miejsca w całej Polsce (telefony, adresy), gdzie można nawiązać kontakt ze wspólnotami SYCHAR
  i uzyskać pomoc.

  foto

  Dramatyczna historia rumuńskiego chłopca, adoptowanego przez polską rodzinę. Czy inne dzieci zaakceptowały Rona? Jak długo może być w rodzinnym domu dziecka?

  image

  Czy anioły naprawdę pomagają ludziom? Rozmawiamy z tymi, którzy tę pomoc odczuli we własnym życiu.

  fot


  Dramatyczna historia młodej dziewczyny - Basi. Po tragicznym wypadku samochodowym,
  wprawdzie ona przeżyła, ale zapadła w śpiaczkę, z której nie potrafiono jej wybudzić...
  Czy śpiączka to jeszcze życie? Rodzice stawiaja pytania, na które może odpowiedziec tylko ksiądz.
  W programie nowy konkurs "Parafia roku".

  foto


  Marek Jaromski odwiedza wieś w województwie siedleckim, w której czasem mieszka i ma swoją pracownię.
  To właśnie tu stworzył swoje słynne grafiki i obrazy na płocie. Marek rozmawia także z mieszkańcami wsi w ich gospodarstwach
  i podczas pracy. Odwiedza: rybaka, grabarza, myśliwego, skrzypka, budowniczych obór. Tematem wiodącym
  są ich odejścia i powroty na wieś.

  image


  Sytuacja dzieci w Domach Dziecka. Historia 17 - letniej Pauliny, która jest bardzo związana ze swoim
  Domem Dziecka, a osiągając pełnoletność, musi przenieść się do Domu Pomocy Społecznej. Czy jest jakiś
  sposób, żeby Paulina nie trafiła do DPS? Czy przepisy stwarzają jakąś furtkę, aby pomóc dorosłym dzieciom
  z Domów Dziecka w szukaniu mieszkania?

  foto


  W programie "My Wy Oni" opowiemy o nowym polskim świętym,
  błogosławionym Stanisławie Kazimierczyku. Beatyfikacja krakowskiego
  biskupa odbyła się 17 października 2010 r.
  Ponadto w programie jak zwykle audiencja generalna Benedykta XVI.

  image


  Jak zabezpieczyć się przed kolejną powodzią? Co warto zrobić, by zmniejszyć skutki powodzi?
  Bezdomni z Warszawy są bardzo pomocni powodzianom - za darmo sprzątają wieś, domy, kościół i całkowicie
  zalany cmentarz w Wilkowie. Są bardzo pomocni we wsparciu psychicznym powodzianom, szczególnie
  starszym, bezradnym i samotnym ludziom. Sami bezdomni z Warszawy uważają, że więcej dostają niż dają,
  i co ważne, czują się wreszcie komuś potrzebni.
  Ponadto w programie: słowo papieża do Polaków - audiencja z papieża z Watykanu.

  image


  W tym wydaniu programu tematem wiodącym jest problem
  pornografii. Z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak chronić
  dzieci przed pornografią? Poruszmy również problem rozpowszechniania
  pornografii przez internet. Zastanowimy się, jak można kontrolować
  dzieci i jak karać osoby, które zamieszczają w internecie zakazane treści.

  image


  Rozwód i co dalej dla katolika? Sytuacja osób rozwiedzionych (z różnych powodów).
  Jakie jest ich miejsce w Kościele? Czy mogą przystępować do sakramentów? Czy osoby
  rozwiedzione mogą ochrzcić dzieci lub same być chrzestnymi?Jak dalej żyć, kiedy się jest
  młodą rozwiedzioną osobą? Czy jest się skazanym na samotność i cierpienie? Czy Kościół
  pomaga takim osobom?.

  image


  Co to właściwie jest miłosierdzie - czy to znaczy, że zawsze możemy liczyć na przebaczenie?
  Z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji jest wyjście, jeśli nie straci się nadziei. Czy my też
  mamy być miłosierni? Jak my dziś możemy okazywać miłosierdzie? Jak możemy pomóc w pracy
  w hospicjum, czy bedąc tam codziennie łatwo jest wierzyć?

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony