Programy / Publicystyka / Sprawa dla reportera
Image_4x3
Niezwykle popularny program interwencyjny, od lat zajmujący się trudnymi, konfliktowymi sprawami społecznymi. Tematy pochodzą z listów, telefonów, e-maili i zgłoszeń ludzi, którzy szukają pomocy. Program od lat cieszy się wielkim zaufaniem widzów. Każdorazowo ogląda go ok. 4 mln. osób.
rozwiń »
  image

  Lekarz stomatolog wykonał pani Ewie kilka implantów niezgodnie z umową. Kobieta twierdzi, że doprowadził do zakażenia i oszpecenia twarzy. Jej batalia przed sądem o odszkodowanie trwa już kilka lat.

  foto

  39-letni Andrzej urodził się bez pęcherza moczowego. Żyje bez obu nerek i jest dializowany co drugi dzień. Od kilku lat czeka na przeszczep nerki. Oglądaj „Sprawę dla reportera” już w czwartek w TVP1 o 21.20.

  43

  27-letni Paweł jest rolnikiem. W 2013 r. podczas pracy przebił sobie widłami łydkę. Trafił do jednego z piotrkowskich szpitali. Po pewnym czasie zaczął odczuwać ból nogi, pieczenie, a z rany wydobywała się ropa. Kiedy trafił drugi raz do szpitala okazało się, że ma zgorzel gazową - nogę amputowano. Paweł walczy w o odszkodowanie.

  image

  Ola ma 12 lat i jak na swój wiek jest niezwykle dzielna. Z pewnością przeżyła więcej niż niejeden dorosły człowiek. Czy po wystąpieniu w „Sprawie dla reportera” jej powrót do szkoły się przyspieszy?

  image

  Dariusz i jego niepełnosprawna żona Anna wraz z dzieckiem żyją w trudnych warunkach. Mąż Anny nie może otrzymać świadczenia opiekuńczego na nią, ponieważ jedno z jej rodziców żyje.

  foto

  Najpierw była wielka miłość, później rozwód. Wioletta twierdzi, że jej były mąż znęcał się nad nią i ceni tylko dobra materialne. Po rozwodzie był podział majątku. Mąż miał spłacić 180 tys. zł. Nie dość, że tego nie zrobił, to jeszcze Wioletta musi spłacać zaciągnięte przez niego kredyty.

  image

  Sprawa 12-osobowej rodziny z okolic Szczytna, która mieszka w chlewie, w jednym pokoju. Bieda i brak pracy uniemożliwia poprawę warunków mieszkaniowych.

  image

  Danuta kilkanaście lat temu straciła nos. Jak twierdzi, spowodowane to było zbyt późną diagnozą lekarzy. Po pewnym czasie okazało się, że miała nowotwór, który prawdopodobnie nie został prawidłowo usunięty. Od kilkunastu lat walczy w sądzie o zadośćuczynienie od szpitala.

  image

  26-letnia Monika, utalentowana skrzypaczka, zginęła w wypadku samochodowym. Prokuratura nie dopatrzyła się jednak winy kierowcy TIR-a i umorzyła śledztwo. Z tą decyzją nie mogą pogodzić się rodzice.

  image

  Na kanwie reportażu zrealizowanego w jednym z ośrodków koło Płońska podejmujemy dyskusję dotyczącą dofinansowania przez państwo działalności ośrodków, w których przebywają porzucone dzieci z chorobami ciężkimi.

  43

  Józef, Jan i Zbigniew są właścicielami gospodarstwa po swoich rodzicach. Józef wraz z Janem zarządzają większą częścią ojcowizny, uprawiają pole co – jak twierdzą – nie do końca podoba się bratu. Od kilku lat toczą spory w sądzie, które doprowadziły do wielopiętrowego konfliktu.

  image

  Paweł jest obywatelem Białorusi z pochodzenia Polakiem. Od 10 lat przebywa w Polsce. Tu skończył trzy kierunki studiów, jest doktorantem Uniwersytetu w Toruniu. Mężczyzna złożył wniosek o nabycie obywatelstwa polskiego i wtedy urzędy stwierdziły, że stanowi zagrożenie i nakazały wyjazd.

  image

  Od 27 lat trwa sądowy spór między panią Barbarą a dziećmi z jego pierwszego małżeństwa. Twierdzi, że ciotka żąda ogromnych pieniędzy za nieruchomość, za którą już dostała pieniądze. Za wszystko wini złe prawo.

  image

  Historia upośledzonego umysłowo 30-letniego Arkadiusza z Grójca, który odbywa karę trzech lat więzienia. Trafił tam za drobne kradzieże. Nie potrafi czytać, ani pisać. Matka walczy o uwolnienie syna.

  image

  Pielęgniarka w jednym ze stołecznych szpitali została zwolniona za przeciwstawianie się komercjalizacji placówki. Choć sąd podważył tę decyzję, dyrekcja szpitala nie chce jej powrotu do pracy.

  43

  Matka Pawła twierdzi, że zmarł w wyniku złego leczenia zęba. Mężczyzna był diagnozowany przez kilku stomatologów, ostatecznie z wysoką gorączką trafił do szpitala. Odszedł po kilku dniach. Prokuratura umorzyła postępowanie, ponieważ nie dopatrzyła się błędu lekarskiego.

  image

  Rodzina Bagińskich przyjechała do Radzynia Podlaskiego ze wschodu w 1981 roku. Żyją na ziemi, która należy do nich od 30 lat. Teraz grozi im eksmisja. Historia matki czwórki dzieci, której nie stać na leki dla syna chorego na hemofilię. Rodzinie Wochów, której w lutym 2013 roku spłonął cały dobytek, udało się odbudować dom.

  image

  Kazimierz przeżył horror, kiedy jego była już żona zamordowała jego córkę, a druga przeżyła tylko dla tego, że wyglądała jak martwa. Lekarze uznali, że kobieta przeżywała ciężką depresję i dzięki temu uniknęła kary więzienia. Trafiła do szpitala psychiatrycznego. Zdaniem ojca dziewczynek to tylko wybieg…

  image

  Piotr kilkadziesiąt lat był nadleśniczym. Kilka lat temu zachorował na stwardnienie rozsiane. Musiał zakończyć pracę. Wyrokiem sądu rodzina musiała opuścić leśniczówkę, którą zamieszkiwała od lat. Komornik z rent małżonków ściąga kilkaset złotych za koszty eksmisji, której nie przeprowadził.

  foto

  Pan Władysław wraz żoną przepisali w darowiźnie cały swój majątek najstarszemu synowi, w nadziei, że będzie dbał o ojcowiznę. Jak twierdzą rodzice, on przestał zajmować się gospodarstwem, ponadto chce doprowadzić do ich eksmisji.

  foto

  Andrzej z żoną żyją w drewnianym domu pokrytym strzechą, w jednej izbie, bez bieżącej wody. Kilka lat temu pasierb Andrzeja sprzedał całe gospodarstwo za 2 tys. zł. Jak twierdzi małżeństwo, nowy właściciel dąży do wyrzucenia ich z gospodarstwa.

  43

  17-letni Patryk urodził się z przepukliną rdzeniowo – mózgową, wodogłowiem, wrodzoną łamliwością kości, jest dzieckiem leżącym i głęboko upośledzonym. Niedawno został pozbawiony świadczeń pielęgnacyjnych niezbędnych w opiece nad nim.

  foto

  Mieszkańcy Rościanu, Lipian, Przelewic twierdzą, że działające w ich miejscowościach fermy norek amerykańskich działają nielegalnie. – Jak ten smród się rozejdzie, to wtedy się okaże – mówią. Jak wygląda sprawa hodowli norek na futra w Polsce?

  image

  Są w Polsce przedsiębiorcy, którzy żyją sobie w najlepsze nie płacąc za pracę rolników. Firmy stawiają w stan upadłości i mimo wyroków i nakazów sądowych nie zamierzają płacić. Choć sami na brak pieniędzy nie narzekają.

  foto

  Po powrocie z sanatorium córka pana Stanisława przestała się nim opiekować, choć miała taki obowiązek po otrzymaniu darowizny. Narastający konflikt zmusił go do próby cofnięcia darowizny – nieskutecznej.

  foto

  Jacek jadąc na motocyklu został potrącony przez samochód. Zginął. Kierowcę auta ukarano 600 zł mandatem za nieprzestrzeganie prawa o ruchu drogowym. Rodzina ofiary nie może tego zrozumieć.

  43

  Apolonia i Józef z okolic Kołobrzegu czują się pokrzywdzeni przez syna. Twierdzą, że syn-przedsiębiorca namówił ich do zaciągnięcia kredytu na rozwój firmy. On kredytu nie spłacał i założył nową działalność. Z długiem pozostawił rodziców, których dom wkrótce ma być zlicytowany.

  43

  Sprawa śmierci pani Ewy. Przez dwa tygodnie wisiała w stodole. Mieli jej poszukiwać córka i zięć. Pozostała część rodziny twierdzi, że oszukują, bo ukrywali zwłoki. Policja i prokuratura nie znalazła ciała. Rodzina odnalazła je dopiero po podpowiedzi jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego.

  image

  Marzena i Marcin wraz z pięciorgiem dzieci żyją w 25-metrowym domku. Aby polepszyć byt pociechom, postanowili dobudować jeden pokój. Sęk w tym, że zaczęli budowę przed wydaniem pozwolenia na nią. Teraz nałożono na nich 50 tys. zł opłaty legalizacyjnej, na którą ich nie stać.

  foto

  Mieszkańcy wsi Holendry obawiają się jednego z sąsiadów. Twierdzą, że Emil G. terroryzuje całą wieś. Nie tak dawno ciężko pobił Adama P. Ludzie z Holendrów zastanawiają się, dlaczego wymiar sprawiedliwości jest tak łaskawy wobec Emila G., który pozostaje na wolności.

  foto

  W zeszłym roku Andrzej podczas prac polowych został postrzelony przez jednego z uczestników zawodów na pobliskiej strzelnicy. Prokuratura od roku szkuka sprawcy. Rolnik jest sparaliżowany, a niewykrycie osoby, która przyczyniła się do kalectwa uniemożliwia mu walkę o odszkodowanie.

  foto

  Pani Monika jest matką trojga dzieci, w tym 3-letniego Norberta chorego na hemofilię. Aby polepszyć byt rodzinie, zaciągnęła kredyt na remont domu, którego nie jest w stanie spłacić. Zadłużenie wynosi 80 tys. zł. Rodzina obawia się, że może stracić dom.

  image

  Państwo Konieczni są niepełnosprawni. Małżeństwo zaciągnęło kredyty w wielu bankach, ale twierdzi, że zrobiło to nieświadomie. Zadłużenia nie spłacają i wkrótce mogą stracić dom.

  foto

  93-letnia pani Wanda nie wiedziała, że bierze kredyt na wykup mieszkania. Jak twierdzi, zmusił ją do tego bratanek. Seniorka nie spłaca zobowiązania, a mieszkanie zostało wystawione na licytację. Wkrótce pani Wanda może trafić na bruk.

  foto

  – Ci, którzy mają pieniądze mogą wszystko – twierdzą państwo Kosińscy spod Drohiczyna. Kilka hektarów, które mieli, stracili za 4 tys. dług. Teraz nowy właściciel ich ziemi otworzył tam żwirownię. Oni nie mogą się z tym pogodzić.

  foto

  Pewna rodzina w Krakowie mieszka w warunkach urągających przyzwoitości. Niepełnosprawna, starsza pani musi walczyć ze szczurami w zawalającym się, drewnianym domu bez wody. Czy nikt nie jest w stanie im pomóc?

  foto

  Mieszkańcy jednego z budynków w Siemianowicach Śląskich żyją w tragicznych warunkach. Nie mają bieżącej wody, toalet. Czy to może proeadzić do patologii? Czy nie można im pomóc?

  foto

  Życie już raz ich pokrzywdziło zabierając dach nad głową. Teraz sytuacja może się powtórzyć. Mieszkańcy ośrodka dla bezdomnych pod Przyłękiem, w tym dzieci, wkrótce może nie mieć gdzie się podziać. Umowa najmu budynku dobiega końca, a gmina nie chce jej przedłużyć.

  foto

  Jarosław może stracić mieszkanie. Wszystko przez weksel sprzed 10 lat na 850 tys. zł. Miał być zabezpieczeniem dla biznesu wujka. Interes upadł, a z 2 mln zł długu został on.

  image

  Patryk w 2011 r. utonął w jednym z kąpielisk w okolicy Oławy. Z kolegami wybrał się na rower wodny. Jeden z kolegów został skazany za nieudzielanie pomocy, jednak rodzice Patryka nie zgadzają się ze zbyt łagodnym wyrokiem.

  foto

  Zofia Kwiatkowska twierdzi, że jest bezprawnie wywłaszczana ze swojego rodzinnego gospodarstwa przez jedną z kopalni w Koninie. Nie dość, że zabrali im ziemię, to jeszcze wywalczyli eksmisję z domu.

  43

  Niepełnosprawny Rafał Ciężczak z Horodła niedawno przeszedł operację kręgosłupa. Jego marzeniem było spotkanie z mistrzem. I się spełniło. Udało mu się potrenować z Pawłem Nastulą.

  foto

  Historia 3-osobowej rodziny z Chańczy w woj. świętokrzyskim. Pani Zofia z mężem Stanisławem i niepełnosprawną 33-letnią córką Jolą, od kilku tygodni mieszkają w lesie. Jak twierdzą, wszystko z powodu ich syna Piotra, który jest bardzo agresywny - bije ich i niszczy dom, a jedynym ratunkiem dla nich jest ucieczka.

  foto

  Kazimierz Tur to rolnik z okolic Słupska. Prowadzi gospodarstwo ekologiczne, jest działaczem społecznym. Próbował odbudować stary młyn. Jednak komuś się to nie spodobało i budynek spalono. Jego zdaniem, swoją osobą przeszkadza w działaniu miejscowej sitwie.

  foto

  33-letnia Julia z Inowrocławia jest chora na rzadki nowotwór kości – mięsak. Jedyną szansą na leczenie nowotworu jest lek, który nie jest refundowany przy tego typu chorobie. Koszt miesięczny leczenia to 10 tys zł.

  image

  Historia 27-letniego niewidomego Mariusza z Mławy i jego rodziny. Jak twierdzi matka Mariusza, jej syn z powodu swojej niepełnosprawności jest dyskryminowany przez otoczenie.

  foto

  Marlena i jej brat Piotr chorują na genetyczną chorobę, ataksję rdzeniowo–móżdżkową. Jedyną szansą na wyleczenie rodzeństwa bądź opóźnienie rozwoju choroby jest przeszczep komórek macierzystych w Chinach. A na to ich nie stać.

  foto

  20-letni Mirosław zabił się skacząc z wieżowca. Chorował na schizofrenię paranoidalną. Po zastrzyku z tabletki przeciwbólowej zmieszanej z wodą, który wykonał sobie dla uśmierzenia bólu, amputowano mu rękę. Czy to był powód samobójstwa?

  foto

  Teresa z mężem i 13-letnią córką żyją w trudnych warunkach, bez toalety. Kilka lat temu rodzina zaciągnęła kredyt na wykup mieszkania, jednak z powodu braku możliwości spłaty, komornik zajął część renty męża Teresy.

  foto

  18-letni Tomasz poddał się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko tężcowi – następnego dnia zmarł. Jak twierdzi rodzina, nie został zbadany przed podaniem szczepionki. Prokuratura prowadzi śledztwo.

  image

  9-letni Oskar w 2005 r. przeszedł zabieg korekcji stopy końsko–szpotawej. Zabieg zakończył się tragicznie – w wyniku martwicy amputowano mu nogę. Po 8. latach w sądzie zapadły dwa wyroki – jeden skazujący lekarzy, drugi uniewinniający.

  foto

  30-letni Wojtek siedzi w więzieniu za spowodowanie wypadku motocyklowego, w którym zginął 80-latek. Rodzina nie może pogodzić się z wyrokiem twierdząc, że był pasażerem, a nie kierowcą.

  foto

  Katarzyna mieszka z teściową pod jednym dachem. Twierdzi, że matka jej męża nie może pogodzić się z decyzją syna o przekazaniu w jej ręce całego majątku. To prowadzi do nieustannych konfliktów.

  foto

  Kamil i jego siostra Ewelina walczą o odzyskanie zaległych alimentów od ojca. Dług wynosi ok. 30 tys. zł. Rodzeństwo wiele lat temu trafiło do rodzin zastępczych z powodu przemocy w rodzinie. Dziś żyją w bardzo trudnych warunkach.

  foto

  Lokatorzy kilku dawnych budynków zakładowych w Sosnowcu twierdzą, że spółdzielnia, któa miała zarządzać nieruchomościami potajemnie sprzedałą je wraz z nimi prywatnemy przedsiębiorcy. Uważąją, żę złąmano prawo. Sprawą zajmuje sie prokuratura.

  43

  Jerzy wkrótce może stracić mieszkanie. Wszystko z powodu byłej żony, której mężczyzna musi spłacić połowę wartości mieszkania.

  foto

  Edyta w zeszłym roku rozwiodła się z powodu przemocy domowej. Wobec męża sąd orzekł eksmisję. Jednak nadal mieszkają razem, bo komornik nie jest w stanie wyegzekwować wyroku.

  image

  Pan Hieronim i jego rodzina czują się pokrzywdzeni przez brata, któremu mężczyzna przekazał darowizną cały dobytek życia. Po przepisaniu doszło do rodzinnego konfliktu, który trwa do dziś.

  foto

  Dwie starsze kobiety – Maria i Agnieszka, mieszkanki Zakopanego – przekazały całe swoje majątki bratankom, w zamian za dożywotnią opiekę. Ci pieniądze wzięli, ale opiekować się nie chcą. Próby cofnięcia umowy o dożywocie na razie są bezskuteczne.

  foto

  Marcin walczy o odzyskanie trójki swoich dzieci. Po śmierci matki, która została zamordowana podczas alkoholowej libacji, trafiły do dziadków. Tyle, że najpierw sąd przyznał je jemu.

  foto

  20-letni Dawid cierpi na autyzm, padaczkę i upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym. Ma nasilające się ataki agresji. Czy został źle zdiagnozowany i nie można mu pomóc?

  image

  Sprawy bezduszności polskiego prawa. Bohaterowie, którzy ulegli wypadkom, zostali uznani za współwinnych, choć – jak twierdzą – ich winy nie było. Tym samym pozbawiono ich należnych odszkodowań.

  fot.

  Rok temu nagie ciało 29-letniego Łukasza znaleziono w rzece. Prokuratura uznała, iż popełnił on samobójstwo. Rodzina ma wiele wątpliwości. Jak twierdzi, miejsce zdarzenia zostało źle zabezpieczone, Łukasz feralnego dnia pił alkohol, a w jego krwi wykryto narkotyki. Rodzice nie wierzą w samobójstwo syna.

  foto

  Wracamy do konfliktów rodzinnych, jakie pojawiają się w przypadku rozpadu małżeństw „mieszanych” narodowości, gdzie przedmiotem sporu są prawa do opieki nad dzieckiem.

  fot.

  Bartuś i Marysia urodzili się z genetycznymi wadami, których skutkiem jest deformacja nóżek. Kilkumiesięczny chłopczyk nie ma piszczeli, roczna dziewczynka jednej stopy i drugą zdeformowaną. Rodzice walczą o ich zdrowie, ale w Polsce jedyna propozycja amputacja i protezowanie. Możliwe są operacje rekonstrukcyjne za granicą, ale to kosztuje ogromne pieniądze.

  fot.

  Pan Zbigniew opiekuje się niepełnosprawną żoną i niepełnosprawnym synem. Oboje cierpią na rzadką chorobę genetyczną i wymagają całodobowej opieki. Mężczyzna starał się o przyznanie wcześniejszej emerytury, aby móc opiekować się rodziną – jednak jego starania okazały się bezskuteczne.

  fot.

  Pan Zygmunt postanowił oddać gospodarstwo najmłodszemu z synów za dożywocie. Dziś twierdzi, że doprowadził on do ruiny cały majątek. Wyprzedał maszyny i inwentarz, gospodarka podupada. Wszystko rzekomo przez złą synową. Senior chciał odzyskać ziemię, ale sąd się na to nie zgodził.

  image

  Karola z Sadownego zaginął 10 lat temu w Warszawie. Mimo poszukiwań rodziny jego ciała nie udało się odnaleźć. Po pewnym czasie okazało się, że został potrącony śmiertelnie przez pociąg. Pochowano go na jednym z warszawskich cmentarzy jako osobę NN.

  image

  1) Sprawa Karine i jej dwóch synów, którzy czują się pokrzywdzeni przez rodzinę zmarłego męża kobiety. Jak twierdzi Karine brat jej zmarłego męża chce ją pozbawić majątku. Rodzina żyje w ciągłym konflikcie.
  2) Lokatorzy kamienicy w Bielsko Białej żyją w bardzo trudnych warunkach – bez bieżącej wody, toalety i ogrzewania. W budynku mieszka m.in. pan Marian, który pracował jako animator w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych (twórca „Reksia” oraz „Bolka i Lolka”).
  3) Historia 8-letniej Marysi z okolic Myślenic, która cierpi na nie zdiagnozowaną chorobę. Narządy wewnętrzne dziecka rozwijają się prawidłowo, natomiast zewnętrzne nie rozwijają się adekwatnie do wieku dziewczynki. Dziecko ma skoliozę, beczkowatą klatkę piersiową i garb. Rodzice dziewczynki szukają pomocy wśród wielu lekarzy, którzy mogliby zdiagnozować i pomóc córce.

  image

  1) Historia mieszkańców bloków zakładowych w Katowicach, należących niegdyś do Zakładów Metalurgicznych „Silesia”. Budynki zostały wykupione przez dewelopera. Jak twierdzą byli pracownicy zakładów nikt nie poinformował ich o możliwości wykupienia mieszkań. Lokatorzy płacą wysokie czynsze za mieszkania, w których brakuje toalety i ciepłej wody.
  2) Kolejny reportaż poświęcony jest zorganizowanej grupie wykupującej na niezwykle korzystnych warunkach bloki pozakładowe w południowej Polsce (m.in. Mysłowice, Będzin, Bielsko-Biała) wraz z lokatorami, których zmuszają do opuszczania mieszkań.
  3) Z doniesień prasowych i reportażu dowiadujemy się także m.in. o groźbach karalnych, pobiciach, a wręcz o niewykonanych wyrokach śmierci (m.in. na dziennikarza „Rzeczpospolitej”) za utrudnianie i ujawnianie procederu wykupywania setek pozakładwych mieszkań przez wspomnianą grupę.
  4) Wracamy do historii mieszkań zakładowych Huty Zabrze. Huta Zabrze sprzedała 1818 mieszkań w 1998r. Wtedy zabrzanie z dnia na dzień dowiedzieli się, że ich mieszkania trafiły w prywatne ręce, a ich samych pozbawiono pierwokupu. Mieszkańcy złożyli pozew zbiorowy o ustalenie nieważności sprzedaży nieruchomości.
  5) Sprawa szkoły specjalnej w Strzelcach Opolskich, która wkrótce zostanie zamknięta. Rodzice 40. niepełnosprawnych dzieci, które uczą się w szkole nie mogą pogodzić się z decyzją o jej likwidacji. Ich dzieci będą musiały uczęszczać do nowej placówki oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów.

  foto

  1) Sprawa śmierci Zdzisława z okolic Łęcznej, który w 2005 r. zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Po pięciu latach szczątki zwłok mężczyzny znaleziono zakopane w pobliżu jeziora. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Policja wskazywała na popełnienie samobójstwa. Rodzina zmarłego nie zgadza się z postanowieniem śledczych.
  2) Historia Małgorzaty ze Złocieńca, która wraz z matką i kilkumiesięcznym synem żyje w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. Rodzina utrzymuje się z zasiłków z Pomocy Społecznej.
  3) Sprawa niepełnosprawnego rodzeństwa z okolic Podkowy Leśnej – Andrzeja i Wandy. Jak twierdzą nieumyślnie sprzedali cały dobytek życia pewnemu mężczyźnie, za który nie otrzymali zapłaty. Obecnie ich gospodarstwo należy do nowego właściciela. Andrzej i Wanda obawiają się, że wkrótce mogą zostać eksmitowani ze swojego domu.

  image

  1. Sprawa śmierci Maxwella, Afroamerykanina, który dwa lata temu zginął od postrzału z broni funkcjonariusza policji przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Prokuratura umorzyła śledztwo. Rodzina zmarłego nie może pogodzić się z decyzją. Przedstawimy także historię Juliena, który również tego dnia brał udział w zdarzeniu. Złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy policji, zostało ono umorzone. Prokuratura sporządziła akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie i innym o napaść na funkcjonariuszy Policji.

  2. Sprawa pana Henryka z Koszalina, który kilkanaście lat temu przepisał w darowiźnie majątek swojemu synowi w zamian za dożywotnią opiekę i, jak twierdzi, tej nie otrzymywał, co zmusiło go do zamieszkania w altance, na terenie ogródków działkowych. Warunki mieszkaniowe są bardzo trudne, żyje bez prądu i bieżącej wody, jego sytuacja finansowa jest tragiczna. Złożył do sądu pozew o cofnięcie darowizny.

  3. Sprawa Janusza z Chełma, który został skazany na 12 lat pozbawienia wolności za rzekome zlecenie zabójstwa. Podczas zdarzenia przez tragiczną pomyłkę zginęło dwóch maturzystów. Pan Janusz dwukrotnie był uniewinniony - jak twierdzi jest niewinny, a ostateczny skazujący wyrok jest dla niego krzywdzący.

  fot. TVP

  1. Sprawa konfliktu rodzinnego z okolic Radomia. Pani Grażyna czuje się pokrzywdzona przez swoje rodzeństwo, ponieważ – jak twierdzi – pominięto ją przy podziale majątku po zmarłej matce.
  2. Sprawa niepełnosprawnego Dariusza z okolic Płońska, który w zeszłym roku uległ wypadkowi w pracy. Spadł z dachu kościoła. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga całodobowej opieki. Pracodawca mężczyzny decyzją Sądu musi zapłacić Dariuszowi 10 tys. zł. odszkodowania, czego nie uczynił do dziś. Drugi dramat jaki spotkał Dariusza i jego rodzinę to śmierć jego brata Arkadiusza, który zginął 4 lata temu, podczas wypadku samochodowego. Domniemany sprawca wypadku został uniewinniony, rodziny ofiar nie mogą ubiegać się o odszkodowanie z powodu braku sprawcy wypadku.
  3. Sprawa lokatorów jednego z budynków w miejscowości Konin koło Częstochowy. Budynek jest w tragicznym stanie. Lokatorzy dostali nakaz eksmisji, jednak bez wskazania lokali socjalnych czy zastępczych.

  image

  1) Sprawa Leszka i Grażyny z okolic Olkusza, którzy nie mogą wprowadzić się do nowo wybudowanego domu. Jak twierdzi sąsiad rodziny odległość ich domu od granicy wynosi 3,7 m a nie 4 m i żąda m.in. zamurowania okien wychodzących na jego stronę. Nadzór budowlany wstrzymał prace na budowie. Stanisław wraz z rodziną mieszkają w drewnianym domu, bez bieżącej wody, a wychowują niepełnosprawnego syna.
  2) Historia pani Renaty z okolic Bielska – Białej, która czuje się oszukana przez bratanka swojego zmarłego męża. Ten, jak twierdzi kobieta, pozbawił ją majątku po współmałżonku. Kobiecie grozi eksmisja z domu, w którym mieszkała z mężem.
  3) Sprawa Kubusia z Płocka, który urodził się z małogłowiem. Rodzice chłopca bezskutecznie zwracają się do Urzędu Miasta z prośbą o lokal socjalny.
  4) Wqracamy do sprawy rodziny Szymula z okolic Krakowa, którzy – jak twierdzą – w wyniku oszustwa stracili swój dom. Z powodu problemów finansowych żona pana Wiesława w ukryciu przed nim zaciągnęła pożyczkę od pewnego mężczyzny. Jak się okazało akt notarialny dotyczył sprzedaży całej nieruchomości, a pożyczki – jak się jej zdawało. Po emisji programu pojawiły się nowe okoliczności – rodzina odzyskała swój dom.

  image

  1) Sprawa pana Jarosława z Rawy Mazowieckiej i jego rodziny, którzy stracili dom. Wszystko z powodu kredytu, który mężczyzna chciał zaciągnąć na operację syna. Jak się okazało podczas podpisywania aktu notarialnego, nieumyślnie podpisał pełnomocnictwo, w którym upoważnił firmę kredytową do sprzedaży jego domu. Obecnie dom należy do nowego właściciela, a rodzinie grozi eksmisja.
  2) Powrót do historii 11-letniego dziś Kamila z Karpnik, który cierpiał na przykurcz rąk i nóg, nie chodził i nie mówił. Po emisji programu okazało się, że Kamil choruje na boreliozę. Sytuacja zdrowotna dziecka poprawiła się.
  3) Historia śmierci Łukasza ze Starachowic. 7 lat temu mężczyzna zmarł na izbie przyjęć w jednym ze szpitali w Puławach. Opinie biegłych co do winy lekarza były zgodne. Sprawa trafiła do Sądu, lekarz dyżurujący został do tej pory czterokrotnie skazany. Ostatni wyrok to 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, bez zakazu wykonywania zawodu. Rodzina zmarłego nie może pogodzić się z decyzją sądu.

  foto

  1) Kilka lat temu pan Stanisław wraz z żoną przekazali jednemu z synów w darowiźnie cały dobytek, w zamian za służebność do końca życia. Jak twierdzą rodzice, ich syn nie wywiązuje się z obowiązków. Rodzina żyje w ciągłym konflikcie.
  2) Historia 12-letniej Patrycji z okolic Elbląga, która przeszła przeszczep szpiku kostnego. Dziewczynka wraz z rodzicami i rodzeństwem żyje w trudnych warunkach mieszkaniowych. Sytuacja finansowa rodziny jest ciężka i rodziców nie stać na dostosowanie mieszkania do potrzeb córki.
  3) Wracamy do sprawy niepełnosprawnej 8-letniej dziś Ady z Grójca, która urodziła się z porażaniem mózgowym, niedosłuchem i padaczką. Rodzina żyła w bardzo trudnych warunkach. Po emisji programu nastąpiły nowe okoliczności – Ada i jej rodzice otrzymali mieszkanie.

  fot.

  1) Sprawa Karoliny przykutej od 11 lat do łóżka. Po nieudanych operacjach w związku z porażeniem mózgowym bierze morfinę. To jedyny sposób na ból. Opieka społeczna próbowała ją ubezwłasnowolnić zamiast nieść pomoc. Dziewczyna liczy na operację w Holandii.
  2) Wracamy do sprawy Michała Kłysa, który uległ wypadkowi na obozie sportowym. W wyniku uderzenia młotem doznał urazu mózgu. Ojciec walczy o odszkodowanie.
  3) Historia pana Grzegorza, zawodowego kierowcy, i jego rodziny, który doznał wypadku podczas jazdy motorem. Mężczyzna jest sparaliżowany. Całkowicie zależny od bliskich. Nie może ubiegać się o odszkodowanie, ponieważ nie wskazano osoby winnej wypadkowi.
  4) Sprawa pana Krzysztofa we wsi Wsitne w powiecie wołomińskim. Wykorzystując jego alkoholizm został oszukany przez sąsiadkę. Sprawa znalazła swój szczęśliwy finał w sądzie.

  foto

  Pani Barbara z Izbicy wpadła w spiralę zadłużenia. Wraz ze swoją ośmioosobową rodziną nie ma środków do życia. Nie udała się uprawa chmielu i nie mają za co spłacać rat. Bank grozi licytacją i eksmisją. Z rodziny śmieją się, że „biedaki”. Z żadnej strony nie mają pomocy.

  image

  1) Sprawa kilku mężczyzn z Poznania, którzy jak twierdzą zostali pobici przez policjantów w jednym z poznańskich klubów muzycznych.
  2) Sprawa 24 letniego dziś Mateusza z okolic Leszna, który w 2000 roku został pobity przez kolegów ze szkoły. Mateusz spędził kilka miesięcy w szpitalu, prawie całkowicie stracił wzrok. Obecnie jest osobą niepełnosprawną. Mężczyzna mieszka wraz z rodzicami w bardzo trudnych warunkach.
  3) Historia Kuby z Płocka, który urodził się z małogłowiem. Rodzice chłopca bezskutecznie zwracają się do Urzędu Miasta z prośbą o lokal socjalny.

  foto

  1) Historia ubogiej rodziny z okolic Kampinosu, która żyje w starym kontenerze, w bardzo trudnych warunkach.
  2) Sprawa śmierci Przemysława z okolic Włodawy, który zginął w pracy podczas pompowania opony do samochodu ciężarowego.
  3) Historia 26-letniego Jakuba z okolic Warszawy, który 8 lat temu podczas turnusu narciarskiego w Alpach zderzył się na stoku narciarskim podczas zjazdu z pewnym mężczyzną. Obaj pokrzywdzeni otrzymali odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Po pewnym czasie mężczyzna podał Jakuba do sądu o odszkodowanie – ten musi teraz zapłacić 80 tys. zł i dodatkowo do końca życia pokrywać koszty leczenia mężczyzny.

  foto

  1) Historia pani Agnieszki z Radzynia Chełmińskiego, która w zeszłym roku straciła cały dorobek życia w pożarze domu. Od tego czasu kobieta mieszka u znajomej, w trudnych warunkach. Jak twierdzi, starania o lokal socjalny od gminy są bezskuteczne.
  2) Teresa, również z Radzynia Chełmińskiego, czuje się pokrzywdzona przez Urząd Gminy. Jej zdaniem, władze bezprawnie zabrały część jej mieszkania dla nowych lokatorów budynku, w którym mieszka, aby wybudować dla nich łazienkę.
  3) Historia 9-letniej Kai z Tarnowskich Gór, która urodziła się z zespołem Aperta. Dziewczynka przeszła już kilka operacji głowy ratujących życie. Niezbędne są kolejne. Rodzice uważają, że można przeprowadzić je jedynie w Stanach Zjednoczonych – a na to potrzebne są środki finansowe.
  4) Wracamy do historii Natalki z Bytomia, która również urodziła się z zespołem Aperta. Po emisji programu dziewczynka przeszła operację w Niemczech.
  5) Apel o pomoc dla małej Amelki, która po operacji musi mieć sfinansowane nowe ortezy, bez których nie może samodzielnie chodzić. Swój sprzęt na sfinansowanie tej pomocy wystawili na aukcję znani sportowcy.

  foto

  1) Sprawa pani Magdaleny i jej rodziny ze Zblewa k. Grudziądza, których dom został zlicytowany przez komornika za dług w wysokości 7 tys. zł. Dług zaciągnął brat kobiety – przedsiębiorca, który kupił na fakturę terminową papierosy do swojej hurtowni. W tym samym dniu mężczyzna i jego narzeczona zostali zamordowani. Rodzina nie była w stanie spłacić długu po zmarłym, wierzyciel nie zgodził się na spłatę ratalną i oddał sprawę do sądu.
  2) Historia pani Małgorzaty z okolic Kampinosu i jej trójki dzieci, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach – dom jest drewniany, bez bieżącej wody. Pani Małgorzata wielokrotnie zwracała się do miejscowych władz o pomoc – jak twierdzi bezskutecznie.
  3) Sprawa pani Joanny, która mieszka w jednej z warszawskich kamienic. Warunki mieszkaniowe są tragiczne. Jak twierdzi kobieta, właściciel kamienicy nie dba o nieruchomość. Pani Joanna zwracała się do Urzędu o przydział lokalu socjalnego – bezskutecznie.

  foto

  1) Sprawa 92-letniej pani Heleny z okolic Konina. Jak twierdzi kobieta, jej syn sprzedał ojcowiznę bez jej wiedzy.
  2) Sprawa pani Janiny i kilku innych osób z Bytomia, które czują się pokrzywdzone przez firmę kredytowo – pożyczkową. Kobiety pobrały tzw. szybkie pożyczki gotówkowe w wysokości 1000 zł., które jak twierdzą spłaciły. Po pewnym czasie okazało się, że zadłużenie kobiety wobec firmy wynosi ok.30 tys. zł, a sprawa trafiła do komornika.
  3) Historia Adama z okolic Siemiatycz, który w 2009 r. w wyniku wypadku samochodowego doznał uszkodzenia wielonarządowego ciała, m.in. złamania otwartego prawego podudzia. Po kilku dniach z powodu martwicy nogę amputowano. Adam potrzebuje nowej protezy.

  foto

  1) Sprawa śmierci Magdy z okolic Płońska. 5 lat temu dziewczyna została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych, zginęła na miejscu. Kierujący samochodem został uniewinniony. Rodzina nie może pogodzić się z postanowieniem sądu.
  2) Chorzy na autyzm. Podejmujemy dyskusję dotyczącą systemu finansowania zwiększonych potrzeb edukacyjnych uczniów niepełnosprawnych.
  3) Historia przedsiębiorcy z okolic Łęczycy, który w związku z przeinwestowaniem w swojej firmie, stracił cały dorobek życia. Majątek rodziny został zlicytowany przez komornika. Jak twierdzi przedsiębiorca, egzekucja wierzytelności została błędnie przeprowadzona.

  foto

  1) Historia pana Waldemara z okolic Biskupca, który od pewnego czasu mieszka w chlewie w swoim gospodarstwie, bez prądu i bieżącej wody. Wszystko przez to, że jego dom zawalił się, a gmina nie jest w stanie zapewnić mężczyźnie lokalu zastępczego.
  2) Sprawa wielodzietnej rodziny, która mieszka w budynku gospodarczym. Warunki mieszkaniowe są tam tragiczne, a sytuacja finansowa bohaterów bardzo trudna.
  3) Historia 27-letniej niepełnosprawnej umysłowo Joli z okolic Biskupca. Kobieta wraz z rodzicami żyje w 20-metrowym mieszkaniu, w trudnych warunkach. Jola od kilku lat bezskutecznie stara się o przydział nowego mieszkania.
  4) Wracamy do sprawy Justyny z Przemyśla, która wraz z ojcem i babcią żyła w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. Kilka tygodni temu ojciec Justyny zginął tragicznie w pożarze mieszkania.

  foto

  1) Sprawa pana Zygmunta i jego rodziny z okolic Drohiczyna, którzy jak twierdzą zostali oszukani przez swojego sąsiada. Mężczyzna sprzedał kilka hektarów ziemi należących do rodziny. Ponadto wraz z żoną i niepełnosprawnymi dziećmi mieszka w bardzo trudnych warunkach, niezbędna jest pomoc materialna dla nich.
  2) Sprawa śmierci Małgorzaty z Tych, która w sierpniu 2011 roku w prywatnej klinice przeszła zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. Po kilku miesiącach zmarła.
  3) Historię niepełnosprawnego Kuby z Inowrocławia. W lipcu 2011 roku został zorganizowany koncert charytatywny dla chłopca, gdzie prowadzono zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację. Jak twierdzą rodzice dziecka, do dziś nie otrzymali pieniędzy od fundacji organizującej koncert.
  4) Wracamy do historii Marcina z Sadownego, który urodził się bez rąk i nóg. Mężczyzna marzy o protezach rąk. Po emisji programu Marcin otrzymał dużą pomoc od widzów.

  fot.

  1) Historia 22-letniej Elizy z Radomia, która od dziecka choruje na cukrzycę typu I, ponadto ma gastrofazę – organizm nie wchłania pożywienia. Eliza waży 36 kg, ma zanik tkanki mięśniowej i tłuszczowej, anemię i padaczkę. W 2009 r. kobieta urodziła córeczkę Nikolę, niestety podczas porodu doszło do komplikacji, w wyniku których dziecko ma porażenie mózgowe. Eliza i jej córka są w bardzo trudnej sytuacji materialnej, niezbędne są środki finansowe na rehabilitacje i kolejne operacje.
  2) Sprawa niepełnosprawnej Diany z okolic Hrubieszowa, która wraz z mamą mieszka w trudnych warunkach w drewnianym domu bez wody i łazienki.
  3) Historia przedsiębiorcy z okolic Skierniewic pana Józefa i jego rodziny. Jego majątkiem aktualnie zarządza syndyk masy upadłościowej. Jak twierdzi mężczyzna, postępowanie upadłościowe jego firmy jest prowadzone nieprawidłowo.
  4) Wracamy do historii Uli z Otwocka, która została potrącona na przejściu dla pieszych. Po emisji programu wyjechała na wymarzoną wycieczkę do Koloseum w Rzymie.

  fot.

  1) Historia Przemysława - boksera z okolic Częstochowy, który przez kilka lat wychowywał dziecko ze swoją partnerką. Po kilku latach okazało się, że nie jest biologicznym ojcem dziecka. Pan Przemysław postanowił zwrócić się do sądu o zwrot pieniędzy, które przez lata łożył na wychowanie dziecka. Niestety Sąd nie uznał jego racji.

  2) Sprawa systemu dofinansowania sportu w Polsce, a także sytuacji klubu sportowego „Gwardia” w Warszawie.

  3) Sprawa śmierci 33-letniego Antoniego – z okolic Dzierżoniowa. W 2011 roku podczas zabawy urodzinowej mężczyzna został pobity przez kilku sprawców.

  image

  1) Pan Juliana i jego żona Halina z okolic Turku otrzymali decyzję z nadzoru budowlanego o nakazie rozbiórki domu. Małżeństwo wybudowało budynek bez zezwolenia - jak twierdzą tylko dlatego, że brat, który jest współwłaścicielem posesji nie wyraził zgody na budowę.
  2) Sprawa 28-letniego Michała z Warszawy, który 10 lat temu podczas treningu na obozie sportowym uległ wypadkowi – został uderzony w głowę młotem sportowym. Mężczyzna wyrokiem Sądu dostał odszkodowanie w wysokości 1 mln zł – niestety federacja sportu, która ma to zrobić – jak twierdzi – nie jest w stanie wypłacić takiej sumy.
  3) Sprawą sportu w Polsce i dofinansowania młodych sportowców przez instytucje państwowe.
  4) Wracamy do sprawy 10-letniej Paulinki z Pasłęka, która kilka lat temu uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku zdarzenia dziewczynka doznała urazu czaszkowo – mózgowego, ze stłuczeniem pnia mózgu, ma niedowład cztero kończynowy i padaczkę. Sytuacja rodziny jest tragiczna, matka sama wychowuje Paulinę i jej siostrę. Ze względu na stan córki nie może podjąć pracy. Paulina nieustannie potrzebuje rehabilitacji, na co nie stać matki. Po emisji programu pojawiły się nowe okoliczności – Paulinka dzięki zebranym finansom przeszła operację nóg i zaczęła chodzić.

  fot.

  1) Sprawa pana Adama z Warszawy, który od dziesięciu lat odbywa karę 25-lat pozbawienia wolności za podwójne zabójstwo. Jak twierdzi jego rodzina, mężczyzna jest niewinny. Skazano go na podstawie zeznań gwałciciela 5-letniej dziewczynki, który siedzi w więzieniu. Żona mężczyzny twierdzi, że jednym z dowodów było zdjęcie, na którym pan Adam był w towarzystwie m.in. Pershinga, nieżyjącego, domniemanego bossa gangu pruszkowskiego. Powrócimy również do spraw dotyczących mafii pruszkowskiej.
  2) Sprawa kilkunastu osób z okolic Jarosława, które czują się pokrzywdzone przez znajomą. Kobieta rzekomo namawiała ich do brania kredytów w licznych bankach. Obecnie wobec większości pokrzywdzonych prowadzone jest postępowanie komornicze.
  3) Sprawa pana Jerzego i jego rodziny z okolic Starachowic, który jak twierdzi został pozbawiony przez swoją siostrę dojazdu do swojego domu – ta jest właścicielką gospodarstwa, w którym stoi dom pana Jerzego.

  image

  1) W kwietniu zeszłego roku w okolicach Pabianic Sławomir popełnił samobójstwo w garażu. Rodzice zmarłego uważają, że w zdarzeniu brały udział osoby trzecie. Ponadto, jak twierdzą, w śledztwie popełniono wiele błędów, m.in. nie zabezpieczono miejsca zdarzenia, nie przeprowadzono sekcji zwłok.
  2) Sprawa pani Teresy z Magdalenki, która czuje się pokrzywdzona i oszukana przez swojego byłego partnera. Ten – jak twierdzi kobieta – bez jej wiedzy wystawił dwa weksle o łącznej wartości 1,5 mln zł, które teraz zobowiązana jest spłacić.
  3) Wracamy do głośnej sprawy tzw. „łowców skór” z łódzkiego pogotowia. Do redakcji zgłosił się pan Tomasz, jeden z głównych podejrzanych w sprawie handlu zwłokami. Pragnie przedstawić swoją wersję wydarzeń. Śledztwo w tej sprawie toczy się od 11 lat i do tej pory nie przedstawiono mężczyźnie zarzutów.

  image

  1) Sprawa śmierci Wojciecha z Sannik, który w ubiegłym roku został zamordowany na swoim podwórku przez obywatela Ukrainy. Sprawcę umieszczono w szpitalu psychiatrycznym. Rodzina zamordowanego nie może pogodzić się z postanowieniem Sądu.
  2) Sprawa pani Anny z okolic Poraja, która kilkanaście lat temu przepisała w darowiźnie swój dom rodzinie męża. Jak twierdzi, obdarowani nie opiekują się nią – kobieta samotnie żyje w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. Próba cofnięcia darowizny okazała się bezskuteczna.
  3) Historia pana Piotra i jego matki, który po śmierci ojca odziedziczył gospodarstwo oraz długi w zakładzie ubezpieczeniowym. Obecnie zadłużenie wynosi ponad 13 tys. zł – mężczyzna ze względu na trudną sytuację finansową i mieszkaniową nie jest w stanie spłacić zadłużenia ojca.
  4) W czwartej przedstawimy historię Marcina z Sadownego, który urodził się bez rąk i nóg. Marcin to młody, wykształcony mężczyzna, który marzy o protezach rąk.

  foto

  W programie międy innymi sprawa Piotra Jakubca, który sam przebudował szopę na dom, aby mieć własny kąt. Jego plany pokrzyżował brat - Józef, który na niego doniósł.

  image

  1) Sprawa schronisk dla zwierząt w Polsce.
  2) Sprawa Gienandija z Warszawy, obywatela dawnego ZSRR, który od kilkudziesięciu lat żyje w Polsce bez dowodu tożsamości. Jego walka o uzyskanie dokumentów jest bezskuteczna. Mężczyzna choruje na wirusowe zapalenie wątroby typu C, nie stać go na kosztowne leczenie, a refundacja jest niemożliwa.
  3) Sprawa pani Janiny z okolic Nowego Sącza, która - jak twierdzi - podczas pobytu w szpitalu została zakażona wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Kobieta ponadto choruje na zespół twardzinowy, jej skóra twardnieje jak kamień. Kobieta bezskutecznie próbuje uzyskać zadośćuczynienie od szpitala.

  image

  W programie:
  1) Sprawa pana Zbigniewa. Dziś żyje w nieludzkich warunkach z sześcioma pasami i kotami, które grzały go w zimie. Nieuczciwi domokrążcy wykorzystali naiwność i niepełnosprawność 36-latka, namawiając go na wzięcie wielotysięcznych kredytów…
  2) Grzegorz Kozicki jako dziecko stracił nogę w wypadku pod pociągiem. Walczył skutecznie o godne życie, do czasu aż dopadła go urzędnicza proza.
  3) Spółka produkująca wyposażenie sklepowe z Jadowa, nagradzana za przedsiębiorczość, z dnia na dzień zamknęła bramę dla pracowników. Na bruku pozostało ok. 200 osób, którym nie wypłacono ostatnich kilku pensji, a prezes zniknął sprzedając wcześniej nieruchomość.

  fot.

  1) Historia 7 - letniej Kornelii, która urodziła się z wadami serca.
  2) Powrót do sprawy pana Krzysztofa z Siedlec i jego 7 - letniej córeczki Dagmary, którzy żyli w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. Po emisji programu pojawiły się nowe okoliczności, rodzina tymczasowo zamieszkała w domu pomocy społecznej.
  3) Powrót do sprawy pana Antona i jego żony Natalii z Bydgoszczy. Mężczyzna jest osoba niepełnosprawną, przeszedł nowotwór kości, ma amputowaną nogę. Po emisji programu pojawiły się nowe okoliczności, m.in. pan Anton znalazł pracę.
  4) Powrót do sprawy 19-letniej Izy z okolic Grudziądza, która jest chora na bardzo rzadki rodzaj nowotworu kości. Iza zdobyła środki finansowe na przeprowadzenie leczenia w Chinach.
  5) Powrót do sprawy pani Patrycji i jej rodziny z okolic Śremu, którzy żyli w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych w budynku należącym do PKP. Rodzina zamieszkała w nowym mieszkaniu.

  image

  W programie:
  1) Sprawa Jadwigi z okolic Hrubieszowa. Kobieta wraz z ośmiorgiem dzieci, w tym jednym z porażeniem mózgowym od kilku lat mieszka w bardzo trudnych warunkach, w drewnianym domu po starej szkole, bez łazienki, ogrzewania i bieżącej wody.
  2) Sprawa lokatorów jednej z kamienic w Lublinie, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, bez bieżącej wody. Od kilku lat mieszkańcy bezskutecznie czekają na nowe lokale.
  3. Sprawa pana Jana, który musi zapłacić 80 tys. złotych grzywny inspektoratowi Nadzoru Budowlanego za nielegalną odbudowę dachu zerwanego podczas wichury.

  image

  1. Historia Grzegorza, który wraz z dwoma innymi oskarżonymi został skazany na 7 lat pozbawienia wolności za pobicie mężczyzny. Grzegorz czuje się niewinny, jak twierdzi, został pomówiony przez jednego ze swych kolegów.
  2. Historia pana Andrzeja z Kielc, który został oskarżony o to, że groził bronią synowi swojej obecnej żony. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, twierdzi, że działał w obronie własnej. Do obrony doszło po najściach, groźbach i żądaniu haraczy.
  3. Powrót do sprawy pani Patrycji i jej rodziny z Chwałkowa Kościelnego, która żyła w tragicznych warunkach mieszkaniowych, w budynku należącym do PKP. Po emisji programu rodzina zamieszkała w nowym mieszkaniu.

  image

  1. Historia 17-letniego Kamila z okolic Żmigrodu, któremu kilka lat temu, wskutek zakażenia zgorzelą gazową, amputowano rękę.
  2. Historia 19-letniej Natalii z okolic Rychwału - chorej od dzieciństwa na zanik mięśni - która potrzebuje nowego wózka elektrycznego. Niestety, ze względu na dwa sprzeczne orzeczenia o niepełnosprawności PFRON odmawia dofinansowania do sprzętu. Rodzina nie jest w stanie sama pokryć kosztów zakupu wózka.
  3. Historia pana Jarosława i jego rodziny. Mężczyzna czuje się pokrzywdzony przez swoich rodziców, bo odebrali mu cały majątek, który kilkanaście lat wcześniej przepisali w darowiźnie.

  fot.

  W programie:
  1) Sprawa 5-letniej Mai z okolic Przemyśla. Urodziła się bez gałek ocznych, przeszła wiele zabiegów, konieczne są kolejne, by zapewnić prawidłowy rozwój twarzoczaszki. Jak twierdzą rodzice Mai leczenie w Polsce nie jest możliwe, dziewczynka jest obecnie diagnozowana poza granicami kraju. W programie również dyskusja na temat chirurgii plastycznej (m.in. implantów piersi).
  2) Sprawa pana Patrycjusza i jego matki Jadwigi z okolic Katowic, którzy czują się pokrzywdzeni przez byłą żonę i dzieci zmarłego męża pani Jadwigi. Kobieta wraz z synem musi wyprowadzić się z domu, który budowała z mężem.
  3) Powrót do sprawy pana Eliasza, młodego rolnika z okolic Konina, który otrzymał w darowiźnie od swojego wujka gospodarstwo rolne. Po pewnym czasie dostał nakaz rozbiórki stodoły pod groźbą kary 50 tys. zł za niewykonanie tego nakazu. Po emisji programu pojawiły się nowe okoliczności. Obecnie kara za brak rozbiórki stodoły wynosi 200 tys. zł.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony