Programy / Publicystyka / Prawdziwe życie
Fot. TVP
Sprawy z życia wzięte. Każdego dnia dochodzi do przestępstw. Ich ofiarami padają zwykli ludzie. Pokazujemy historie, które ich dotknęły. Sprawy rozwiązane oraz te, które nie znalazły finału. Mówią o nich ofiary, świadkowie, śledczy. „Prawdziwe życie” od wtorku do czwartku, godz. 18.25 w TVP1.
rozwiń »
  image

  Andrzej wydał wszystkie pieniądze na leczenie onkologiczne żony. Do tego zaciągnął kredyt w firmie pożyczkowej. Właściciel firmy chce natychmiastowej licytacji mieszkania małżeństwa. Czy komornicy doprowadzą do eksmisji?

  foto

  Do kancelarii zgłasza się małżeństwo w średnim wieku. Mają dwójkę dzieci. 16 - letnią córkę i 15 - letniego syna. Właśnie syn jest powodem wizyty...

  image

  Witold i Edyta są małżeństwem z długim stażem. On jest adwokatem, człowiekiem z wysoką pozycją. Według jego żony, ma problem alkoholowy. Czy wyjdzie z uzależnienia, aby uratować małżeństwo…

  foto

  Sąd Okręgowy w Łodzi uznał Janusza T. winnym podwójnego zabójstwa. Emerytowany policjant z udusił dwójkę swoich dzieci w zemście na żonie, która zdecydowała się od niego odejść i zażądała rozwodu.

  foto

  Historia opowiedziana w odcinku dotyczy pewnej emerytki obdarzonej bujną fantazją...

  image

  Do kancelarii zgłasza się nowobogacki milioner Janusz. Chce wynająć adwokata, który pomoże mu udowodnić w sądzie, że jego żona, z którą chce się rozejść, związała się z nim tylko dla pieniędzy...

  foto

  Jerzy i Anna są małżeństwem od wielu lat. Mieli wszystko – dom w luksusowej dzielnicy, piękną córkę i pracę. Pewnego dnia Anna miała wypadek i od tego czasu porusza się na wózku. Jerzy z kolei stał się bezradny i oddalił się od żony. Czy Anna słusznie domaga się teraz rozwodu?

  image

  W Staszowie, w województwie świętokrzyskim, na czele gangu oszustów stanęła pracownica Urzędu Skarbowego. Wyłudzała dane osobowe, fałszowała zaświadczenia o zatrudnieniu i korzystając z pomocy innych składała wnioski kredytowe. Banki udzielały pożyczek i przelewały na specjalne konta…

  foto

  Mariusz był nieźle zapowiadającym się sportowcem. Podczas obozu treningowego trafił go niecelnie rzucony młot. Ojciec Mariusza walczy o odszkodowanie, by można było rehabilitować sparaliżowanego chłopaka. Federacja sportowa twierdzi jednak, że nie ma pieniędzy...

  foto

  Świadkowie Jehowy. 13 - letni Michał Radwan choruje na hemofilię. Jak dotąd udawało się leczyć chłopca bez transfuzji krwi i bez preparatów krwiopochodnych, jednak stan dziecka się pogarsza... Ojciec nie godzi się na transfuzję, któa może być konieczna przy nagłym wypadku. Czy prawnicy pomogą w rozwiążaniu problemu?

  foto

  Patrycja i Arek mieli potrzebę zalegalizowania swojego związku. Matki, które samotnie ich wychowywują, nie chciały wyrazić na to zgody. Po ślubie, kiedy dzieci się rozmyśliły, matki nie chcą się zgodzić na rozwód…

  43

  Mirosław Hanusz, były radny Białegostoku, od 7 lat walczy z oskarżeniami o korupcję. Domaga się wydania wyroku w swojej sprawie i oczyszczenia się z podejrzeń.

  43

  Filip Mrozek ma 70 tys. zaległych alimentów wraz z odsetkami. O dziecku dowiedział się po sześciu latach na skutek sądowego wniosku o ustalenie ojcostwa. Teraz musi zapłacić świadczenie od dnia urodzenia syna.

  foto

  Mateusz Malski, 35-letni biznesmen mieszka z żoną i matką. Jest podejrzany o pobicie bandyty, który chciał okraść młodego chłopaka. Mężczyzna twierdzi, że to pomyłka. Czy może mieć sobowtóra?

  foto

  Zazdrość często wynika z lęku i braku poczucia bezpieczeństwa w związku. Niekontrolowanie tej emocji może prowadzić do rozpadu najtrwalszych relacji. Zobacz, jak z tym problemem radzą sobie bohaterowie „Prawdziwego życia”.

  foto

  Historia dwóch kobiet, które chcąc ułożyć sobie życie nie spodziewały się, że zostaną oszukane. Krystian T. uwiódł, wykorzystał, a następnie okradał samotne, szukające miłości bohaterki programu.

  foto

  Marek dostał spadek po dziadku ze strony ojca. Okazało się, że spadkodawca miał 300 tys. zł niespłaconego kredytu, który decyzją sądu musi spłacić wnuk. I zaczęły się problemy. Czy uda się mu wyjść z kłopotów?

  43

  Franciszka Ostrowska to 73-letnia niezamożna, emerytka. Firma pożyczkowa wystąpiła z nakazem egzekucji długu. Wszystko wskazuje na to, że próbuje za bezcen przejąć jej mieszkanie w kamienicy w dobrej lokalizacji.

  43

  Martyna i Tomasz są młodym małżeństwem. On ma bardzo bliskie relacje z matką, o które rywalizuje żona. Czy stosunki z teściową mogą doprowadzić do rozpadu małżeństwa?

  foto

  Dla dwóch kobiet miłość skończyła się tragicznie. Kolejna dziewczyna w obawie o życie zdradziła tajemnicę Adama Ł.

  foto

  Firma pana Romana popadła w kłopoty po tym, jak zlecono mu budowę 1.500 m pawilonu handlowego. Przestała płacić. Sprawa trafiła do sądu i z prawomocnym wyrokiem do komornika. Czy uda się ściągnąć dług z nieuczciwej kontrahentki?

  foto

  Hanna i Marek byli parą przez 10 lat. Wspólnie wychowywali dwójkę dzieci. Przed rokiem porzucił rodzinę i przestał przekazywać pieniądze na utrzymanie maluchów. Kobieta postanawia szukać pomocy u prawnika w sprawie alimentów.

  foto

  Joanna i Krzysztof są małżeństwem od kilkunastu lat. Kobieta zdradziła męża z podwładnym. Czy da się uratować ten związek?

  foto

  Przed 9 laty w Poznaniu nieoficjalny policyjny radiowóz zajechał drogę samochodowi, którym jechali Łukasz i Dawid. Chłopcy spanikowali. Zaczęli uciekać. Policjanci wystrzelili do nich 39 kul. Łukasz zginął na miejscu. Dawid został kaleką. Do dziś sprawa strzelaniny nie znalazła sądowego finału.

  image

  Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat złożono ponad 20 tys. spraw o błąd w sztuce lekarskiej, które doprowadziły do utraty zdrowia lub życia. Czy takie sprawy są tuszowane przez środowisko medyczne?

  43

  W programie historia perfidnego uwodziciela, który latami żerował na kobiecej naiwności. Historia ta swój koniec znalazła w warszawskim sądzie.

  43

  Sześcioletni Kubuś został zabrany z domu przez ojca, pomimo, że sąd dwukrotnie przyznał matce prawo do opieki. Mężczyzna twierdzi, że syn chce być z nim. Choć biegli i psychologowie uważają, że dziecko jest manipulowane, luka w prawie nie pozwala kuratorom i policji na odebranie dziecka siłą. Walka między rodzicami trwa od lat.

  foto

  Nikt nie przypuszczał, że 14-letnia Ewelina już nie wróci do domu. Dziewczynkę porwano, zgwałcono i zamordowano. Sprawca nie wyjaśnił powodów zbrodni.

  foto

  Śmierć nauczycielki z leśniczówki w Dybkach. W szkole prowadziła klub fitness. Była matką dwojga dzieci. Została zamordowana przez kochankę swego męża.

  foto

  Życie Jacka Gaworskiego toczyło się głównie na planszach do floretu. Błyskotliwa kariera florecisty została nagle przerwana. Diagnoza była bezlitosna: stwardnienie rozsiane. Zaczyna się dramatyczna walka o zdrowie sportowca.

  foto

  Romans, pieniądze, zbrodnia. Edyta, gdyby żyła, miałaby dziś 38 lat. Za swoje uczucia zapłaciła największą cenę. Zgubiła ją miłość, której tak bardzo pragnęła...

  foto

  Młody mężczyzna poznaje w komunikacji miejskiej starszą kobietę. Tak rozpoczyna się ich romans, który kończy się niezwykle dramatycznie. Jan udusił Iwonę i jej nastoletniego syna. Dlaczego doszło do morderstwa?

  foto

  W Sosnowcu doszło do wypadku drogowego w którym zginął taksówkarz. Jego BMW uderzając w latarnię, roztrzaskało się w drobny mak. Rodzina nie wierzy w to, aby doświadczony kierowca stracił panowanie nad samochodem na prostym, dobrze mu znanym odcinku drogi.

  foto

  15-letnia Ewelinka pewnego dnia nie wróciła z gimnazjum. Po kilkunastu godzinach w lesie znaleziono jej zmasakrowane ciało. Pierwszy podejrzany okazał się niewinny i dostał odszkodowanie. Na szczęście sprawcę udało się zatrzymać.

  foto

  Tą sprawą żyła cała Polska. Kilka lat temu pisarz Krystian Bala miał zabić kochanka swojej żony, a później opisać to w swojej książce. Choć nie udało się zebrać wszystkich dowodów, to skazano go w procesie poszlakowym na 25 lat.

  foto

  Pani Anna straciła dziecko w wyniku błędu lekarskiego. Wraz z partnerem pozwali szpital, w którym doszło do tragedii. Sąd zasądził zadośćuczynienie, które – zdaniem niedoszłych rodziców – nie rekompensuje im utraty dziecka. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie błędu lekarskiego.

  foto

  Marta Krupowicz, radczyni prawna zginęła z rąk swojego ukochanego Macieja T., znanego białostockiego prawnika. Oskarżony o zabójstwo, decyzją sądu pozostaje na wolności. Proces jest utajniony.

  43

  W programie historia Piotra, komornika ze Szczytna, który ma opinię zarówno skutecznego, jak i bezwzględnego.

  foto

  Zaginięciem Joasi żyła cała rodzina. Studentka miała jechać na egzamin do Katowic. Nigdy nie dotarła na dworzec. Najbliżsi nie przypuszczali najgorszego.

  foto

  Co łączy seniorów z Chotomowa? Wszyscy padli ofiarami oszustwa metody „na wnuczka”. Pomysłodawcą był Piotr. Jego mocodawcy byli za granicą. Grupa działała w Warszawie i jej okolicach. W sumie wyłudziła 6 mln zł.

  43

  Małgorzata i Tomasz wprowadzili się do nowego domu, czekali na narodziny drugiego syna. Okazało się, że dom zaczął się rozpadać. Deweloper, któremu powierzono budowę nie chciał naprawić wad w ramach rękojmi. Dom może się zawalić.

  foto

  W programie dramatyczna historia śmierci młodego chłopaka. Czy przyczyną tragedii były dopalacze? Czy lekarze zignorowali fakt, że pacjent cierpiał na astmę?

  foto

  To niechlujstwo policji zapoczątkowało tragedię człowieka. Andrzej Kępa został uznany za zmarłego, do dziś walczy z konsekwencjami tej pomyłki.

  image

  Dorota Kaźmierska, matka dwójki dzieci, była katowana przez męża. Wiedzieli o tym wszyscy. Kiedy zginął jej mąż, została oskarżona o zabójstwo i skazana na 25 lat.

  foto

  Ok. 5 tys. ludzi bez adresu żyje wśród nas. Noclegownie i szpitale nie są w stanie pomóc wszystkim. Trzy warszawskie lekarki powołały Fundację „Lekarze dla nadziei”, która prowadzi jedyną w stolicy przychodnię dla bezdomnych.

  foto

  19 grudnia 2003 r. patrol Straży Granicznej przejeżdżający w pobliżu Doliny Chochołowskiej zauważają samochód zaparkowany przy bocznej drodze. Auto jest puste. W pobliżu są jednak ślady. Dwaj bracia spotkani przez funkcjonariuszy nerwowo milczą. W aucie strażnicy dokonują makabrycznego odkrycia.

  foto

  23-letni Szymon i rok starsza Dorota z Poznania byli w związku kilka lat. W grudniu 2005 r. w dwa dni po Wigilii policjanci dostali zawiadomienie o zaginięciu Doroty, która była w zaawansowanej ciąży. Okazało się, że została zamordowana.

  foto

  Opowieść o wielkiej miłości i o wielkiej tragedii. To walka o dziecko z wielką machiną wymiaru sprawiedliwości. Jacek nie może odzyskać swojego syna od ponad 1,5 roku, kiedy chłopca porwała jego matka – Portugalka.

  foto

  To była szczęśliwa rodzina, która pewnego feralnego dnia zginęła w wypadku samochodowym. Ubezpieczyciel wypłacił tylko kilka tysięcy złotych odszkodowania.

  foto

  Dzieci niczyje, nikomu niepotrzebne, z rodzin patologicznych. Często po uzyskaniu pełnoletniości wkraczają w rzeczywistość znaną im z dzieciństwa. Tomasz i Agnieszka chcą żyć inaczej. Tak jak zwykli ludzie. Ostatnio urodziła im się córeczka. Nie chcą, aby ich dziecko miało takie dzieciństwo jak oni.

  foto

  Małgorzata Kardasz z warszawskiej Pragi to właścicielka skromnego mieszkania. Gdy zaczyna brakować pieniędzy na opłacenie rachunków spirala długów narasta. Wtedy na jej drodze staje dwóch warszawskich lichwiarzy, oferentów tzw. chwilówek.

  43

  13 czerwca 2011 w lesie na opolszczyźnie znaleziono ciało młodej kobiety. Doszło do brutalnej zbrodni. Matka Samanty nie wierzy, że był to przypadek. Dziewczyna miała zaledwie 16 lat.

  foto

  Władysław Szczeklik, komendant powiatowy policji w Białej Podlaskiej, został oskarżony o korupcję. Umieszczono go w celi z groźnymi przestępcami. Tylko dzięki swojemu uporowi udało mu się obronić swój honor. Kto i dlaczego chciał go zniszczyć?

  43

  Dorota Mrugała początkowo była świadkiem w sprawie o morderstwo jej byłego męża, jednak na skutek pomówienia i niejasnych decyzji prokuratora, stała się oskarżoną.

  Fot. PAP

  Opowieść o zagadkowej śmierci Jolanty Brzeskiej, lokatorki walczącej o prawo do mieszkania. W tej tajemniczej historii pojawiają się wielkie pieniądze i interesy, które swoimi działaniami kobieta mogła pokrzyżować.

  foto

  Wioletta B. mieszka z trójką dzieci w Warszawie. Od pół roku żyje z Januszem W. Dochodzi do awantur. Kolejna kończy się tragicznie.

  foto

  To było „honorowe zabójstwo” znane w krajach islamskich. Agnieszka została zabita przez swego męża – Pakistańczyka za to, że terroryzowana w jego kraju, uciekła z dziećmi do Polski.

  foto

  Do sądu trafiła sprawa 44-letniego Mirosława F., oskarżonego o o zabójstwo Portugalczyka Pedro F., który spotykał się z jego żoną.

  43

  Urzędów pod Kraśnikiem to gmina z tradycjami sadowniczymi, ale też bankowymi. Tamtejszy Bank Spółdzielczy przetrwał I wojnę, Wielki Kryzys, Hitlera, komunę i Balcerowicza. Wizerunek zniszczyły mu trzy proste, wiejskie gospodynie.

  foto

  W październiku 2001 r. w Lublinie, w palącym się mieszkaniu odkryto zwłoki 17-letniej Oli. Na ciele miała cięte i kłute rany okolic szyi. Sprawcy do tej pory nie odnaleziono.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony