Programy / Publicystyka / Polityka przy kawie
4:3
Poranek z publicystyką. Poranna rozmowa na aktualne tematy polityczne, gospodarcze i społeczne. Komentarz do najświeższych informacji i zapowiedź najważniejszych wydarzeń dnia. Naszymi gośćmi przy kawie są politycy, eksperci i publicyści.

Poniedziałek-piątek, godz. 8.05, TVP1
rozwiń »
  • nowość
  image

  Gościem Justyny Dobrosz-Oracz jest ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Tematem dyskusji jest sytuacja na Ukrainie i możliwe scenariusze dla tego regionu.

  • nowość
  image

  Gośćmi Justyny Dobrosz-Oracz są Włodzimierz Czarzasty z SLD oraz Marek Jurek z Prawicy RP. Dyskusja dotyczyła kompetencji jakie powinien mieć kandydat na europarlamentarzystę oraz sytuacji na Ukrainie.

  • nowość
  43

  Komentarz do bieżących wydarzeń politycznych w Polsce i na świecie. Gośćmi są politycy, ekonomiści, publicyści, eksperci, z którymi w studiu rozmawia prowadzący program. Próba analizy, wyjaśnienia i podsumowania gorących wydarzeń.

  • nowość
  foto

  Gościem Justyny Dobrosz-Oracz jest prezes Polska Razem – Jarosław Gowin. Tematem rozmowy jest bieżąca sytuacja na arenie międzynarodowej w kontekście kryzysu na Ukrainie.

  • nowość
  foto

  – Jestem zdziwiony biernością Baracka Obamy – mówi Michał Krzymowski z „Newsweeka” – jest przez Putina ogrywany na każdym polu – dodaje. Goście programu Małgorzaty Serafin rozmawiają o bezradność krajów zachodnich wobec tego, co robi Rosja.

  43

  – Widocznie nie ma woli w sejmowych komisjach, by tak zmienić prawo, aby posłowie nie zasłaniali się immunitetem przy płaceniu mandatów – mówi marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

  Fot. PAP

  – Utknęliśmy w pewnym sporze, który utrudnia całą sytuację – mówi Mateusz Kochanowski, syn tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Rzecznika Praw Obywatelskich. – Ja nie chcę tkwić w tym sporze – dodaje Barbara Nowacka, córka posłanki SLD, która zginęła w wypadku.

  image

  Gościem Małgorzaty Serafin są Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jerzy Wenderlich z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jakie były przyczyny katastrofy smoleńskiej?

  foto

  Premier Donald Tusk nie pojawił się na debacie z PiS na temat służby zdrowia. Jarosław Kaczyński nazwał go tchórzem i sam opuścił salę. W dyskusji z ekspertami PiS wziął udział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Komentują Bolesław Piecha (PiS) i Andrzej Orzechowski (PO).

  foto

  Gośćmi Małgorzaty Serafin są Joanna Senyszyn (SLD) i Beata Kempa (SP). Tematem rozmowy są roszady personalne na scenie politycznej i wybory do Europarlamentu. W programie również o konferencji prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej.

  43

  – Badania wypadków lotniczych nie robi się po to, aby zyskać poklask, tylko by było bezpiecznie – mówi Maciej Lasek, szef rządowego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Podkreśla, że nie było zamachu, co próbują wmawiać społeczeństwu Antoni Macierewicz i jego grupa.

  foto

  – Jest potrzeba specustawy, skoro cały aparat państwa działa tak, aby śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej zostały przedawnione – mówi Antoni Macierewicz.

  foto

  – Kampania dopiero się rozkręca – mówią szefowie sztabów wyborczych Tadeusz Zwiefka (PO) i Andrzej Duda (PiS). Po materiale PiS, który dyskredytował b. ministra finansów Jacka Rostowskiego, Platforma odpowiedziała podobnym – uderzającym m.in. w Adama Hofmana.

  foto

  O wyborach do europarlamentu oraz wyzwaniach stojących przed resortem kultury, m.in. ewentualnym odwołaniu roku polskiego w Rosji mówi minister Bogdan Zdrojewski.

  43

  Gośćmi Małgorzaty Serafin są europosłowie: Paweł Zalewski (PO) i Zbigniew Ziobro (SP). Tematem dyskusji jest niezależność energetyczna Polski i zaopatrzenie kraju w surowce strategiczne.

  image

  Gośćmi programu są Michał Kamiński (PO) i Marek Migalski (Polska Razem). Obaj wystąpili z PIS – teraz rozmawiają o wyborach do Parlamentu Europejskiego, dobrej przyszłości Polski oraz wojennej retoryce aktualnego premiera. Ile kroków w stronę członkostwa w Unii Europejskiej wykonała Ukraina?

  foto

  Gościem Justyny Dobrosz-Oracz jest Joachim Brudziński. Rozmowa dotyczyła nieudanego spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz analizy kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

  Fot. TVP

  Kandydaci na europosłów prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS) i były minister cyfryzacji i administracji Michał Boni (PO) rozmawiają o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

  foto

  Rząd ma przeznaczyć więcej funduszy na rzecz rodzin niepełnosprawnych dzieci. Rodzice twierdzą, że pieniędzy jest za mało i nie zamierzają przerywać protestu w sejmie, który trwa już tydzień. Gościem programu jest minister pracy i polityki społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

  43

  - Najpierw trzeba zbudować zaufanie z takimi ludźmi, udzielić im realnej pomocy, a potem być ich negocjatorem - mówił w Sejmie Janusz Palikot do posłów Twojego Ruchu, nawiązując do protestujących rodziców niepełnosprawnych dzieci.Poseł skrytykował swoich parlamentarzystów za zmarnowanie okazji. Wypowiedź Palikota komentują Artur Zasada (PRJG) oraz Jarosław Kalinowski (PSL).

  foto

  Rząd zapowiada zwiększenie roli lekarzy rodzinnych. Czy czeka nas strajk lekarzy, którym przybędzie obowiązków? Dyskutują posłowie z sejmowej komisji zdrowia: Maciej Orzechowski (PO) i Tomasz Latos (PiS).

  43

  Krystyna Szumilas oraz Krystyna Łybacka, byłe ministry edukacji, tłumaczą, jak udało się tak szybkie wprowadzenie darmowych e-podręczników. Dyskusja dotyka także problemu unikania obowiązku szkolnego dla 6-latków. W Polsce rozpoczyna się działalność Cyfrowej Szkoły – czy nauczyciele są przygotowani do zmian?

  43

  Gośćmi Małgorzaty Serafin są Grzegorz Bierecki (PiS) i Dariusz Rosati (PO). Tematem rozmowy są ostatnie wydarzenia na Ukrainie i działania Rosji na Krymie.

  43

  Rozwiązanie kryzysu ze sprzedażą wieprzowiny ze strefy buforowej zwiążanej z afrykańskim pomorem świń oraz embargiem eksportu do Rosji to jedno z głównych zadań nowego-starego ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

  Fot. PAP/EPA

  - Mamy do czynienia z dzikim plebiscytem na Krymie, którego wynik nie zaskoczył – mówią europosłowie Bogusław Liberadzki (SLD) i Paweł Kowal (Polska Razem). 97 proc. biorących udział w głosowaniu opowiedziało się za przyłączeniem Autonomii Krymskiej do Rosji. Co z tego wyniknie dla Polski i świata?

  43

  Kryzys związany z afrykańskim pomorem świń doprowadził do dymisji ministra rolnictwa, Stanisława Kalemby. Zastąpi go... jego poprzednik, Marek Sawicki. Czy poradzi sobie z problemem hodowców?

  foto

  Ukraina była gotowa do rewolucji i warto przetrwać to przesilenie, nawet stracić Krym, by stać się państwem zdrowszym – twierdzą goście programu Andrzej Zybertowicz i Henryk Domański. Rozmówcy widzą problem w Europie i jej niemożności konsolidacji.

  foto

  – ZUS jest bardzo sprawną instytucją – uważa Zbigniew Derdziuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jakie prognozy dla emerytur przewiduje i za którym scenariuszem waloryzacji się opowiada?

  Fot. PAP

  12 myśliwców F-16, 300 żołnierzy i samolot zwiadowczy. Gest USA to wsparcie w przeddzień 15. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i przy narastającym napięciu na Krymie.

  foto

  W sprawie referendum o przyłączenie Krymu do Rosji jeszcze wszystko jest możliwe. Parlament Autonomii Krymskiej 16 marca chce zapytać o to mieszkańców. Wszyscy prócz Rosji uważają, że jest to sprzecznie nie tylko z prawem ukraińskim, ale aktami międzynarodowymi. Czy dojdzie do tego głosowania i jego ważność zostanie uznana przez świat?

  43

  Czy europejskie społeczeństwa gotowe są zapłacić wysoką cenę za twarde stanowisko wobec Rosji? Sytuację ocenia Jaromir Sokołowski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

  43

  To my jesteśmy liderem działań na rzecz Ukrainy w Europie i całym świecie - twierdzi Adam Szejnfeld - Powinniśmy być gotowi dopłacić do ich wolności. Czy Unia postawi się Putinowi i czy sankcje odbiją się rykoszetem na Europie? Rozmowa z Adamem Hofmanem i Adamem Szejnfeldem.

  image

  – Słuchając fragmentów konferencji Władimira Putina można odnieść wrażenie, że stracił kontakt z rzeczywistością – ocenia szef BBN gen. Stanisław Koziej.

  Fot. PAP/EPA

  Minął termin rzekomego ultimatum postawionego przez Flotę Czarnomorską ukraińskim wojskowym na Krymie. Zdaniem polityków, to prowokacyjne działania Rosji.

  Fot. PAP/EPA

  Władimir Putin dostał zgodę na użycie wojska na Ukrainie i przejmuje zbrojnie Krym. Czy czuje się bezkarny? Czy reakcja Zachodu powstrzyma agresję Rosji?

  image

  Czy reaktywacja Wiktora Janukowycza jak prezydenta Ukrainy to plan Moskwy do siłowego rozwiązania kwestii Krymu? Na razie trwa wymiana ostrych deklaracji ze strony nowych władz Ukrainy, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Turcji i NATO. Czy grozi nam konflikt zbrojny o Krym?

  Fot. PAP/EPA

  Czy nowy rząd Ukrainy będzie rządem jedności narodowej? Nie znaleźli się w nim przedstawiciele Partii Regionów, ani UDAR-u Witalija Kliczki.

  foto

  Sejmowa komisja zdrowa zajmie się zarzutami wobec wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna i b. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego w sprawie lobbowania na rzecz prywatnych klinik. Neumann twierdzi, że medialne doniesienia na jego temat są nieprawdziwe.

  foto

  – Sprawa nieprawidłowości w funkcjonowaniu Narodowego Funduszu Zdrowia powinna być wyjaśniona – mówi sekretarz generalny PO Paweł Graś.

  Fot. PAP/EPA

  Julia Tymoszenko wyszła z więzienia, prezydent Wiktor Janukowycz odsunięty od władzy. Zdaniem europosłów Janusza Zemke (SLD) i Tadeusza Cymańskiego (SP) przed Ukrainą ciężkie trzy miesiące. Bez nowych władz nie może ona liczyć na europejską pomoc, bez której sobie nie poradzi.

  image

  Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, po nocnych negocjacjach z ministrami spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji, zgodził się na przyspieszone wybory prezydenckie i parlamentarne, zmianę konstytucji oraz stworzenie koalicyjnego rządu. Treść porozumienia konsultowana jest z opozycją. Czy dokument zostanie podpisany?

  image

  – Z punktu widzenia polskiej racji stanu najważniejsze jest czy zawieszenie broni na Ukrainie będzie respektowane – mówi Joachim Brudziński (PiS). – Jeśli nie, to będzie to rzutowała na stanowisko polskie – dodał.

  image

  Nasz mistrz olimpijski, Zbigniew Bródka, na co dzień jest strażakiem i – jak sam przyznaje – nie ma gdzie trenować. Dlaczego pomimo tysięcy orlików nie odnosimy sukcesów piłkarskich, a w innych dziedzinach triumfujemy pomimo braku zaplecza sportowego? Jaka powinna być państwowa polityka wspierania sportu?

  foto

  O polskiej skardze do Komisji Europejskiej w sprawie braku wzajemności w ruchu bezwizowym dla Polski ze Stanami Zjednoczonymi mówi minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

  43

  – Cela jest monitorowana, wszystko jest rejestrowane – mówi minister sprawiedliwości Marek Biernacki i podkreśla, że prokurator będzie mógł zweryfikować, w jaki sposób nielegalne materiały znalazły się w posiadaniu Mariusza T.

  foto

  Gośćmi Justyny Dobrosz-Oracz są europosłowie Konrad Szymański (PiS) oraz Bogusław Sonik (PO). Czy Polska będzie łupkowym eldorado?

  foto

  Gościem Justyny Dobrosz-Oracz jest minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska. Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się sporej reformy na polskich uczelniach?

  image

  Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe Artura Balazsa przystąpią do Polski Razem Jarosława Gowina. – Przyłączenie się SKL zwiększy nasze poparcie szczególnie na wsi – mówi lider Polski Razem.

  image

  Propozycję wprowadzenia jednego, darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów od września i planowaną reformę systemu edukacji oceniają Katarzyna Piekarska (SLD) i Katarzyna Hall (PO).

  foto

  –Niekoniecznie walka wyborcza musi przekładać się na złe relacje osobiste – oceniają europosłowie Bogusław Liberadzki (SLD) i Andrzej Grzyb (PSL). W weekend odbyły się konwencje partyjne, na których przedstawiono kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  image

  Jacek Saryusz-Wolski i Janusz Wojciechowski, posłowie Platformy Obywatelskiej, omawiają sytuację na Ukrainie. Czy Polska powinna się angażować w proeuropejskie dążenia tego kraju?

  43

  Zdaniem Grzegorza Napieralskiego (SLD), wojna liderów Sojuszu i Ruchu, wynika z tego, że Janusz Palikota ma taki styl uprawiania polityki, iż musi sobie znaleźć wroga. Teraz jest nim Leszek Miller.

  43

  System prezydencki na Ukrainie jest niebezpieczny dla ukraińskiej opozycji. Jej zwycięstwem będzie zmiana konstytucji. Zmiana rządu to jednak krok w dobrym kierunku.

  image

  – Ten rok będzie rokiem energetyki. Teraz staje na rządzie Program Polskiej Energetyki Jądrowej – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. W 2025 r. powinien popłynąć prąd z polskiej elektrowni atomowej, a koszt jej budowy to ok. 60 mld zł.

  Fot. PAP/EPA

  – To jeszcze nie jest wojna domowa – sytuację na Ukrainie komentują posłowie Paweł Kowal i Ryszard Czarnecki. Konflikt między administracją prezydenta Janukowycza, a opozycją to prezent dla Rosji.

  image

  – Polska ma problem z korupcją, ale nie jesteśmy w wyjątkowej sytuacji – mówi Paweł Wojtunik, szef CBA. Jego zdaniem, myślenie o infoaferze w kategoriach: kogo zatrzymamy wyżej od wiceszefa MSWiA, jest błędem.

  image

  – „Solidarność” solidaryzuje się z Ukraińcami – mówi przewodniczący związku Piotr Duda. – Śmiertelne ofiary pokazały, że mandat prezydenta Janukowycza wygasł – dodaje. Odnosząc się do polskich spraw stwierdził, że ograniczenie umów śmieciowych pozostaje na razie wśród zapowiedzi rządu.

  foto

  – Tu nie ma co dyskutować, tu trzeba działać – tak sytuację na Ukrainie skomentował wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Tematem rozmowy był także raport z likwidacji WSI.

  image

  Gościem programu jest Zbigniew Derczyk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Czy ZUS jest gotowy na przyjęcie 150 miliardów z OFE, które ma odbyć się 3. lutego?

  image

  Co Unia Europejska może zrobić, by uspokoić sytuację na Ukrainie? Gośćmi są posłowie Parlamentu Europejskiego: Wojciech Olejniczak (SLD) i Jan Olbrycht (PO).

  43

  Gośćmi Justyny Dobrosz-Oracz są europosłowie – Adam Bielan z Polska Razem i Marek Siwiec z Twojego Ruchu. Co udało się osiągnąć w ostatniej kadencji polskim posłom w Brukseli?

  image

  Wśród zadań rządu na przyszły rok jest m.in. oskładkowanie tzw. umów śmieciowych, czyli umów o dzieło i zlecenie. Ile zaoszczędzi państwowa kasa na takim rozwiązaniu? Czy wrośnie bezrobocie? Wyjaśnia Jacek Rostowski, były minister finansów.

  image

  Gościem Małgorzaty Serafin jest wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński. Co o problemach na rynku pracy i umowach śmieciowych myśli opozycja? Czy zapowiedzi Donalda Tuska na 2014 rok zostaną zrealizowane.

  f

  – Ożywienie gospodarcze powinno się przekładać na wzrost dochodów obywateli – mówi wicepremier Janusz Piechociński (PSL). Z propozycji premiera nie przekonuje go pomysł z alkotestem, który ma eliminować prowadzących po pijaku.

  image

  – Coraz więcej spraw dla Polski rozstrzyga się w Strasburgu lub Brukseli – mówi unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. Ocenia, że Donald Tusk ma szansę na odbudowanie poparcia.

  f

  Anna Grodzka i John Godson wyjaśniają, czym jest ideologia gender i jakie jest ich osobiste podejście do tematu płci społecznej.

  image

  – Chcemy, aby większość spraw można było załatwić przez internet – mówi minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

  43

  Ustawa o przymusowym leczeniu niebezpiecznych przestępców wychodzących w najbliższym czasie na wolność może nie objąć Mariusza Trynkiewicza „Szatana z Piotrkowa” skazanego na karę śmierci za zabójstwo czterech chłopców. W programie również o propozycjach rządu w sprawie walki z pijanymi kierowcami. Komentują Lidia Staroń (PO) i Beata Kempa (SP).

  43

  Rząd ma przedstawić zmiany w prawie, których celem jest ograniczenie plagi wypadków z udziałem pijanych kierowców. Czy pozwoli to na ograniczenie problemu jazdy na podwójnym gazie?

  foto

  Bartosz Arłukowicz rozpoczął usprawnianie służby zdrowia od dymisji prezesa NFZ. Czy to zapowiedź reform, jakich oczekuje premier, czy próba ratowania wizerunku, jak twierdzi opozycja?

  foto

  Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej przyjechał do Polski. Jakie mogą być efekty tej wizyty? Komentują Artur Dębski oraz Przemysław Wipler.

  image

  – Dla Unii Europejskiej Ukraina jest bardzo pożądanym partnerem. Dla Federacji Rosyjskiej to także kluczowy partner. W tej licytacji Federacja Rosyjska Rosja dała większe pieniądze – mówi Stanisław Kalemba.

  foto

  PO przeprowadziła zmianę zarządu partii, wkrótce odbędą się wybory na szefa klubu. Miejsce w zarządzie stracił Grzegorz Schetyna - czy to oznacza, że Donald Tusk przejął w partii władzę absolutną? Komentuje rzecznik rządu Paweł Graś.

  foto

  Premier Donald Tusk zrobił porządki w partii. Czy teraz czas na porządki w państwie? Dyskutują Agnieszka Burzyńska („Wprost”) i Łukasz Warzecha („Fakt”).

  43

  Co dalej z Wojciechem Jaruzelskim? Lech Wałęsa i poseł PO Stefan Niesiołowski, namawiają do zostawienia generała w spokoju. W studiu „Polityki przy kawie” Jerzy Borowczak z PO i poseł PIS Janusz Śniadek, komentują trwającą od lat nagonkę na byłego prezydenta.

  43

  Rząd podjął decyzję o zmianach w OFE, którą krytykował Leszek Balcerowicz. Czy jego zdaniem środki z Funduszy Emerytalnych można uratować?

  Fot. PAP/EPA

  Gorąca noc w Kijowie. Milicja przez cztery godziny próbowała wypchnąć protestujących z Majdanu. Rozwiązanie siłowe podjęto podczas wizyty szefowej europejskiej dyplomacji Catherine Ashton.

  foto

  Trwają protesty na Ukrainie. Służby bezpieczeństwa weszły do siedziby opozycyjnej partii Julii Tymoszenko i dwóch redakcji. Nie doszło do rozmów opozycji z rządzącymi. Jak może wyglądać scenariusz dla Ukrainy?

  foto

  Czy nowa inicjatywa Jarosława Gowina „Polska Razem” ma szansę zaistnieć w polskiej polityce? Według niektórych osoba lidera może przykryć przesłanie programowe.

  foto

  O przetargach w ramach modernizacji armii i związanych z tym doniesieniami, które doprowadziły do dymisji wiceministra gen. Waldemara Skrzypczaka mówi minister obrony Tomasz Siemoniak. Komentuje też sprawę zbadania sposobu likwidacji WSI przez A. Macierewicza.

  f

  Opozycja twierdzi, że cztery dni na uchwalenie ustawy o OFE to skandalicznie mało. Nie przeszkodzi to jednak koalicji przyjąć rządowego projektu, z którego pieniądze zapisano w budżecie.

  foto

  – Dla Macierewicza życiorysy zawsze były ważne i przy tym powinien pozostać - Antoni Mężydło (PO) o informacjach o przeszłości Chrisa Cieszewskiego.

  image

  – W najbliższych godzinach może rozstrzygnąć się tylko kwestia napięcia na Ukrainie – ocenia Józef Oleksy (SLD). Zdaniem Pawła Kowala (PJN), dopóki protesty opozycji będą pokojowe, to może ona coś ugrać i wtedy konieczny będzie sygnał ze strony UE.

  image

  – Na Majdanie Ukraińcy wypracowują swoją europejską perspektywę – mówi Jacek Saryusz-Wolski. Eurodeputowany szanse na zmianę władzy ocenia na 70 proc.

  foto

  Prawie 30% uczniów szkół gimnazjalnych nie uczęszcza na lekcje wychowania fizycznego. Czy istnieje sposób na zachęcenie młodzieży do sportu? Gościem programu jest minister sportu i turystyki, Andrzej Biernat.

  foto

  Gościem programu jest Prokurator Generalny Andrzej Seremet, który opowiada o swojej roli w sprawie Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu oraz o działaniach prokuratury.

  foto

  – Liczę na owocną współpracę z nowym ministrem finansów – mówi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). W środę zaprzysiężono nowych ministrów w rządzie Donalda Tuska.

  foto

  Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego sprawa proeuropejskiego kursu Ukrainy nie jest jeszcze zamknięta. Czy jest szansa na zbliżenie Kijowa z Brukselą?

  foto

  100 tysięcy przeciwników integracji z Rosją wyszło na ulice Kijowa. W Polsce konwencje największych partii PO i PiS. Czy zmienią obraz naszej sceny politycznej?

  foto

  Ukraina ugięła się pod presją Rosji, ale również pod wewnętrznymi podziałami. Rząd w Kijowie zawiesił negocjacje w sprawie podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

  image

  – Potrzebna była zmiana. Część materiału wypaliła się – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński (PSL). Podkreślił, że jest zadowolony z pracy swoich ministrów.

  image

  Zapowiadaną przez premiera Donalda Tuska rekonstrukcję rządu oraz nowe otwarcie programowe rządzącej koalicji komentują Joachim Brudziński (PiS) i Sławomir Neumann (PO).

  foto

  Gośćmi programu są Włodzimierz Czarzasty, SLD i Marek Sawicki, PSL. Czy obecny rząd nadal rządzi, czy już tylko trwa? Wysokie bezrobocie, zadłużona służba zdrowia i pomysł wysłania do szkół 6-latków to tylko niektóre z zarzutów opozycji wobec Platformy Obywatelskiej.

  43

  Zgodnie z deklaracjami premiera Donalda Tuska, na dniach ma dojść do rekonstrukcji rządu. Jacy ministrowie mogą stracić posadę? O nastroje w gabinecie premiera pytamy Jana Krzysztofa Bieleckiego.

  foto

  – Rosja nie przeprasza za nic – tak rosyjską notę dyplomatyczną po incydencie odwetowym na ambasadę Polską w Moskwie komentuje euro poseł Janusz Wojciechowski (PiS). Zdaniem euro deputowanego PO Jacka Protasiewicza, dobrze że napastnicy zostali szybko ukarani.

  foto

  – Jestem dosyć twardy jeśli chodzi o doświadczenia polityczne. Jeśli nie zostanę wiceprzewodniczącym, to są inne miejsca w zarządzie Platformy – mówi Grzegorz Schetyna.

  foto

  Prokuratura chce uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu i Tomaszowi Kaczmarkowi z PiS za przekroczenie uprawnień w czasie, kiedy służyli w CBA. Były szef biura odpiera zarzuty.

  Fot. PAP

  – Odpowiedzialność za incydenty na Marszu Niepodległości ponoszą organizatorzy – ocenia prof. Smolar. – Zamknęli sobie drogę do „wielkiej” polityki – dodaje prof. Bugaj.

  image

  – Spodziewam się, że oba głosowania: w sprawie sześciolatków i finansowania partii politycznych, wygramy – mówi Janusz Palikot, przewodniczący Twojego Ruchu. Jego zdaniem, obecna koalicja się wypaliła i powinny być wcześniejsze wybory.

  43

  – Nie można prowadzić rozmów co do przyszłego działania koalicji pod pręgierzem dwóch ważnych, ale nie najważniejszych głosowań – mówi Marek Sawicki (PSL).

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony