Programy / Publicystyka / Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego
Po prostu (fot. TVP)
Świat widziany „po prostu”. Autorski program publicystyczno-reporterski, w którym poruszamy najważniejsze tematy społeczno-polityczne, te aktualne, jak i te ważne w przeszłości. W każdym odcinku nie zabraknie ciekawych wywiadów, nie tylko ze znanymi, ale także z nieznanymi, choć często nietuzinkowymi osobami. Tomasz Sekielski zaprasza we wtorki ok. godz. 23.00 do TVP1.
rozwiń »
  • nowość
  foto

  Wisław „Wesley” Michalczyk – multimilioner, handlarz bronią, biznesmen, szpieg? Kim on właściwie jest? Co ma wspólnego z transgraniczną linią energetyczną łączącą Wólkę Dobryńską z Brześciem na Białorusi? To jedyna tego typu inwestycja prywatna w Polsce.

  43

  Gazowy szantaż po potężna broń polityczna. Po raz pierwszy od 1989 roku mamy realną szansę na dywersyfikację dostawców tego surowca. Po drodze popełniono jednak całą masę błędów, za które słono płacimy do dziś. Dlaczego dążenie do gazowej niezależności trwało tak długo?

  image

  Przypomnienie najważniejszych komentarzy dotyczących katastrofy lotniczej w Smoleńsku i dwóch teorii na temat wydarzeń 10 kwietnia 2010 roku, które podzieliły polskie społeczeństwo.

  image

  Unia energetyczna to pomysł Donalda Tuska na uniezależnienie Polski i Europy od dostaw rosyjskiego gazu. Do tego jednak trzeba przekonać polityków z innych krajów. A to nie będzie łatwe. Rosja oplotła bowiem europejski biznes i politykę swoistą siecią, którą niełatwo przerwać.

  foto

  Prawie 100 mld złotych ma być przeznaczone w najbliższych latach na rozwój infrastruktury drogowej. W dotychczasowych inwestycjach w tej dziedzinie niedotrzymywanie terminów, przekraczanie budżetu, bankructwa wykonawców były standardem. Czy winny jest temu rząd?

  image

  Raport dotyczący katastrofy atomowej w Fukushimie oraz dyskusja na temat przyjętego przez polski rząd programu energetyki jądrowej i budowy pierwszej polskiej elektrowni.

  image

  Jak to możliwe, że mimo ustawowego zakazu uboju rytualnego w Polsce, koszerną wołowinę z naszego kraju można kupić w Jerozolimie? Albo ktoś łamie prawo, albo oszukuje izraelskich klientów. W tle są ogromne pieniądze.

  image

  22-letni Aleksander i 32-letni Witalij zostali zastrzeleni przez snajperów. Dlaczego wzięli udział w protestach na kijowskim Majdanie? Z ich rodzinami, a także z uczestnikami wydarzeń oraz z milicjantami rozmawia Tomasz Sekielski.

  43

  Belgia zaszokowała świat przyznając prawo do eutanazji dla nieuleczalnie chorych dzieci. W Polsce śmierć na życzenie to temat tabu. W porogramie również o politycznej wojnie o pieniądze Lasów Państwowych.

  image

  Czy Polskę stać na zorganizowanie zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku? Stara się o to Kraków, a właściwie cała Małopolska. Koszty szacowane są na 21 miliardów złotych.

  image

  Ujawnianie są kolejne informacje dotyczące tajnego więzień CIA w Polsce. Bezprawne przetrzymywanie podejrzanych i stosowanie tortur miało być prowadzone przynajmniej za cichym przyzwoleniem władz. Czy jest polityczna zmowa milczenia w tej sprawie?

  image

  Zabójstwa, porwania, brutalne tłumienie protestów. Tak od kilkunastu dni wygląda sytuacja za naszą wschodnią granicą. Relacje ofiar są często dramatyczne. Aż trudno uwierzyć, że dzieje się to w europejskim, wydawało by się demokratycznym kraju.

  image

  Pokerowa szara strefa, czyli jak w naszym kraju nie działa ustawa hazardowa. W programie Polak, który w pokera wygrał ponad 1,5 mln dolarów. W programie również alkoholowy problem rodaków, czyli co i jak pijemy.

  image

  Przed wyborami do europarlamentu oraz wyborami samorządowymi Polacy mogą się spodziewać wzmożonej aktywności polityków. W programie kulisy podróży premiera Donalda Tuska po Polsce.

  image

  Wkrótce wyjdzie na wolność „Szatan z Piotrkowa” – zabójca czterech chłopców, który w 1989 roku został skazany na karę śmierci, zmienioną na 25 lat więzienia. Ustawa, która miała uniemożliwić uwolnienie mordercy zbyt późno wchodzi w życie. Dlaczego? Komentują: Jarosław Gowin i Ryszard Kalisz.

  foto

  W programie: zmowa milczenia, która przez ostatnie lata obowiązywała w Poznaniu. Elita tego miasta wolała nie widzieć krzywd wyrządzanych dzieciom z chóru Słowiki i dopiero teraz dowiadujemy się o szczegółach tamtych wydarzeń.

  foto

  Przeszłość zapisana w teczkach, czyli dalszy ciąg sprawy TW „Nila”. W poprzednim programie przedstawiliśmy akta IPN, z których wynika, że prof. Chris Cieszewski, ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, miał być zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa.

  foto

  Czy w zespole ds. katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza są ludzie z niewygodnymi epizodami w życiorysie?

  image

  Minister zdrowia jak ognia unika dziennikarzy, choć lubił medialne wystąpienia. Z czego wynika jego absencja? W programie również szpitalny horror w szpitalu klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie. Na koniec mieszkanie „na dziko”, czyli jak żyje się w squocie.

  image

  Wszystkie zegarki Sławomira Nowaka, czyli wpadka politycznego dziecka Donalda Tuska. W programie również rodzice chorych dzieci kontra urzędnicy NFZ.

  foto

  Tematem pierwszej części programu są wydarzenia towarzyszące Marszowi Niepodległości w Warszawie. Drugiej ochrona praw polskich dzieci i ich rodziców w Niemczech. Gośćmi Tomasza Sekielskiego są Ryszard Czarneckim z PiS i Sławomir Nitras z PO.

  image

  Planował zamach na Sejm i najwyższych urzędników. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Brunonowi K. W śledztwie pojawiły się nowe fakty. Czaszki w mieszkaniu, arsenał broni i tajemnicze zgodny.

  43

  Jak Kościół walczy z pedofilią? Ks. Andrzej, duchowny z przeszłością powraca. Czy problem wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych jest bagatelizowany przez hierarchów?

  image

  Reporterzy programu „Po prostu” dotarli do materiałów z kamer przemysłowych gdańskiego lotniska, z których niezbicie wynika, że tamtejsze służby ochrony przywłaszczały sobie przedmioty, których pasażerowie nie mogli wnieść na pokład.

  foto

  Tajny amerykański ośrodek zarejestrował rozmowy z 10 kwietnia z rządowego Tupolewa.

  foto

  Kulisy pracy telemerketerów, czyli jak sprzedać komuś kota w worku. W drugiej części papierosowy szlak Polska-Irlandia - z którego część zysków może trafiać do terrorystów z IRA.

  foto

  17 września 1939 roku wojska Związku Radzieckiego zaatakowały Polskę. Czy mogło być inaczej? Jak potoczyłyby się losy naszego kraju, gdyby Polska zawarła z III Rzeszą pakt skierowany przeciwko sowieckiej Rosji? Odpowiedzi na to pytanie szukają Piotr Zychowicz i Sławomir Cenckiewicz, a w studio – Ryszard Czarnecki i Janusz Korwin-Mikke.

  43

  Co zrobić, kiedy policja przekracza prawo. Ostatnio pojawiły się informacje o szeregu przypadków przekroczenia uprawnień przez stróżów prawa. Paweł Tomasik zmarł dzień po tym jak dostał się w ręce policjantów. Gdzie są granice użycia środków przymusu bezpośredniego?

  image

  Już w 1988 r. PZPR zdawała sobie sprawę z nieuchronnych przemian. Historycy twierdzą, że wtedy zaczęto działania w celu zapewnienia alternatywnego finansowania partii.

  foto

  Co ma wspólnego kobieca siatkówka z energią jądrową? Wydawało by się, że nic. Chyba, że ktoś za pieniądze państwowej firmy zbuduje prywatny zespół siatkarski. Teraz sprawą zajmuje się CBA. Pada kwota 11 mln zł, znane polityczne nazwiska i duże interesy.

  foto

  6 mln złotych odszkodowania domaga się rodzina Szwedki, która w gdańskim szpitalu poddała się zabiegowi powiększenia piersi. Dziś 34-letnia Christina jest w stanie wegetatywnym, a polska prokuratura postawiła zarzuty dwóm pielęgniarkom, anestezjologowi i dyrektorowi szpitala.

  foto

  Miasto, gdzie szef wodociągów zarabia więcej, niż szef rządu. Dowiedz się więcej o związkach biznesu z polityką, pieniądzach, kontraktach i stanowiskach w Siemianowicach Śląskich w programie Tomasza Sekielskiego.

  43

  Bezkarność brytyjskiego pedofila ściganego przez Polskę, rodzeństwo chore na ksantomatozę - rzadką chorobę genetyczną oraz historia radzieckiego dezertera.

  foto

  Współczesne niewolnictwo. Co roku 70 tys. kobiet wpada w ręce handlarzy ludźmi. Przestępcy zarabiają na tym miliardy euro. Antonio Salas, hiszpański dziennikarz, przeniknął do mafii i opisał proceder w książce „Handlowałem kobietami”.

  image

  Farma grozy, na której giną zagłodzone zwierzęta, nie wzbudza niepokoju służb weterynaryjnych oraz sądu i prokuratury.

  foto

  Koniec hiszpańskiej fiesty. Masowo budowane przez deweloperów osiedla stoją teraz puste. Uderzona kryzysem Hiszpania pełna jest miast widm.

  foto

  Mija trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej. Jak 10 kwietnia i pierwsze dni po nim dziś widzą ci, którzy podejmowali działania po tej tragedii? Wspominają członkowie rodzin ofiar, lekarz, prokurator generalny, politycy i publicyści.

  foto

  Pseudomedyczne eksperymenty na ludziach w niemieckich obozach zagłady, to zbrodnie, o których nie można zapomnieć. W programie również o Polsce uwięzionej na Białorusi.

  foto

  Jak zrobić interes na długach? Wystarczy od firmy świadczącej usługi np. telekomunikacyjne kupić wierzytelności, często niezbyt wysokie i przedawnione. Pozwy o zwrot należności trafiają do e-sądu, gdzie postępowanie jest uproszczone, od powoda nie wymaga się przedstawienia dowodów, że dług rzeczywiście istnieje.

  foto

  Nowi świadkowie w sprawie Piotra B., podejrzanego o zlecenie zabójstwa małżeństwa Drzewińskich z Milanówka. Dotarliśmy do informacji o jego współpracy z PRL-owskimi służbami bezpieczeństwa. Czy dlatego unikał kary?

  image

  Kontynuujemy temat uboju rytualnego. Okazuje się, że od 2004 r. odbywa się on w naszm kraju na podstawie rozporządzenia sprzecznego z konstytucją. W programie również o wróżbiarskim biznesie wartym setki milionów złotych.

  foto

  Czy wprowadzony 1 stycznia zakaz rytualnego uboju zwierząt jest przestrzegany? Bez trudu udało się znaleźć ubojnię, która oferowała zabicie zwierząt z zachowaniem religijnych wymogów. Takie firmy zarabiają rocznie na mięsie halal ponad 1 mld zł.

  foto

  W programie o tym, jak faktycznie wygląda wojna państwa z hazardem. Ponadto nowe fakty w sprawie Jakuba Tomczaka skazanego przez brytyjski sąd na dożywocie za brutalny gwałt.

  foto

  Przemoc psychiczna i słowna, traktowanie jak przestępców. To warunki, które – jak twierdzą uchodźcy – panują w Zamkniętym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Stąd głodówki i protesty, aż po tak drastyczne jak zaszycie sobie ust przez jednego z osadzonych…

  image

  W programie historia mężczyzny, który umieścił treści zapowiadające powołanie polskiej grupy dżihadu. Mimo, że stwierdzono u niego ograniczoną poczytalność od 8 miesięcy przebywa za kratami. Ponadto, egzorcyzmy, czyli jak pokonać szatana oraz wszystkie wcielenia Bohdana Smolenia.

  fot.

  Mirosław H. zgłasza się jako osoba pomagająca ludziom o skłonnościach homoseksualnych. Jego metody są jednak mocno kontrowersyjne, a wielu jego byłych pacjentów czuje się wykorzystanych na tle seksualnym i finansowym.

  43

  1) Na jednej z poznańskiej plebanii na świat przyszło dziecko. Ksiądz i jednocześnie ojciec dziecka, nie wezwał pomocy. Noworodek zmarł. Śledztwo w tej sprawie umorzono. Duchowny nadal jest kapłanem, tym razem na Ukrainie. Naszym reporterom udało się go odnaleźć. 2) Nielegalny handel używana odzieżą. Biznes warty miliony złotych. 3) FOZZ - matka wszystkich afer. Co robi dziś jej główny bohater?

  foto 4x3

  Czy najważniejsze osoby w państwie są właściwie chronione? Dziennikarska prowokacja pokazała, że do budynku Sejmu można wnieść substancje potrzebne do skonstruowania bomby. Marszałek Ewa Kopacz nie kryła oburzenia.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony