Programy / Publicystyka
  • nowość
  43

  Ewa Kopacz ma poświęcić znaczną część swojego exposé gospodarce. O gospodarce polskiej i globalnej rozmawiają Henryka Bochniarz, prezydent konfederacji „Lewiatan” i Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego.

  • nowość
  43

  Co powinno znaleźć się w exposé nowej premier Polski? W jaki sposób Ewa Kopacz poradzi sobie z problemami takimi jak emerytury czy sytuacja górników i rolników? Gośćmi programu są Beata Szydło z PiS i Paweł Olszewski z PO.

  • nowość
  43

  Paweł Gregorowicz „Syn z mocy prawa”
  Przez kilkanaście lat płacił alimenty na dziecko, którego jak mówił nie był ojcem. Teraz, gdy możliwe są już szczegółowe badania DNA i mógłby to udowodnić musi odwołać się do Trybunału w Strasburgu, gdyż Polskie prawo nie przewiduje możliwości cofnięcia decyzji o przyznaniu ojcostwa.

  Paweł Kaźmierczak „Tam są dzieci”
  Kiedy miał dziewięć lat trafił do rodzinnego domu dziecka, spędził tam prawie dwa lata. Dopiero teraz zdecydował się opowiedzieć o swoim dramacie. Chłopak ujawnia, między innymi, że nielegalnie podawano dzieciom leki psychotropowe, a bicie i głodzenie było na porządku dziennym. Sygnały o nieprawidłowościach w tej placówce trafiały do odpowiednich służb już trzy lata temu. Dlaczego nikt nie zareagował już wtedy.

  Justyna Burdon „Wyśpiewać siebie”
  Śpiew daje jej energię, siłę i radość. Ci którzy jej słuchają nie mogą ukryć wzruszenia. Poznamy kobietę, która marzy o tym, aby kiedyś zaśpiewać i nagrać piosenki Anny German.

  • nowość
  foto

  – Premier ma jedną lub dwie niespodzianki dotyczące spraw socjalnych i polityki rodzinnej – zdradził Jan Krzysztof Bielecki, który współpracuje przy tworzeniu exposé Ewy Kopacz.

  • nowość
  image

  Jeśli w najbliższych latach w naszym kraju nie zacznie rodzić się więcej dzieci, liczba Polaków będzie dramatycznie maleć. Związane jest z tym pytanie, kto w takim wypadku zapłaci podatki i utrzyma starzejące się społeczeństwo. Jak przekonać młodych, by chcieli mieć potomstwo?

  • nowość
  43

  Bronisław Komorowski, zarówno kiedy przyjmował dymisję gabinetu Tuska, jak i kiedy zaprzysięgał rząd Ewy Kopacz, podkreślał konieczność wyznaczenia daty wejścia do strefy euro. Czy jest to podyktowane bardziej kwestiami gospodarczymi, czy bezpieczeństwem narodowym? W studiu dyskutują ekonomiści prof. Stanisław Gomułka i Piotr Kuczyński. W drugiej części programu prezes KGHM Herbert Wirth o kosztach budowy kopalni Sierra Gorda w Chile.

  • nowość
  image

  – O bezpieczeństwie należy mówić poważnie i raczej unikać demagogicznych zwrotów typu „na lodzie” czy „39' rok”. Dla Polski najważniejsza jest sama decyzja, że będzie szpica – mówi generał Bogusław Pacek, komentując reakcje na ujawniony fragment rozmowy dwóch amerykańskich generałów, z której wynika, że że wbrew deklaracjom NATO nie będzie w stanie szybko zareagować na zagrożenie swoich członków. – Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakim stanie są armie państw, które są członkami NATO w kontekście reform, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Wiele państw cięło budżety obronne – generał Waldemar Skrzypczak komentuje wypowiedź niemieckiej minister obrony o niezdolności Bundeswehry o do wykonania wszystkich zobowiązań wobec Sojuszu.

  • nowość
  image

  „Matka sześciorga wnucząt” - Aneta Gracjana Mierzwa
  Matkuje swoim sześciorgu wnuczętom. Ich matka w wieku 28 lat przegrała walkę z nowotworem, ojciec się nie interesuje potomstwem. 55-letniej kobiecie jest bardzo ciężko, tym bardziej, że dwójka dzieci pod jej opieką jest autystycznych i potrzebne są im specjalne warunki.

  „Mają mnie za mordercę” - Leszek Ciechoński
  W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy trwa proces kierowcy TIR-a, Kazimierza CH., oskarżonego o nieumyślne spowodowaniu wypadku samochodowego, w którym zginęło 5 osób, a 5 innych odniosło oskarżenia. Proces przedłuża się, ponieważ są wątpliwości prawne, czy był to wypadek, czy już katastrofa komunikacyjna. A to zupełnie inne normy prawne, inne artykuły KK, zagrożenie karą i wysokością odszkodowań. W reportażu przedstawimy również relacje między oskarżonym a uczestnikami zdarzenia i ich rodzinami.

  • nowość
  43

  Po 12 godzinach negocjacji w niedzielę nad ranem podpisano porozumienie w kopalni Kazimierz-Juliusz. To pierwszy krok w programie naprawczym dla polskiego górnictwa, którego od rządu domaga się branża. Czy jest szansa wyjścia z kryzysu w branży górniczej i całej energetyce?

  • nowość
  foto

  Do tej pory 14 państw Unii Europejskiej ratyfikowało Europejską Konwencję o Przeciwdziałaniu Przemocy Wobec Kobiet. W Polsce dokument nie może się tego doczekać. Czy wynika to z oporu środowisk prawicowych, którzy doszukują się w tym akcie nie tylko rozwiązań prawnych, ale również ideologii „wojny płci”.

  • nowość
  43

  – Trzecia wojna światowa byłaby okropną klęską, jeszcze gorszą niż druga wojna. I tego nikt nie chce. Rosjanie są dosyć rozsądni, w porównaniu z takimi muzułmanami, którzy chcą zająć cały świat. Zdają sobie sprawę, jaka jest korelacja sił i oni tego nie chcą – prof. Richard Pipes, amerykański historyk i sowietolog, w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf ocenia szanse na pokój w Europie Środkowej.

  • nowość
  foto

  Porozumienie z górnikami pierwszym sukcesem Ewy Kopacz? Ostrożność w chwaleniu nowego rządu zachowuje prof. Jadwiga Staniszkis, która wskazuje na brak rozwiązań systemowych w energetyce.

  • nowość
  foto

  W programie: o pieniądzach, zabawie, polityce i tradycji w jednym, a wszystko dlatego, że w Monachium trwa największy piwny festyn świata, czyli Oktoberfest. O czym Niemcy rozmawiają przy kuflu piwa? Dlaczego Oktoberfest nazywany jest barometrem gospodarki? Jak wyglądają czeskie gospody, w których panuje prawdziwa demokracja?

  • nowość
  image

  – Trzeba do przywódców Zachodu apelować o to, by dostrzegali to, co dzieje się na Wschodzie. Oni deprecjonują zjawiska, z jakimi mamy do czynienia od kilku miesięcy, agresję Putina wobec Ukrainy, dlatego że uważają, że to są czasy przednowoczesne. Poniekąd ten konflikt jest ciągle klasyfikowany jako część rozpadu ZSRR – gościem Przemysława Szubartowicza jest Paweł Świeboda, prezes Centrum Strategii Europejskiej Demos Europa. W programie komentarze do wystąpienia prezydenta Bronisława Komorowskiego na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ w Stanach Zjednoczonych.

  • nowość
  43

  W progreamie wystąpienie Bronisława Komorowskiego z okazji 75.lecia powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Pierwszy trudny tydzień rządu Ewy Kopacz oraz odejście 12 posłów z klubu parlamentarnego Twój Ruch. Komentują Michał Sutowski (Krytyka Polityczna) i Jan Złotorowicz (SuperExpress)

  • nowość
  43

  Porozumienie w sprawie kopalni „Kazimierz-Juliusz”. Będzie wydobywała węgiel do wyczerpania zasobów. W programie również o ucieczce 12 posłów z klubu Twojego Ruchu oraz o oczekiwaniach polityków wobec expose premier Ewy Kopacz z wizerunkową wpadką rządu z posadą dla Igora Ostachowicza i odprawą dla minister Marii Wasiak, w tle. Na koniec gafa poznańskiej radnej PiS, którą oburzyły uprawiające miłość osiołki.

  • nowość
  Fot. TVP

  – Pamiętam tatę bardziej na luzie. W domu nie był taki jak w mundurze – mówi Anna Maria Anders, córka legendarnego dowódcy gen. Władysława Andersa. – Czułam, że ludzie mają respekt do niego, że jest osobą ważną – wspomina.

  • nowość
  image

  Ich wspólną pasją są podróże. Wychodzą z założenia, że aby podróżować, nie potrzeba klimatyzowanej limuzyny i walizki pieniędzy. Przez ostatnie kilka lat zorganizowali kilka niskobudżetowych wypraw po Europie. W tym roku dzięki wsparciu internatów młodym podróżnikom udało się zebrać pieniądze niezbędne do realizacji niecodziennego projektu...

  • nowość
  43

  Sytuacja w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu nagłośniła kryzys w polskim górnictwie węgla kamiennego. Górnicy domagają się zakazu importu taniego węgla z Rosji i rozwiązań systemowych dla zbytu polskiego węgla. Rząd polecił przyspieszenie prac nad pakietem energetycznym, którego częścią jest górnictwo.
  Gośćmi programu są Jadwiga Wiśniewska (PiS), Wanda Nowicka (TR), Czesław Siekierski (PSL), Adam Szejnfeld (PO), Adam Bielan (PR) i Tadeusz Iwiński (SLD).

  • nowość
  image

  Przed 9 laty premier Donald Tusk w spocie wyborczym twierdził, że kilkuset tysięczne odprawy dla menadżerów to skandal i z takimi praktykami trzeba skończyć. Jak to się ma do ostatniej burzy wokół odprawy dla minister rozwoju Marii Wasiak z PKP i posadzie dla doradcy premiera Igora Ostachowicza, z czego zrezygnowali po nagłośnieniu przez media? W programie również o trudnej sytuacji w górnictwie. Gośćmi programu są Jarosław Selin (PiS) i Dariusz Rosati (PO).

  • nowość
  43

  Czym według przedsiębiorców powinien się zająć nowy rząd? W programie również o pożyczce na założenie własnego interesu oraz polskiej energetyce i pierwszej polskiej elektrowni atomowej w rozmowie z Markiem Woszczykiem, prezesem PGE.

  • nowość
  43

  Dlaczego na Łotwie na tydzień przed wyborami parlamentarnymi prowadzi prorosyjska Partia Zgody, druga jest centroprawicowa, rządząca koalicja Partia Jedności? Czy kremlowska propaganda ma aż tak ogromny wpływ na Rosjan i rosyjskojęzycznych mieszkańców państw Unii? Antywojenne protesty w Rosji może pokazywać, że jej siła słabnie. Czy „Marsze pokoju” to pierwsza porażka Władimira Putina?

  • nowość
  43

  100, jubileuszowy docinek „Debaty trójstronnej”. Czy przy nowym rządzie zmieni się podejście do dialogu społecznego. Związkowcy zwiesili udział w komisji trójstronnej ponad rok temu. Związkowcy zapowiadają wielką manifestację w Warszawie w dniu expose nowej premier Ewy Kopacz by przypomnieć o problemach. Najbardziej palącym jest sytuacja w górnictwie.

  • nowość
  Fot. TVP

  75 proc. Polaków deklaruje, że chętnie skorzysta z e-administracji. Niestety korzysta z tego tylko 25 proc. Platforma usług elektronicznych ZUS pozwala na zaoszczędzenie czasu i stania w kolejkach. Jak skorzystać z zusowskiego PUE?

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję pliki cookies z tej strony